ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد : کنکور به آزمونی گفته می شود که دانش داوطلبانی را که می خواهند به صورت با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد 97-98 دانشگاه ورود پیدا کنند را می سنجد ، کنکور در اغلب کشورها برگزار می شود که در چند سال اخیر این کنکور توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. این موضوع در حالی است که در سال های قبل کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد کاملأ از هم جدا بود ، هم در مرحله ثبت نام و هم در مرحله انتخاب رشته . اما اکنون با ادغام شدن این دو کنکور از سال 92 به بعد سوالات تازه ای برای داوطلبان ایجاد شده که سعی می کنیم در این مقاله به تعداد زیادی از این سوالات پاسخ دهیم.

ادغام شدن کنکور سراسری و آزاد 97-98

ادغام کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد باعث شده که علاوه بر اینکه ما ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می دادیم، ثبت نام دانشگاه آزاد را نیز در این سایت انجام دهیم . اما نکته قابل توجه این است که این دو کنکور در مرحله ثبت نام و اجرای آزمون با هم انجام می شوند اما در مرحله انتخاب رشته ( پس از اعلام نتایج اولیه ) ، کنکور سراسری و  آزاد از هم جدا می شوند.

 ثبت نام دانشگاه آزاد 97-98

درست است که کنکور دانشگاه آزاد و کنکور سراسری باهم ادغام شده اما شرایط برای داوطلبان هر کنکور دارای تفاوت هایی می باشد که برخی از این تفاوت ها عبارتنداز: داوطلبانی که در منطقه 1 و 2 کنکوری هستند، شانس قبولی بیشتری در دانشگاه آزاد دارند تا داوطلبانی که در منطقه 3 کنکوری هستند. این موضوع به این معناست که سهمیه کنکور مناطق دیگر دانشگاه آزاد معنایی ندارد.

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97-98

یعنی برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت آزمون مراجعه کنیم. همان طور که گفتیم این دو کنکور در مرحله اجرای آزمون ادغام شده اند پس نباید کارت ورود به جلسه جداگانه ای برای هر کدام از دانشگاه ها تهیه کنیم بلکه فقط یک کارت ورود به جلسه وجود دارد که این کارت را نیز باید از سایت سنجش مشاهده و دریافت کنند.

بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

 

بدون کنکور دانشگاه آزاد 97-98

دانشگاه آزاد همان طور که از طریق کنکور پذیرش دانشجو دارد از طریق بدون کنکور نیز دانشجو جذب می کند فرق بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی این است که در بدون کنکور رشته های زیر گروه پزشکی دیده نمی شود یعنی برای قبولی در این رشته ها حتمأ باید در کنکور شرکت کرد اما دانشگاه آزاد این امکان را در اختیار داوطلبان قرار داده که در بیشتر رشته ها بتوانند بدون آزمون ثبت نام کنند.

 

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

شرایط بدون کنکور دانشگاه آزاد 97-98

برای اطلاعات بیشتر از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و یا ثبت نام دانشگاه آزاد کلیک کنید و در صورت بروز مشکل و سئوال با مشاوران آوای مشاور در ارتباط باشید.

 

کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد با 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *