ثبت نام تکمیل ظرفیت

ثبت نام تکمیل ظرفیت چیست : پس از آنکه داوطلبان انتخاب رشته خود را انجام دادند و نتایج اعلام شد نوبت به تکمیل ظرفیت میرسد.

نکته: تکمیل ظرفیت معمولأ در سال 2 بار اعلام می شود یکی در مهرماه و یکی در بهمن ماه.

ثبت نام تکمیل ظرفیت 96-97

تکمیل ظرفیت در واقع فرصت مجددی است برای کسانی که با تراز و رتبه نزدیک به رشته مورد تقاضا قبول نشده اند . پس تکمیل ظرفیت فرصتی برای کسانی که فاصله رتبه ای و ترازی زیادی با آخرین نفر قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر خود دارند محسوب نمی شود . استفاده از تکمیل ظرفیت فقط شامل افرادی می شود که در کنکور همان سال شرکت کرده باشند ، یعنی اگر تکمیل ظرفیت در سال 96 اعلام می شود ، داوطلب باید در کنکور سال 96 شرکت کرده باشد نه سال های قبل . پس هر فرد مجاز است فقط در تکمیل ظرفیت همان سالی که کنکور داده است شرکت کند.

 

تکمیل ظرفیت چیست

تکمیل ظرفیت چیست ؟

وقتی تعداد ثبت نام های دانشگاه کم باشد ، این کمبود توسط سازمان سنجش با تکمیل ظرفیت پر خواهد شد، مثلأ یک دانشگاه 35 نفر پذیرش داشته است اما 30 نفر ثبت نام کرده اند و هنوز 5 جای خالی در دانشگاه باقی است ، این 5 جای خالی در قالب تکمیل ظرفیت پر می شود . سایر کسانی که در همان آزمون شرکت کرده اند می توانند دوباره انتخاب رشته کنند تا اگر قبول شدند ، برای ثبت نام اقدام کنند . البته داوطلبانی که قبل از تکمیل ظرفیت قبول شده باشند نیز می توانند شانس خود را برای قبول شدن در دانشگاه های دیگر امتحان کنند.این موضوع مشخص است که دانشگاه ها زمانی میتواند اعلام ظرفیت خالی کنند که مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان به پایان رسیده باشد، برای همین است که معمولأ مدتی بعد از پایان مهلت ثبت نام دانشگاه های مختلف اعلام تکمیل ظرفیت می کنند.

 

سامانه آوای مشاور

 جهت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام تکمیل ظرفیت با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *