تحصیل در مقطع کاردانی 96-97 (شرایط تحصیل در مقاطع کاردانی)

تحصیل در مقطع کاردانی : یا همان فوق دیپلم یکی از مقاطع دانشگاهی ایران است که طول این دوره معمولا دو سال بوده و پیشین نیاز تحصیل در این مقطع دانشگاهی دیپلم متوسطه می باشد.در واقع دانش آموزانی می توانند به این مقطع وارد شوند که در دبیرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش تحصیل کرده باشند این سخن به این معنا نیست که دیگر داوطلبان نمی توانند در این مقطع تحصیل کنند ، بلکه هر داوطلبی که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی می باشد ، محدودیتی برای ادامه تحصیل در مقطع کاردانی ندارد و به فردی که بتواند این مقطع را با موفقیت به پایان برساند مدرک کاردانی اعطا می شود.

مقدار واحد های درسی که داوطلبان در طول این دوره باید بگذرانند بین 70 الی 90 واحد است. تعداد این واحد ها به این دلیل متغیر است که هر رشته بر حسب تعداد دروس و واحد هایش دارای واحد های متغیری از دیگر رشته است.

دوره ی کاردانی یا فوق دیپلم به 2 دسته تقسیم می شود:

کاردانی پیوسته 96-97

این مقطع ویژه ی فارغ التحصیلانی است که در هنرستان های فنی و حرفه ای یا کاردانش تحصیل کرده اند ، این افراد برای شروع تحصیل در این مقطع ملزم به ارائه مدرک دیپلم و شرکت در آزمون کاردانی پیوسته است .

کاردانی ناپیوسته 96-97

این مقطع ویژه ی داوطلبانی است که علاوه بر مدرک دیپلم دارای مدرک پیش دانشگاهی نیزمی باشند .این افراد برای شروع تحصیل در این مقطع ملزم به ارائه مدرک پیش دانشگاهی می باشند و شرکت در آزمون سراسری هستند ، (لازم به ذکر است تحصیل در این مقطع به صورت بدون آزمون نیز در دانشگاه آزاد امکان پذیر است). تعداد واحد های درسی این دوره بین 68 تا 72 واحد درسی می باشد.

تحصیل در مقطع کاردانی 96-97

نکته:

1- داوطلبانی که دارای دیپلم 3 ساله نظری ، نظام قدیم و پیش دانشگاهی هستند باید تعدادی واحد جبرانی در این مقطع بگذرانند.

2- داوطلبانی که دیپلم 3 ساله (فنی و حرفه ای و کاردانش ) آنها با رشته پذیرش شده همخوانی نداشته باشد باید 16 واحد جبرانی در این مقطع بگذرانند.

داوطلبان باید برای تحصیل در این مقطع از نحوه ثبت نام کنکور کاردانی ، زمان ثبت نام کنکور کاردانی ، انتخاب رشته کنکور کاردانی ، منابع کنکور کاردانی ، رشته های کاردانی و بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد اطلاع داشته باشند.

 

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با آوای مشاور در ارتباط باشید و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در مقطع کاردانی با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *