ثبت نام کنکور سراسری ریاضی

ما در این مقاله سعی داریم توضیحاتی در مورد ثبت نام کنکور سراسری ریاضی ، زمان ثبت نام کنکور سراسری ریاضی ، مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری ریاضی ، شرایط ثبت نام کنکور سراسری ریاضی ، اعلام نتایج کنکور سراسری ریاضی و بهترین منابع کنکور ریاضی را در اختیار داوطلبان شرکت کننده در کنکور ریاضی قرار دهیم .

کنکور سراسری ریاضی 96-97

دانش آموزانی که علاقه مند به رشته ریاضی هستند برای ورود به دانشگاه ها می توانند در ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 96-97 که یکی از گروه های پنج گانه کنکور سراسری است شرکت کنند .

کنکور ریاضی به علاقه مندان خود رشته های را در سطح کاردانی ( کاردانی فنی صنایع غذایی ، کاردانی فنی برق ) و رشته های در سطح کارشناسی ( مهندسی نفت ، مهندسی شیمی ) ارائه می دهد . 

رشته های پرتقاضای گروه علوم ریاضی و فنی شامل مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی عمران ، مهندسی معماری و مهندسی صنایع است .

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ریاضی

 

ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 96-97

دانش آموزان متقاضی شرکت در کنکور سراسری ریاضی در زمان مقرر می توانند وارد سایت sanjesh.org  شده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند .

برای اطلاع دقیق تر از زمان ثبت نام کنکور سراسری ریاضی می توانید در کانال تلگرامی با ما همراه باشید .

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 96-97

سازمان سنجش و آموزش کشور که مسئولیت برگزاری کنکور سراسری ریاضی را بر عهده دارد شرایط  شرکت در آزمون سراسری را برای افراد متقاضی عنوان کرده است .

یکی از شرایط اصلی و اساسی شرکت در کنکور سراسری ریاضی داشتن مدرک مورد پذیرش سازمان سنجش و وزارت علوم یعنی دارا بودن مدارک دیپلم نظام قدیم ، پیش دانشگاهی نظام جدید ، کاردانی برای داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای دارند می باشد .

یکی دیگر از شروط اساسی برای شرکت در کنکور سراسری ریاضی برای داوطلبان مرد متقاضی این است که آنان  نباید از نظر مقررات و قوانین نظام وظیفه عمومی منعی برای ثبت نام داشته باشند . به عبارت دیگر در زمان معافیت ( معافیت تحصیلی ، معافیت دائم ، معافیت پزشکی ) برای ثبت نام اقدام کرده باشند .

 

زمان ثبت نام کنکور سراسری ریاضی

 

نحوه و زمان ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 96-97

چنانچه افراد متقاضی شرکت در کنکور سراسری ریاضی از لحاظ شرایط ثبت نامی هیچگونه منعی نداشته باشند می توانند از تاریخ 1 بهمن ماه تا 8 بهمن نسبت به ثبت نام خود از طریق مراجعه به سایت sanjesh.org اقدام نمایند . و ثبت نام خود را انجام دهند و کد12 رقمه سریال ثبت نام را دریافت نمایند .

داوطلبان توجه داشته باشند که تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود . لذا مسئولیت صحت تمامی اطلاعات درج شده به عهده داوطلب می باشد . در صورت عدم احراز شرایط داوطلب از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور ، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد شد .

مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 96-97

1_ بارگزاری فایل عکس داوطلب : جهت ثبت نام، فایل عکس (400×300 پیکسل یا 300×200 پیکسل و فرمت jpeg) با زمینه ی سفید، مربوط به سال جاری دانش آموزان مورد نیاز است.

حجم این فایل نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت از شرکت در آزمون ، ثبت نام آنان بلا اثر خواهد شد. ضمنأ عکس خانم ها باید با حجاب اسلامی بوده و صورت آنان کاملأ مشخص باشد.

2-  تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ریاضی : داوطلبان باید پس از ورود به سامانه ثبت نام، فیلدهای مربوط در تقاضا نامه ثبت نام را تکمیل نمایند.

3_ واریز مبلغ000/ 200 دویست هزار ریال فقط از طریق سامانه  ثبت نام الکترونیکی  امکان پذیر است . داوطلبان گرامی باید جهت پرداخت وجه ثبت نام، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، استفاده نمایند . و دریافت شماره سریال اعتباری جهت ثبت نام .

اعلام نتایج کنکور سراسری ریاضی 96-97

تمامی مراحل اعلام نتایج ( اولیه و نهایی ) از طریق سایت سنجش به آدرس sanjesh.org  صورت می گیرد . داوطلبان برای دریافت اعلام نتایج اولیه در نیمه دوم مرداد از طریق سایت می توانند اقدام کنند . این اعلام نتیجه اولیه از طریق کارنامه داوطلبان اعلام خواهد شد .

اعلام نتایج نهایی بر اساس انتخاب رشته داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه صورت خواهد گرفت .

 

اعلام نتایج کنکور سراسری ریاضی

 

 منابع کنکور سراسری ریاضی 96-97

رشته ریاضی برای دانش آموزانی که دارای قدرت درک ، فهم ، تجزیه و تحلیل بالایی هستند بسیار مناسب است . دروس مهم و اساسی این رشته همانطور که از نام این رشته مشخص است ریاضی و فیزیک است .

دانش آموزان متقاضی این رشته توجه داشته باشند که برخورداری از منابع و برنامه ریزی اصولی و صحیح  در کنار برخورداری از منابع اصلی ( کتاب درسی ) موجب افزایش درصد موفقیت در کنکور ریاضی  می شود .

در کنکور سراسری ریاضی داوطلبان با دو دسته سوال روبرو هستند. 1- سوالات مربوط به دروس عمومی  و2 – سوالات مربوط به دروس تخصصی  .  که در متن زیر تعداد سوالات هر درس و ضریب دروس و بهترین منابع را برای بهره مندی داوطلبان کنکور سراسری ریاضی ذکر کرده ایم .

البته لازم به ذکر است که داوطلبان ضریب دروس تخصصی را با توجه به زیر گروه ها در نظر بگیرند . به عبارت دیگر دروس تخصصی برای هر رشته ای و زیر گروهی در کنکور ریاضی ضریبی متفاوت دارد .

دروس عمومی

1/ ادبیات و زبان فارسی:

ادبیات و زبان فارسی با 25 سوال ضریب 12 را  در کنکور سراسری ریاضی به خود اختصاص می دهد . زمان پاسخگویی به سوالات از سمت سازمان سنجش و آموزش کشور 18 دقیقه مخص شده است . این درس با توجه به ضریبش در کنکور سراسری ریاضی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است .

یکی از دروس مهم عمومی به شمار می آید .  لذا ، با توجه به اهمیت این درس، انتخاب درست منابع می تواند نقش بسزایی در موفقیت داوطلبان کنکور سراسری ریاضی سال97 ایفا کند . از این رو توصیه می شود برای ادبیات کتب جداگانه ای تهیه کنید زیرا هر منبع دارای نقاط قوت و ضعف خاصی در هرمبحث می باشد .  که در این مقاله سعی بر آن بوده تا با انتخاب درست ، نقاط منفی هر مبحث ازیک منبع را به حداقل برسانیم .

برای لغت، املاء، واژگان از هفت خان خیلی سبز/ انتشارات دریافت نوشته شده توسط هامون سبطی می توانید بهره لازم را ببرید .

قرابت معنایی : منتشر شده ازانتشارات دریافت مولف هامون سبطی / نشر الگو .

تاریخ ادبیات : تخته سیاه ( به دلیل داشتن تمامی تاریخ ادبیات به صورت یکجا ) .

به آن دسته از داوطلبانی که در این درس از عملکرد مطلوبی برخوردار نیستند ، کتاب گاج سبز محور را توصیه می کنیم .

 

2/عربی :

عربی یکی دیگر از دروس عمومی در کنکور سراسری ریاضی است که با25 سوال و ضریب 6 و 20 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات در کنکورسراسری ریاضی مشخص می شود .

در این بخش سعی بر آن بوده که منابع متناسب با سطح داوطلبان عنوان شود . چرا که برای درس عربی مهمترین نکته انتخاب منابع متناسب با سطح داوطلب است .

در چند کنکور سراسری اخیر، زبان عربی از اهمیت بسزایی برخوردار گشته  و نقش پررنگ تری برای کسب نمره بالاتر ایفا میکند . نکته مهم در استفاده از  تمامی منابع این است که داوطلب در هیچ مرحله ای نباید منبع اصلی یعنی کتاب های درسی را فراموش کند .

سطح قابل قبول : کتاب جامع خیلی سبز ( به قلم غزال موسوی ) .

برای شروع کتاب کامل گاج .

وبرای کسانی که می خواهند از صفر شروع کنند عربی مبتکران توصیه می شود .

3/دین و زندگی :

بعد از ادبیات فارسی دین و زندگی دارای بالاترین ضریب در دروس عمومی کنکور سراسری ریاضی است . این درس در کنکور سراسری با 25 سوال و ضریب 9  و 17 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات و سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری ریاضی مشخص شده است .

منبع پیشنهادی گروه آوای مشاور کتاب دینی جامع میکرو گاج است .

4/ زبان انگلیسی : 

 آخرین درس دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری ریاضی با 25 سوال و 20 دقیقه زمان پاسخگویی  و ضریب 6  زبان انگلیسی است . این درس توانسته همواره عنوان مهم ترین درس عمومی کنکور سراسری ریاضی را به خود اختصاص دهد . در این درس هنوز هم مناسب ترین و بهترین انتخاب کتاب جامع مبتکران به قلم شهاب اناری است .

  ولی جدا از این کتاب در هرسطحی که هستید می توانید از کتاب جامع خیلی سبز نیز بهره مند شوید .

دروس تخصصی

1/ ریاضیات:

 این درس با 55 سوال و 85 دقیقه زمان پاسخگویی و ضریب 12 جز مهمترین و اصلی ترین ماده امتحانی در کنکور سراسری ریاضی مشخص شده است . همانطور که قبلاً متذکر شدیم داوطلبان با توجه به زیر گروه در نظر گرفته و مورد علاقه ضرایب را مورد توجه قرار دهند . برای بهره مندی بیشتر داوطلبان ضرایب زیر گروه ها در هر یک درس تخصصی عنوان شده است .

زیر گروه 1: ضریب در نظر گرفته شده برای درس ریاضیات 12 است .

زیر گروه 2:  ضریب در نظر گرفته شده برای درس ریاضیات 12 است . 

زیر گروه 3 : ضریب در نظر گرفته شده برای درس ریاضیات 9 است .                                  

مباحث رشته ریاضی را در این درس می توان به سه بخش تقسیم کرد.                                                                     

حساب: ( ریاضیات 2،حسابان، و حساب دیفرانسیل و انتگرال).                                                                            

هندسه:(هندسه1،هندسه2، هندسه تحلیلی و جبرخطی).                                                                                          

ریاضیات گسسته:( آمار و مدلسازی، جبرو احتمال و گسسته).

که از میان آن ها دروس 1/ریاضیات پایه 2/حساب دیفرانسیل 3/ ریاضات گسسته 4/هندسه تحلیلی و جبر خطی از اهمیت ویژه ای برخوردارند .

داوطلبان عزیز به این نکته توجه داشته باشند که مهمترین مرجع سوالات ، کتاب های درسی می باشند مخصوصاً درچند سال اخیر که سوالات کنکور در تمامی مباحث درسی به سمت مفهومی شدن گام برداشتن .

حساب دیفرانسیل و انتگرال:

این درس به دلیل داشتن بیشترین پرسش های ریاضی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

از برترین منبع این درس میتوان به انتشارات تخته سیاه به قلم محمد مهربان اشاره کرد.

ریاضیات پایه:

منظور از ریاضات پایه ریاضی اول، دوم وسوم دبیرستان است که شامل دروس ریاضی1 و 2، حسابان و هندسه ،جبرو احتمال ،آمار و مدلسازی می باشد . این دروس پایه واساس ریاضیات را تشکیل می دهند که برای یادگیری بهتر آن ها می توانید از ریاضیات پایه گاج سفید استفاده کنید .

هندسه تحلیلی و جبر خطی:

برای فهم راحت تر این درس می توانید از نشر الگو مولف حسن بیگی و امیر محمد هویدی بهره ببرید .

ریاضیات گسسته:

گستردگی موضوعی این کتاب باعث شده تا قالب مشخصی در طراحی سوالات کنکور سراسری در نظر گرفته شودکه در این صورت شما میتوانید با ممارست در تمرین در سوالات مشابه کنکور به مهارت کافی دست یابید.

منابع پیشنهادی گروه آوای مشاور برای دروس جبرو احتمال و ریاضیات گسسته کتب گاج سفید و انتشارات فار به قلم عطاصادقی  می باشد.

هندسه 1و2:

برای یادگیری راحت تراین درس می توانید از  کتب گاج سفید و نشر الگو بهره لازم را ببرید.

2/ فیزیک:

درس فیزیک پس ازریاضات دارای بالاترین ضریب در کنکور سراسری97 می باشد . این درس در کنکور سراسری ریاضی با 45 سوال و زمان پاسخگویی 55 دقیقه به سوالات مشخص شده است . پس برای موفقیت به این درس توجه زیادی داشته باشید.

زیر گروه 1: ضریب در نظر گرفته شده برای درس فیزیک 9 می باشد .

زیر گروه 2:  ضریب در نظر گرفته شده برای درس فیزیک 9 می باشد .

زیر گروه 3 : ضریب در نظر گرفته شده برای درس فیزیک  6 می باشد .

منابع معرفی شده توسط گروه آوای مشاور گاج نقره ای بهروز نادری نژاد و محمد آهنگر است. و اگر میخواهید از درسنامه خلاصه تر و کوتاه تری بهره مند شوید می توانید کتاب آبی قلم چی را نیز تهیه نمایید.

3/ شیمی:

این درس با 35 سوال و 55 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات در کنکور سراسری ریاضی مشخص شده است . ولی متاسفانه اغلب دانش آموزان رشته ریاضی به این درس کم توجه بوده و اصولاً نمی توانند درصد مناسبی را در آن به دست آورند . در صورتی که به جرات می توان گفت درس شیمی در کنکور معجزه می کند مخصوصاً اگر درصد بالای در آن کسب نمایید.

زیر گروه 1: ضریب در نظر گرفته شده برای درس شیمی 6 می باشد .

زیر گروه 2:  ضریب در نظر گرفته شده برای درس شیمی 9 می باشد .

زیر گروه 3 : ضریب در نظر گرفته شده برای درس شیمی 9 می یاشد .  

برای فهم راحت تر این درس می توانید برای شیمی 2 از کتب مبتکران نوشته مهندس بازرگان ( به دلیل درسنامه قوی ) و برای شیمی 3و پیش دانشگاهی از انتشارات خیلی سبز مولفان نیما سپهری و محمد مرعشی بهره لازم را ببرید .

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت نام کنکور سراسری ریاضی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *