انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون ها و مطلع شدن داوطلبان از وضعیت کنکور خود صورت می گیرد . داوطلبان با توجه به وضعیت قبولی درج شده در کارنامه می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند . همان طور که میدانیم در مرحله انتخاب رشته دانشگاه سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد راهشان از هم جدا می شود، یعنی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت آزمون و برای انتخاب رشته دانشگاه دولتی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنیم. ما در این مقاله سعی داریم شما را یاری کنیم تا بتوانید انتخاب رشته ای درست انجام دهید.

برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه سراسری کلیک کنید.

 

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97-98

تعداد انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری بسیار کمتر است، داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه سراسری امکان تعیین 150 کد رشته را دارند اما دانشگاه آزاد به داوطلبان خود تنها 20 حق انتخاب داده است . که این امر اهمیت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دو چندان می کند، پس به هیچ وجه نباید خطایی صورت بگیرد چون قابل جبران نخواهد بود .

مشکلی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود دارد این است که آمار قبولی کمتری در این دانشگاه وجود دارد، دلیل این اتفاق انتخاب رشته غلط داوطلبان است. زمانی که داوطلبی در گروه آزمایشی تجربی بالاتر از 6000 تمام انتخاب های خود را رشته مهندسی پزشکی ، رشته دندانپزشکی و رشته داروسازی میزند، مسلمأ در هیچ یک از این رشته ها قبول نخواهد شد، زیرا تراز او با تراز قبولی پزشکی تفاوت زیادی دارد، پس داوطلبان باید در انتخاب رشته دقت کافی داشته باشند.

نحوه چینش انتخاب رشته در دانشگاه آزاد 97-98

نحوه چینش انتخاب ها در دانشگاه آزاد اسلامی در قبل از سال 92 اینگونه بود که اگر داوطلب در انتخاب اول احتمال قبولی ضعیفی داشت، این انتخاب بر انتخاب های بعدی او نیز تأثیر گذار بود، علت این امر یکی انتخاب رشته غلط و دیگری زمان انتخاب رشته بود (قبل از سال 92 انتخاب رشته قبل از کنکور انجام می شد).

اما از سال 92 به بعد نحوه چینش انتخاب ها به نوع دیگری اهمیت پیدا کرده است بدین منظور که هر داوطلب باید در چند انتخاب اول خود تنها علاقه و بهترین ملاک هایش را جهت انتخاب رشته و دانشگاه در نظر بگیرد یعنی باید دقت کند که به کدام رشته بیشترین علاقه را دارد، کدام دانشگاه از نظر مسافت به او نزدیک تر است و… هر چند اگر این انتخاب ها رویایی باشد و احتمال قبولی داوطلب در این انتخاب ها بسیار کم باشد. همان طور که گفتیم دقت داشته باشید فقط چند انتخاب اول را اینگونه بچینید . تمامی انتخاب ها باید بر اساس علاقه شما و به ترتیب چیده شوند، زیرا سیستم انتخاب رشته ، از انتخاب اول شما شروع به بررسی می کند اگر در انتخاب اول قبول شوید دیگر به سراغ انتخاب های بعدی نخواهد رفت . پس رشته های مورد علاقه ی خود را به ترتیب بچینید.

 

نحوه چینش انتخاب رشته در دانشگاه آزاد 96-97

 

تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و انتخاب رشته دانشگاه سراسری 97-98

توجه داشته باشید انتخاب رشته دانشگاه آزاد با انتخاب رشته دانشگاه سراسری تفاوت هایی دارد.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تنها تراز زیر گروه مهم است و رتبه در سهمیه و رتبه کشوری اهمیت ندارد اما در انتخاب رشته کنکور سراسری رتبه بسیار مهم است.

  • در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه بومی وجود ندارد.
  • در انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان با تعدادانتخاب های کمتری روبه رو هستند.
  • سهمیه بسیج فعال تنها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مؤثر است.
  • برای اطلاع از سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد کلیک کنید.

برای اطلاع از تفاوت تراز و رتبه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

پرسش و پاسخ

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - 4٫00 امتیاز از 5 - 1 کاربر مشارکت کننده
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *