معرفی دانشگاه پیام نور

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون ثبت نام دانشگاه پیام نور را به شما معرفی کند اعم از : معرفی دانشگاه پیام نور ، شرایط دانشگاه پیام نور و تکمیل ظرفیت ، ثبت نام بدون کنکور پیام نور ، و غیره …

معرفی دانشگاه پیام نور

در سال 1367 به عنوان اولین دانشگاهی که آموزش باز و از دور را در جمهوری اسلامی ایران تشکیل داد، تأسیس شد. دانشگاه پیام نور دانشگاهی است زیر نظر دانشگاه های دولتی، به این معنا که مدرکی که دانشگاه پیام نور به دانشجویان ارائه میدهد بسیار معتبر و هم تراز مدارک دیگر در دانشگاه های دولتی است.این دانشگاه در ابتدا در 5 رشته اقدام به پذیرش دانشجو کرد و این 5 رشته را در 28 مرکز پیام نور گسترش داد.

 

ثبت نام بدون کنکور پیام نور 96-97

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور 97-98

دانشگاه پیام نور در 3 مقطع کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری هر ساله پذیرش دانشجو دارد.

معرفی دانشگاه پیام نور: این دانشگاه به 2 طریق در این مقاطع دانشجو می پذیرد، یکی از طریق کنکور سراسری ، که برای ثبت نام از این طریق برای داوطلبان باید در کنکور سراسری که زمان ثبت نام آن در بهمن ماه می باشد . کارت اعتباری مربوط به این دانشگاه را خریداری کرده و در این آزمون که در تیرماه برگزار می شود شرکت کنند و در صورت قبولی از اول مهر وارد دانشگاه پذیرفته شده شوند.

 

ثبت نام بدون کنکور پیام نور

 

ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97-98

دیگر راه ثبت نام در این دانشگاه به صورت بدون کنکور است ، یعنی حتی داوطلبانی که در ثبت نام کنکور سراسری شرکت نکرده اند و دارای مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید و یا مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم می باشند می توانند در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور با توجه و دقت کافی به دفترچه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 97-98

لازم به ذکر است ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در چند سال اخیر در مرحله تکمیل ظرفیت به صورت حضوری بوده است ، یعنی هر داوطلب بعد از انتخاب رشته تحصیلی مورد علاقه اش با مراجعه به دانشگاه مد نظر خود در صورت ظرفیت در آن رشته و با ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه به راحتی ثبت نام خود را انجام میدهد.

معرفی مقاطع دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بدون آزمون ندارد، البته این دانشگاه از طریق دوره های فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد که می توان گفت به گونه ای بدون کنکور است.

دانشگاه پیام نور مانند دانشگاه علمی کاربردی شرایط خوبی را برای شاغلین فراهم کرده به این منظور که شرکت در کلاس ها در دانشگاه اجباری نمی باشد . این دانشگاه در حال حاضر دارای 495 مرکز در سراسر کشور می باشد که 31 استان را شامل می شود، که تعداد دانشجویان در این مراکز 850 هزار نفر است.

برای اطلاع از شرایط فراگیر پیام نور کلیک کنید.

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور

جهت مشاوره تحصیلی اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام و معرفی دانشگاه پیام نور با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. (همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *