ثبت نام کنکور دکتری

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون ثبت نام کنکور دکتری را به شما معرفی کند اعم از : شرایط عمومی شرکت در کنکور دکتری ، شرایط اختصاصی شرکت در کنکور دکتری ، شرایط کنکور دکتری ، ثبت نام کنکور دکتری ، مدارک لازم برای ثبت نام کنکور دکتری ، شیوه های آموزشی در مقطع دکتری ، انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ، نحوه ثبت نام دکتری تخصصی بدون آزمون ، و …

 

شرایط کنکور دکتری

 

شرایط کنکور دکتری 96-97

1: اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان دیگر

2: عدم احزار ماتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات )

تبصره : اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی از این شرح مستصنا هستن

3: عدم احراز عناد نسبت به به نظام جمهوری اسلامی ایران

تبصره : در صورتی که داوطلب سابقه عناد با نظام جمهوری اسلامی داشته باید تغیر نظر او احراز شود.

4 : عدم احراز فساد اخلاقی

5 : نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونی و القاب آن ها

6 : عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شهودی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور دکتری 96-97

1-داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای یا تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای که این مدرک مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت باشد.

2-داوطلبانی که فارغ التحصیل و یا دانشجوی رشته های گروه پزشکی هستند ،در صورت داشتن تعهد خدمت به وزارت بهداشت ،باید وضعیت خود را مشخص کنند و بعد از آن برای ثبت نام در آزمون دکتری اقدام نمایند.

3-رشته ی امتحانی کلیه داوطلبان باید مطابق با دفترچه و مرتبط با رشته کارشناسی ارشد داوطلب باشد.

4- دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نیستند.

5-داوطلبانی که در آزمون سال 96 پذیرفته شده نهایی باشند، حتی در صورت انصراف قطعی از دانشگاه حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند.(داوطلبان برای شرکت در گزینش رشته های دانشگاه آزاد مجاز به ثبت نام در این آزمون هستند.)

6-داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند باید معدل خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایند و دانشجویانی سال آخر هستند و حداکثر تا تاریخ 97/6/31 فارغ التحصیل می شوند نیز لازم است میانگین نمرات به دست آورده را وارد نمایند. ( این دانشجویان می توانند در مرحله ی دریافت کارت ورود به جلسه ، به ویرایش معدل خود بپردازند.)

7-دانشجویان سال آخر یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای که معدل آنان کمتر از 14 می باشد ، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

8-داوطلب باید بعد از قبولی نهایی مدرک خود را به دانشگاه ارائه دهد و نباید مغایرتی میان معدل اعلام شده با معدل ارائه شده وجود داشته باشد.

9-پذیرفته شدگان با توجه به تعهد آموزش رایگان ، باید برابر طول مدت تحصیل خود تعهد بدهند تا در صورت نیاز به خدمت اشتغال ورزند.

10-دانشجویانی که از مزایای صندوق رفاه استفاده کرده باشند، چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را داشته باشند، می توانند با سپردن تضمین ،انجام تعهد را به بعد از خاتمه مقطع تحصیلی موکول کنند.

 

ثبت نام کنکور دکتری

 

ثبت نام کنکور دکتری 96-97

ثبت نام برای آزمون ورودی دکتری سال 1397 از روز چهارشنبه 96/9/1 آغاز و در ساعت 24 روز سه شنبه 96/9/07 پایان می پذیرد.

الف)داوطلبان فقط بر اساس علاقه می توانند در یک کد رشته امتحانی ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نمایند.

ب)داوطلبان باید بعد از مطالعه دقیق دفترچه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  sanjesh.org مراجعه کنند و به تکمیل تقاضانامه ثبت نام بپردازند.

ج)داوطلبان باید بعد از آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام،هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی از طریق کارت های بانکی انجام دهند.برای این کار به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغ 550000 ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون واریز می کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور دکتری 96-97

1-اسکن یک قطعه عکس پرسنلی  3*4جدید ، با فرمت  jpgحداکثر  300*400پیکسل و کمتر از 70 کیلوبایت.

2-داوطلبان نابینا ،ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمانی باید فرم مخصوص وضعیت خود را دریافت کنند.

3-داشتن اصل فرم تکمیل شده معدل برای دانشجویان سال آخر که تا 97/06/31 فارغ التحصیل خواهند شد الزامی است.

نکته: فارغ التحصیل دوره های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای نیاز به تکمیل فرم معدل ندارند.

نکات مهم در کنکور دکتری 96-97

1-فرم تقاضانامه باید صادقانه تکمیل شود و مسئولیت صحت کلیه مندرجات بر عهده داوطلب خواهد بود.

2-پس از پایان زمان ثبت نام امکان ویرایش تقاضانامه وجود ندارد پس داوطلب باید در هنگام ثبت نام نهایت دقت را ببرد.

3-اگر مشخص شود که داوطلب واجد یکی از شرایط مندرج در دفترچه نیست، در هر مرحله ای که باشد محروم خواهد شد.

4-تکالیف داوطلب برای شرکت در آزمون:1-ثبت نام 2-دریافت کارت ورود به جلسه در آزمون 3-حاضر شدن در حوزه ی امتحانی و پاسخ به سوالات آزمون.

و)داوطلبان باید با مطالعه دقیق دفترچه نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

نکته:در پایان مراحل ثبت نام یک کد پیگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 6 رقمی به داوطلب داده خواهد شد. داوطلبان باید یک پرینت از تقاضانامه و کد پیگیری و شماره پرونده نزد خود داشته باشند و تا آخرین مرحله (ثبت نام در دانشگاه) آن را حفظ نمایند.

 

آوای مشاور

 

شیوه های آموزشی در مقطع دکتری 96-97

شیوه پژوهش محور: برگزاری دوره دکتری پژوهش محور به شرط داشتن طرح پژوهشی با کارفرمای مشخص می باشد که این طرح پژوهشی باید دارای شرایط زیر باشد:

1-داوری،تاییدیه شورای پژوهشی دانشگاه، موسسه وکارفرما را طی کرده باشد.

2-مورد نیاز کارفرمای خارج از دانشگاه و یا موسسه باشد.

3-این طرح باید به لحاظ علمی، حداقل در حد رساله دوره دکتری مورد نظر دانشگاه و یا موسسه باشد.

4- شرح خدمات و هزینه اجرای طرح پژوهشی مشخص باشد.

5-مدت قرارداد باید متناسب با تحصیل دانشجو باشد.

6-مبلغ باید در قرارداد قید شود و متناسب با تحصیل دانشجو باشد.

7-نحوه هزینه مطابق با ضوابط موسسه و دانشگاه باشد.

به طور کلی کلیه دانشگاه ها و موسسه های پژوهشی ، در زمان معرفی داوطلبان دکتری پژوهش محور باید دارای قرارداد معتبر با کارفرمای مشخص باشند و مصاحبه و پذیرش نهایی بر اساس طرح پژوهشی و موضوع رساله صورت گیرد.

2- شیوه آموزشی پژوهشی: شیوه ی آموزشی و پژوهشی روشی است که محتوای آن شامل واحدهای درسی و پایان نامه است. این شیوه تنها شیوه آموزشی در ایران است که پذیرش در کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فقط به این روش صورت می گیرد.

نکته: طول مدت دوره در هر دو شیوه حداکثر  5 سال می باشد که در موارد استثنایی ممکن است این مدت افزایش پیدا کند. لازم به ذکر است که انتقالی ،تغییر رشته و میهمانی در هر دو شیوه ممنوع می باشد.

جدول درصد شیوه های آموزش محور و پژوهش محور

شیوه پذیرش آزمون متمرکز سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی و سنجش علمی تهیه طرح واره
آموزشی – پژوهشی 50 درصد 20 درصد 30 درصد _
پژوهش محور 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 96-97

پس از برگزاری آزمون ،نتایج اولیه وضعیت علمی داوطلبان به صورت کارنامه و بر اساس نمره کل و رتبه آنها توسط سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود. حال داوطلبانی که علاقمند به پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را که در کارنامه اولیه درج شده یادداشت نموده و نسبت به ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام می کنند.

نکته 1:داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید اطلاعات کارنامه را به خوبی مطالعه کنند و بعد از آن برای انتخاب رشته به سایت دانشکاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.

نکته2:داوطلبان باید کارت اعتباری انتخاب رشته به مبلغ 400000 ریال را از طریق سامانه خریداری نمایند(داوطلبان باید توجه داشته باشند که بعد از خرید کارت اعتباری امکان باز پس گیری وجه وجود ندارد.)

نکته3:عدم مراجعه به سایت براس انتخاب رشته در زمان مقرر به منزله ی انصراف از پذیرش دانشگاه است.

نکته4:دعوت به مصاحبه به شرط کسب حد نصاب علمی لازم با توجه به رشته محل های انتخابی داوطلبان در اولویت های 40 گانه و ظرفیت رشته محل های امتحانی خواهد بود.

2) پذیرش نهایی داوطلبان:

الف) دانشگاه آزاد بعد از پایان زمان انتخاب رشته ،نتایج داوطلبانی که شرایط شرکت در ارزیابی تخصصی را دارند اعلام می کند.

ب) داوطلبان باید با توجه به جدول زمانی اعلام شده از دانشگاه، با در دست داشتن مدارک لازم برای شرکت در ارزیابی تخصصی مراجعه نمایند.

ج) بعد از گذراندن مرحله ی ارزیابی تخصصی ،اسامی پذیرفته شدگان نهایی در این مرحله ،توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شوند.

جهت ورود به دوره دکتری تخصصی معیارهای زیر صورت می گیرد.

1- آزمون متمرکز 50درصد.

2- سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری 20 درصد.

3- مصاحبه ی علمی و سنجش علمی 30درصد.

 

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 96-97

داوطلبانی که در کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد می باشند می توانند پس از خرید رمز اینترنتی  شناسه ثبت نام به شرح زیر اقدام کنند:

1-مراجعه به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org و وارد کردن رمز و شناسه ثبت نام برای ورود به سامانه انتخاب رشته.

2-در صفحه دوم اطلاعات اولیه داوطلب مانند کد و عنوان رشته امتحانی و مشخصات فردی نمایش داده می شود.

3-در این مرحله داوطلبان باید با توجه به کد رشته امتحانی خود حداکثر 40کد رشته محل را از میان رشته محل های اعلام شده انتخاب کنند.

نکات مهم در آزمون دکتری 96-97

1-کارکنان و اعضای هیات علمی محل های دانشگاه آزاد اسلامی مجاز نیستند واحد دانشگاهی محل خدمت خود را به عنوان محل تحصیل انتخاب نمایند.

2-داوطلبانی که در واحد های امارات متحده عربی پذیرفته شده اند،باید دارای شرایط وظیفه عمومی بوده و شرایط لازم را برای گرفتن ویزا از کشور امارات داشته باشند. این افراد در صورتی مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستند که علاوه بر شهریه تحصیلی قادر به پرداخت وثیقه خروج از کشور (به مبلغ 150000000) به سازمان وظیفه عمومی نیز باشند. شهریه واحد های امارات متحده به صورت ارزی دریافت می شود و حدود 3 برابر شهریه واحد های داخل کشور می باشد.

3-شهریه داوطلبان پذیرفته شده در واحد های پردیس و مراکز بین المللی دانشگاه آزاد ،تا دو برابر شهریه واحد های داخلی می باشد.

4-جابه جایی، انتقالی و میهمانی دانشجویان مطابق با آئین نامه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد انجام می شود.

5-جابه جایی، انتقالی و میهمانی از واحد های پردیس و مراکز بین المللی به دیگر واحد های دانشگاه آزاد ممنوع می باشد.

6-دانشجویانی که بعد از پذیرش در دانشگاه و ثبت نام و اخذ واحد به هر دلیلی تقاضای انصراف از تحصیل داشته باشند باید طبق مقررات دانشگاه هزینه ی انصراف را پرداخت نمایند.

نکته 1: دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی بابت هزینه انصراف باید 1/5 برابر شهریه ثابت یک نیم سال تحصیلی را پرداخت کنند.

نکته 2: دانشجویان شاغل به تحصیل در یکی از واحد های دانشگاه آزاد که از طریق آزمون پذیرفته شده اند از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهند بود.

نکته 3: جابجایی، انتقالی و میهمانی دانشجویانی که به صورت بدون آزمون و یا پژوهش محور در دانشگاه پذیرفته شده باشند ممنوع است.

7-داوطلبانی که در دوره های باآزمون و بدون آزمون دعوت به مصاحبه می شوند باید مبلغ 1200000 ریال به عنوان هزینه مصاحبه پرداخت و رسید آن را در زمان شرکت در مصاحبه به همراه داشته باشند.

 

 

ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 96-97

1-درخواست کنندگان دوره دکتری شامل استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز ،می توانند بر اساس حد اقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی، معدل 18/5 برای رشته های علوم انسانی ،و 17/5 برای کلیه رشته ها و رعایت سایر شرایط در شیوه نامه اجرایی،بر اساس رتبه بندی و تناسب با رشته محل ها، برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی معرفی می شوند. امتیاز نهایی این داوطلبان بر اساس شاخص های پژوهشی-آموزشی و مصاحبه برای گزینش ملاک عمل قرار می گیرد.

2-دارا بودن نمره پایان نامه 5/18 برای کلیه رشته ها.

3-همنام بودن رشته ی فارغ التحصیلی در مقطع ارشد و رشته ی انتخابی در مقطع دکتری.

4-داوطلبان در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه باید نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات …یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا …خود را در زمان مصاحبه به گروه های تخصصی ارائه دهند.

5-ترم تابستانی و مرخصی ،جز نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود،مشروط به اینکه تعداد نیمسال های دوره ارشد ناپیوسته از 6 سال بیشتر نشود.

6-دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند ،شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

نکته: کلیه داوطلبان در پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه دانشگاه آزاد یکسان هستند و در این دوره برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد، سهمیه ی جداگانه ای در نظر گرفته نمی شود.

 

نحوه ثبت نام دکتری تخصصی بدون آزمون

 

نحوه ثبت نام دکتری تخصصی بدون آزمون 96-97

داوطلبان در ابتدا باید کارت اعتباری به مبلغ 700000 ریال را خریداری کرده و نسبت به تکمیل فرم و ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند.

فرم ثبت نام شامل محتویاتی مانند:نام و نام خانوادگی، نام پدر،تاریخ تولد، شماره شناسنامه،سری و سریال شناسنامه، کد محل صدور شناسنامه، شماره ملی ،جنس،دین و مذهب، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و نشانی پست الکترونیکی، نشانی محل سکونت، کد پستی،وضعیت خدمت وظیفه، اتباع غیر ایرانی می باشد که پس از تکمیل این اطلاعات داوطلب باید اطلاعات را بار دیگر بررسی نموده و بعد از آن گزینه ی تایید و ادامه را انتخاب کند.

بعد از ورود اطلاعات فوق داوطلب در این مرحله باید عکس خود را اسکن کند و بعد واردمرحله بعد می شود.

در این صفحه داوطلب رشته و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده، معدل کل و نمره پایان نامه ، کد واحد دانشگاهی مورد نظر را انتخاب می کند و بعد از آن به تایید نهایی اطلاعات ورودی می پردازد.

نکته1: داوطلبان دوره دکتری بدون آزمون باید اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان مصاحبه همراه خود داشته باشند. همچنین به همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی در زمان مصاحبه الزامی می باشد.

نکته2:با توجه به اینکه اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان بدون آزمون(رشته فارغ التحصیلی،معدل و نمره ی پایان نامه) از شرایط اصلی این دوره است،اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب ،تخلف محسوب می گردد.

نکته3:داوطلبان پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند،باید  شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی را دارا باشند.

شرایط پذیرش دکتری تخصصی پژوهش محور:

پذیرش در دوره دکتری پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر می باشد:

1-آزمون متمرکز (30درصد)

2-سوابق آموزشی،پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3-مصاحبه علمی و سنجش علمی (30 در صد)

4-تهیه طرحواره (20 درصد)

پذیرش در این دوره بر اساس نتیجه آزمون و ارزیابی تخصصی صورت می پذیرد.

داوطلبان در صورت تمایل برای پذیرش دوره دکتری پژوهش محور باید طرحواره خود را برای ارائه در جلسه ارزیابی تخصصی آماده کرده و سایر مدارک را به گروه تخصصی ارائه کنند. این داوطلبان باید رشته و واحد دانشگاهی ارائه کننده طرح پژوهشی را در یکی از انتخاب های خود وارد نمایند.

تاثیر سهمیه در مقطع دکتری دانشگاه آزاد 96-97

سهمیه رزمندگان و ایثارگران:

بر اساس قانون تسهیلات برای ورود رزمندگان به دانشگاه ها و تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران 25درصد ظرفیت در هر یک از کد رشته محل ها به رزمندگان و ایثارگران اختصاص پیدا می کند که حد نصاب نمره علمی لازم برای رزمندگان 80 درصد و ایثارگران 70 درصد نمره در هر یک از مراحل آزمون ،برای آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد می باشد.

سهمیه مربیان:

بر اساس قانون عدالت آموزشی ، 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل 1 نفر در هر کد رشته محل) برای مربیان در نظر گرفته شده است. اعضای هیات علمی که استخدام رسمی هستند در صورت داشتن 3 سال عضویت در هیات علمی دانشگاه می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

شرایط بورس و اعزام دانشجو در مقطع دکتری 96-97

1-شرکت در آزمون ورودی دکتری سال 97 و کسب حد نصاب اعلام شده توسط موسسه پذیرنده بورسیه.

2-انجام مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دارای سهمیه.

3-دانشگاه بعد از گرفتن مصاحبه علمی،سهمیه های بورس را انتخاب و به سازمان سنجش اعلام می شود.

4-بعد از ارزیابی نهایی از طرف دانشگاه ، نتایج بورس به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

5-پس از تایید شورای مرکزی بورس ، موسسه پذیرنده بورسیه ، هیات اجرایی به جذب افراد پذیرفته شده می پردازد و تعیین استاد ناظر را به اداره کل بورس و اعزام دانشجو اعلام می کند.

6-رشته، گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس خواهد بود.

7-قبولی های بورس در خارج از کشور ،بر اساس سهمیه هر دانشگاه است.

8-پذیرش از دانشگاه خارج ،موضوع رساله دکتری، انتخاب استاد راهنمای خارج و استاد ناظر داخلی بعد از تایید دانشگاه دارای سهمیه و با هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجو انجام می شود.

9-میزان وثیقه بل توجه به کشور محل تحصیل و بر اساس مصوبات شورای مرکزی بورس تعیین می شود.

10-اعزام دانشجو به خارج از کشور در شرایط مساوی اولویت با داوطلبان متاهل می باشد.

11-دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد باید تا پایان شهریور ماه سال بعد فارغ التحصیل شوند.

12-عدم مراجعه داوطلبان واجد شرایط برای تشکیل پرونده به اداره کل بورس و اعزام دانشجو تا پایان شهریور سال 97 به منزله انصراف می باشد.

13-امکان تبدیل بورس خارج به داخل وجود ندارد.

14-اعطای بورس تحصیلی و مزایای آن صرفا از سوی سازمان امور دانشجویان است و در صورت وجود اعتبار قابل پرداخت است.

15-انجام خدمت بعد از اتمام تحصیل به شرط رضایت بخش بودن وضعیت تحصیلی و علمی و شرایط مورد نیاز دانشگاه محل تعهد و به تشخیص آن دانشگاه است.

شرایط اختصاصی بورس خارج از کشور در مقطع دکتری 96-97

1-حداکثر سن داوطلب در زمان تقاضا 30 سال است.

نکته:حداکثر سن برحسب موارد زیر می باشد:

الف)مربیان (رسمی آزمایشی ،رسمی قطعی) عضو هیات علمی واجد شرایط : حداکثر سن 34 سال.

ب)ایثارگران(همسر شهدا و فرزندان،جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان،آزادگان و همسر و فرزندان) حداکثر 33 سال.

2-میانگین دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب 15و 17 تراز شده و دوره های کارشناسی ارشد پیوسته و یا دکتری حرفه ای 17تراز شده.

 

آزمون دکتری

 

 شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در مقطع دکتری 96-97

داوطلبان اتباع خارجی باید علاوه بر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی باید شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی را نیز داشته باشند .

1-فقط افرادی که تابعیت غیر ایرانی دارند و مقیم جمهوری اسلامی ایران هستند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری هستند.

2-حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع دکتری 6 سال می باشد.

3-متقاضیان غیر ایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیر مجاز تردد نمی باشند و در صورت قبولی در آن مناطق ، دانشگاه از پذیرش این دشته از متقاضیان معذور خواهد بود.

4-در صورت وجود تفاوت میان شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضی در هر مرحله از پذیرش ، از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.

5-پذیرش متقاضیان در رشته هایی که تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشته باشند پذیرش در رشته های خاص غیر مجاز ممنوع می باشد.

6-جمهوری اسلامی تعهدی در خصوص اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل ندارد.

7-متقاضیان مانند پذیرفته شدگان ایرانی باید تابع قوانین و مقررات باشند.

8-کلیه متقاضیان پذیرفته شده در دوره دکتری دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه مطابق با دانشگاه تحت پوشش وزارت علوم تا 80 درصد شهریه نوبت دوم و در گروه پزشکی برابر مصوبه وزارت بهداشت می باشند.

9-پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام اولیه باید گزینه ی اتباع غیر ایرانی را علامت زده باشند، در غیر این صورت پذیرش آنها لغو می شود.

10-برای ثبت نام داوطلبان غیر ایرانی در آزمون دکتری ،شرط معدل لازم نیست ،داوطلبان بر اساس نمره آزمون و مصاحبه علمی پذیرفته می شوند.

11-متقاضیان تحصیل غیر ایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار مجاز به تحصیل هستند و تکرار مقطع در دیگر دوره ها ممنوع می باشند.

12- تحصیل در موسسات آموزش عالی به صورت همزمان ممنوع می باشد.

13-دانشجویان غیر ایرانی چون تابعیت غیر ایرانی دارند ،مشمول قانون نظام وظیفه نمی باشند.

14-ثبت نام اتباع غیر ایرانی به شرط داشتن یکی از مدارک زیر امکان پذیر است:

15-گذرنامه دارای حداقل شش ماه اقامت

16-دفترچه پناهندگی صادره از نیروی انتظامی

17-کارت هویت ویژه اتباع غیر ایرانی دارای اعتبار همان سال

18-آخرین کارت آمایش معتبر بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع

19-پذیرفته شدگان نهایی باید ،گذرنامه –روادید تحصیلی و اقامت دانشجویی اخذ کنند.

20-متقاضیان باید دفترچه ی ثبت نام آزمون را به خوبی مطالعه کنند و به رعایت مقررات و ضوابط آن بپردازند.

21-کلیه داوطلبان اتباع خارجی که قصد ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری را دارند ، در صورت دارا بودن شرایط فوق ،لازم است زمان ثبت نام به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند.

 

آوای مشاور

 

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور دکتری 96-97 با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *