تکنیک های تست زنی در کنکور

تکنیک های تست زنی در کنکور: مهم ترین مسئله در موفقیت در کنکور تست زنی صحیح است. حال باید بپردازیم به این موضوع که چه عواملی می توانند ما را در این امر یاری کنند. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با روش ها و تکنیک های مهم و ضروری تست زنی آشنا کنیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین نتیجه را از کنکور بگیرید.

طراحی تست های کنکور

بعضی از افراد می گویند که می توان با استفاده از روشها و قوانین احتمالات بدون خواندن سئوال و جواب ها که کنکور به آن پاسخ داد ، در جواب به چنین سخن هایی باید بگوییم که عملأ چنین مسئله ای امکان پذیر نیست و کنکور و کسانی که سئوالات کنکور را طراحی می کنند از اصول کلی و مشخصی پیروی می کنند. البته نمی توان گفت که تمام اصول در کنکور رعایت می شوند!

به عنوان مثال: یکی از عواملی که در کنکور رعایت نمی شود ترتیب سئوال ها با توجه درجه بندی آسان ، متوسط و مشکل است که معمولأ چند سئوال سخت پشت سر هم در کنکور وجود دارد. در صورتی که باید سئوال ها به ترتیب از آسان شروع شود و بعد مشکل شود.مثلأ بعد از سئوالات سخت گسسته بلافاصله سئوالات سخت دیفرانسیل آغاز می شود. پس نتیجه می گیریم در طراحی سئوالات کنکور از قاعده و قانون کلی استفاده می شود و نباید دنبال روش های غیرعادی بگردیم.

 

روش های تست زنی در کنکور

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک های تست زنی در کنکور

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.( همه روزه )

آمادگی داوطلبان

دانش آموزان و دانشجویان بسیاری هستند که مدت زمان بسیاری را صرف مطالعه کنکور کرده اند اما دقیقأ در زمان مواجهه با سئوالات کنکور و مشاهده سئوالات مشکل پی درپی نتوانسته اند از پس آن بر بیایند ، داوطلبان باید این آمادگی را در خود به وجود بیاورند و خود را برای مواجهه با هر سئوالی آماده کنند.

از بعضی تست ها بگذرید و قدرت ریسک داشته باشید

بعضی اوقات برای داوطلبان این مشکل پیش می آید که نمی توانند به برخی سئوالات پاسخ بدهند این امر هم به دلیل کمبود وقت اتفاق می افتد و هم به دلیل استرس و عدم دسترسی به اطلاعات ذهنی.در این صورت داوطلب باید از روی این تست ها بگذرد تا فرصت آن را داشته باشد به همه سئوالات پاسخ دهد. همچنین باید بتواند زمانی که بین چند گزینه شک دارد آن ها را رها کند ، در صورتی ریسک کردن او درست خواهد بود که بین 2 گزینه شک اندکی داشته باشد.

تمام اجزای تست را بخوانید

زمانی که صورت مسأله را خواندید ،سریع سراغ گزینه های آسان نروید. شما باید گزینه های انحرافی را نیز در نظر داشته باشید و اینکار با افزایش تمرکز و دقت اتفاق می افتد.

زمان را در میان سئوالات تقسیم کنید

شما باید سر جلسه ی کنکور برای هر سئوال زمان بندی داشته باشید اما این زمان بندی به این معنا نیست که مثلأ برای تمام سئوالات 3 دقیقه وقت بگزارید بلکه ممکن است یک سئوال نیز ظرف 20 ثانیه حل شود.

فرصتی برای مرور تکنیک های تست زنی در کنکور

اگر در پایان پاسخگویی به سئوالات فرصتی برایتان باقی ماند به مرور کردن سئوالات بپردازید اما جواب سئوال ها را تغییر ندهید مگر اینکه مطمئن باشید آن جواب غلط است.

در پاسخ به تست ها سرعت عمل داشته باشید.

اگر داوطلبی می خواهد زمان بندی و سرعت عمل خوبی را در پاسخگویی به سئوالات داشته باشد باید 4 فاکتور رارعایت کند.

1_ شادابی و سرحالی

2_ تمرین و رکورد گیری تست زنی

3_ مطالعه مفهومی

4_ تمرکز و آرامش

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک های تست زنی در کنکور

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *