ثبت نام کنکور سراسری هنر

ما در این مقاله سعی داریم توضیحاتی در مورد ثبت نام کنکور سراسری هنر ، زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری هنر ، مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری هنر ، اعلام نتایج کنکور سراسری هنر و بهترین منابع کنکور هنر را در اختیار داوطلبان شرکت کننده در کنکور هنر قرار دهیم .

کنکور سراسری هنر 96-97

داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری هنر نیز همانند سایر داوطلبان گروه ها ی آموزشی ( تجربی ، انسانی ، ریاضی ، زبان ) برای ورود به دانشگاه های دولتی و آزاد باید از مرحله کنکور سراسری با موفقیت گذر کنند . علاقه مندان به رشته های هنر توجه داشته باشند که کنکور سراسری هنر در 2 مرحله انجام می گیرد. 

1- آزمون سراسری .

2- آزمون عملی . 

به بیان دیگر داوطلبان برای شرکت در بعضی رشته های هنر( طراحی صنعتی ، ارتباط تصویری ، نمایش ، آهنگسازی ) ابتدا باید در آزمون سراسری که به صورت تستی است شرکت کنند و در زمان مقرر شده از سمت سازمان سنجش و آموزش کشور در آزمون عملی شرکت نمایند . و در نهایت نمره به دست آمده از آزمون تستی ( آزمون سراسری ) و نمره به دست آمده از آزمون عملی مشخص کننده پذیرش و یا عدم پذیرش فرد در دانشگاه های مورد نظر است .  

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور سراسری هنر با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

ثبت نام کنکور سراسری هنر 96-97

دانش آموزان متقاضی شرکت در کنکور سراسری هنر در زمان مقرر می توانند وارد سایت sanjesh.org  شده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند . علاقه مندان به گروه آموزشی هنر توجه داشته باشند که  تمامی افراد متقاضی شرکت در کنکور سراسری ، از هر گروه آموزشی می توانند ضمن شرکت در گروه آموزشی خود در گروه هنر نیز شرکت کنند .

برای اطلاع دقیق تر از زمان ثبت نام کنکور سراسری هنر می توانید در کانال تلگرامی با ما همراه باشید .

شرایط ثبت نام کنکور سراسری هنر 96-97

هر سال کنکور سراسری توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اجرا می شود . این سازمان که تحت نظارت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است برای دانش آموزان علاقه مند به شرکت در کنکور سراسری شرایطی را در نظر گرفته است .

لذا قبل از ثبت نام قطعی در کنکور سراسری و دریافت کد ثبت نام از شرایط درج شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مطلع شده و متناسب با آن ثبت نام خود را انجام دهید . می توان مهم ترین شرط برای شرکت در کنکور سراسری هنر برای تمامی داوطلبان را داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام قدیم دانست .

البته لازم به ذکر است که تمامی داوطلبان که دارای مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) هستند نیز می توانند در این آزمون ثبت نام کنند .

داوطلبان مرد متقاضی شرکت در کنکور سراسری هنر به این نکته توجه داشته باشند که تنها در صورتی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند که از لحاظ مقررات و قوانین نظام وظیفه عمومی منعی برای آنان وجود نداشته باشد . به عبارت دیگر در زمان معافیت ( معافیت تحصیلی ، معافیت دائم ، معافیت پزشکی ) برای ثبت نام اقدام کرده باشند .

زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری هنر 96-97

چنانچه افراد متقاضی شرکت در کنکور سراسری هنر از لحاظ شرایط ثبت نامی هیچگونه منعی نداشته باشند می توانند از تاریخ 1 بهمن ماه تا 8 بهمن نسبت به ثبت نام خود از طریق مراجعه به سایت sanjesh.org اقدام نمایند . و ثبت نام خود را انجام دهند و کد 12 رقمی سریال ثبت نام را دریافت نمایند .

داوطلبان توجه داشته باشند که تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود . لذا مسئولیت صحت تمامی اطلاعات درج شده به عهده داوطلب می باشد . در صورت عدم احراز شرایط داوطلب از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور ، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد شد .

مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری هنر 96-97

1_ بارگزاری فایل عکس داوطلب : جهت ثبت نام، فایل عکس (400×300 پیکسل یا 300×200 پیکسل و فرمت jpeg) با زمینه ی سفید، مربوط به سال جاری دانش آموزان مورد نیاز است. حجم این فایل نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت از شرکت در آزمون ، ثبت نام آنان بلا اثر خواهد شد. ضمنأ عکس خانم ها باید با حجاب اسلامی بوده و صورت آنان کاملأ مشخص باشد.

2-  واریز مبلغ000/ 200 دویست هزار ریال فقط از طریق سامانه  ثبت نام الکترونیکی . داوطلبان گرامی باید جهت پرداخت وجه ثبت نام، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، استفاده نمایند . و دریافت شماره سریال اعتباری جهت ثبت نام .

3- تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری هنر : داوطلبان باید پس از ورود به سامانه ثبت نام، فیلدهای مربوط در تقاضا نامه ثبت نام را تکمیل نمایند . داوطلبان توجه داشته باشند دریافت کد 12 رقمه ثبت نام نشان دهنده اتمام مراحل ثبت نام است .

اعلام نتایج کنکور سراسری هنر 96-97

تمامی مراحل اعلام نتایج ( اولیه و نهایی ) از طریق سایت سنجش به آدرس sanjesh.org  صورت می گیرد . داوطلبان برای دریافت اعلام نتایج اولیه در نیمه دوم مرداد از طریق سایت می توانند اقدام کنند .

این اعلام نتیجه اولیه از طریق کارنامه داوطلبان اعلام خواهد شد . و داوطلبان بر اساس رتبه به دست آمده از آزمون به انتخاب رشته می پردازند  و بر اساس انتخاب رشته ( متمرکز و یا نیمه متمرکز) می توانند در نیمه دوم شهریور اعلام نتایج نهایی را از طریق مراجعه به سایت مشاهده نمایند .

داوطلبان علاقه مند به رشته های هنر توجه داشته باشند که در صورت انتخاب رشته های نیمه متمرکز ( دارای آزمون عملی ) اعلام نتایج نهایی بعد از آزمون عملی آن رشته خواهد بود .

 

منابع کنکور سراسری هنر 96-97

در کنکور سراسری هنر داوطلبان همانند سایر گروه های آموزشی با دو دسته سوال روبرو هستند. 1-  سوالات مربوط به دروس عمومی  و2 –  سوالات مربوط به دروس تخصصی  . سوالات عمومی همانند سایر گروه های دیگر است و تنها تفاوت در دروس تخصصی است .

در متن زیر تعداد سوالات هر درس و ضریب دروس و بهترین منابع را برای بهره مندی داوطلبان کنکور سراسری هنر ذکر کرده ایم . البته لازم به ذکر است که داوطلبان ضریب دروس تخصصی را با توجه به زیر گروه ها در نظر بگیرند . به عبارت دیگر دروس تخصصی برای هر رشته ای و زیر گروهی در کنکور هنر ضریبی متفاوت دارد .

گروه آموزشی هنر دارای 5 زیر گروه است که در هر زیر گروه هر درس از رشته هنر اهمیت بیشتری پیدا می کند که البته این امر به دلیل ضریب بالایی است  که به آن درس تعلق می گیرد .

دروس عمومی

1/ ادبیات و زبان فارسی:

یکی از دروسی که در کنکور سراسری به آن ضریب بالایی تعلق گرفته و همین امر موجب شده تا این در س جایگاه ویژه ای در میان دروس عمومی پیدا کند و در واقع یکی از دروس مهم عمومی به شمار آید درس ادبیات و زبان فارسی است . این درس با 25 سوال و  ضریب 12 در کنکور سراسری هنر قابل مشاهده است .

زمان پاسخگویی به سوالات ادبیات و زبان فارسی از سمت سازمان سنجش و آموزش کشور 18 دقیقه مشخص شده است .  لذا ، با توجه به اهمیت این درس، انتخاب درست منابع می تواند نقش بسزایی در موفقیت داوطلبان کنکور سراسری هنر سال97 ایفا کند .

از این رو توصیه می شود برای ادبیات کتاب جداگانه ای تهیه کنید ، زیرا هر منبع دارای نقاط قوت و ضعف خاصی در هرمبحث می باشد .  که در این مقاله سعی بر آن بوده تا با انتخاب درست ، نقاط منفی هر مبحث ازیک منبع را به حداقل برسانیم .

برای لغت ، املاء ، واژگان از هفت خان خیلی سبز/ انتشارات دریافت نوشته شده توسط هامون سبطی می توانید بهره لازم را ببرید .

قرابت معنایی : منتشر شده ازانتشارات دریافت مولف هامون سبطی / نشر الگو .

تاریخ ادبیات : تخته سیاه ( به دلیل داشتن تمامی تاریخ ادبیات به صورت یکجا ) .

به آن دسته از داوطلبانی که در این درس از عملکرد مطلوب  و مفیدی برخوردار نیستند کتاب گاج سبز محور را توصیه می کنیم .

 2/عربی :

عربی یکی دیگر از دروس عمومی در کنکور سراسری هنر است که با25 سوال و ضریب 6 و 20 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات در کنکورسراسری هنر برای داوطلبان  مشخص می شود .

عربی یکی از دروسی است که مشخص کردن منابع بستگی به سطح و بار علمی دانش آموز در این درس دارد .  و در غیر این صورت مشخص کردن بهترین منابع نیز برای فردی که سطح آن متوسط است کار عبس وبیهوده ای است .

در این بخش سعی بر آن بوده که منابع متناسب با سطح داوطلبان عنوان شود . در چند کنکور سراسری اخیر، زبان عربی از اهمیت بسزایی برخوردار گشته  و نقش پررنگ تری برای کسب نمره بالاتر ایفا میکند .

نکته مهم در استفاده از  تمامی منابع این است که داوطلب در هیچ مرحله ای نباید منبع اصلی یعنی کتاب های درسی را فراموش کند .

سطح قابل قبول : کتاب جامع خیلی سبز ( به قلم غزال موسوی ) .

برای شروع کتاب کامل گاج .

وبرای کسانی که می خواهند از صفر شروع کنند عربی مبتکران توصیه می شود .

3/دین و زندگی :

بعد از ادبیات فارسی دین و زندگی دارای بالاترین ضریب در دروس عمومی کنکور سراسری هنر است . این درس در کنکور سراسری با 25 سوال و ضریب 9  و 17 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات و سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری هنر مشخص شده است .

منبع پیشنهادی گروه آوای مشاور کتاب دینی جامع میکرو گاج است .

4/ زبان انگلیسی : 

 آخرین درس دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری هنر با 25 سوال و 20 دقیقه زمان پاسخگویی  و ضریب 6  زبان انگلیسی است . این درس توانسته همواره عنوان مهم ترین درس عمومی کنکور سراسری هنر را به خود اختصاص دهد . در این درس هنوز هم مناسب ترین و بهترین انتخاب کتاب جامع مبتکران به قلم شهاب اناری است . 

ولی جدا از این کتاب در هرسطحی که هستید می توانید از کتاب جامع خیلی سبز نیز بهره مند شوید .

دروس تخصصی

همانطور که قبلاً گفته شد داوطلبان با توجه به ضرایب در نظر گرفته شده برای دروس و زیر گروه ها به مطالعه دروس بپردازند . گروه آموزشی هنر دارای 5 زیر گروه است که در متن زیر به طور کامل توضیح داده شده است . داوطلبان و علاقه مندان به رشته هنر می توانند در صورت وجود هرگونه مشکل و ابهامی با مشاوران آوای مشاور در تماس باشند .

در این بخش لازم دانستیم قبل از بیان ضرایب در زیر گروه ها در مورد رشته ها و شاخه های درسی ( دروس تخصصی ) رشته هنر توضیحی مختصر بدهیم .

رشته هنر دارای 7درس است که در زیر گروه ها ضرایب متفاوتی به آن ها تعلق می گیرد ( به دلیل رشته های که در آن زر گروه وجود دارد ) که شامل : 1- درک عمومی هنر .  2- درک عمومی ریاضی و فیزیک .  3- ترسیم فنی .  4- خلاقیت تصویری و تجسمی .  5- خلاقیت نمایشی .   6- خلاقیت موسیقی .  7- خواص مواد .  که هر کدام دروسی را به خود اختصاص می دهند . مثلاً درک عمومی هنر شامل دروس مربوط به تاریخ هنر است . و یا خلاقیت نمایشی شامل دروس مربوط به نمایش و سینما است.

در گروه آزمایشی هنر هر زیر گروه تعدادی رشته  در سطح کارشناسی و یا کاردانی را به خود اختصاص می دهد که عبارتند از : 1- هنر های تجسمی و کاربردی  که شامل رشته های ارتباط تصویری ، طراحی پارچه ، عکاسی ، نقاشی ، کاردانی آموزش هنرهای تجسمی و …. می شود .

2- طراحی صنعتی که هیچ رشته ی دیگری را شامل نمی شود .

3- میراث فرهنگی و باستان شناسی که شامل رشته های مرمت آثار تاریخی ، باستان شناسی ، راهنمای موزه ها و بناهای تاریخی ، حفاظت و مرمت بناهای تاریخی و …. می شود .

4- هنرهای نمایشی که شامل رشته های سینما ، کاردانی هنر های نمایشی ، کارگردانی تلویزیون ، تولید سیما ، تلویزیون و هنرهای دیجیتالی و …. می شود .

5 –  موسیقی که شامل رشته های  نوازندگی موسیقی ایرانی ، نوازندگی موسیقی جهانی ، آهنگسازی ، موسیقی نظامی و …. می شود .

منابع درک عمومی هنر

داوطلبان علاوه بر مطالعه کتب درسی که شامل : کتاب سه سال هنرستان اعم از 1- تاریخ هنر جهان ، 2- تاریخ هنر ایران ، 3- خوشنویسی ، 4- آشنایی با بناهای تاریخی ، 5- پایه و اصول صفحه آرایی  ، 6- عکاسی (1 ) ، 7- عکاسی (2 ) ، 8- آشنایی با مکاتب نقاشی ، 9- آشنایی با صنایع دستی ایران ، 10 – کارگاه طراحی نقوش سنتی .

و کتاب سال چهارم هنر اعم از : 1- سیر هنر در تاریخ ، 2- آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران ،  3- هنر و ادب فارسی ، 4- سیر هنر در تاریخ 2 ، 6- آشنایی با رشته های مختلف هنری است . باید منابع کمک آموزشی را نیز مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی توصیه شده آوای مشاور برای مطالعه این دروس عبارتند از :

1- آموزش درک عمومی هنر ( هیأت مولفین ) .

2- تست های طبقه بندی شده درک عمومی هنر ( هیأت مولفین ) .

3- مجموعه کتاب های هفت کنکور کانون فرهنگی آموزش .

4- هنر در گذر زمان تالیف هلن گاردنر .

5- معماری ایران تالیف ابهام پوپ .

6- خلاصه ی تاریخ هنر تالیف پرویز مرزبان .

7- تاریخ هنر تالیف گمبریج .

8- هنر اسلامی تالیف ارنست کونل .

9- دایره المعارف معاصر هنر تالیف پاکباز .

منابع درک عمومی ریاضی و فیزیک

هندسه 1و2:

برای یادگیری راحت تراین درس می توانید از  کتب گاج سفید و نشر الگو بهره لازم را ببرید .

فیزیک:

منابع معرفی شده توسط گروه آوای مشاور گاج نقره ای بهروز نادری نژاد و محمد آهنگر است . و اگر میخواهید از درسنامه خلاصه تر و کوتاه تری بهره مند شوید می توانید کتاب آبی قلم چی را نیز تهیه نمایید .

منابع ترسیم فنی

داوطلبان علاوه بر کتب درسی که شامل : علم مناظر و مرایا ، ترسیم فنی و نقشه کشی است باید منابع کمک آموزشی را نیز مطالعه نمایند . منابع کمک آموزشی توصیه شده آوای مشاور برای مطالعه این دروس عبارتند از :

1-آموزش رسم فنی تالیف مجید عسگری .

2- رسم فنی عمومی تالیف احمد نتقی پور .

منابع خلاقیت تصویری و تجسمی

داوطلبان کنکور سراسری هنر می بایست برای این مبحث کتب درسی درک عمومی هنر که در متن بالا ذکر گردید و کتب درسی مبانی هنرهای تجسمی ، طراحی 1 ، طراحی 2 ، مبانی تصویر سازی ، خط در گرافیک ، انسان ، فضا ، طراحی ، طراحی اندام لباس ، حجم سازی 1 ، کارگاه نقاشی ، کارگاه هنر 1، کارگاه هنر 2 را مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی توصیه شده آوای مشاور برای مطالعه این دروس عبارتند از :

1-آموزش خلاقیت تصویری ( هیأت مولفین ) .

2- تست های طبقه بندی شده درک عمومی هنر ( هیدت مولفین ) .

3- مبانی هنرهای تجسمی تالیف غلام حسین نامی . 

4- زبان تصویر از انتشارات سروش .

5- طراحی ذهنی تالیف ناصر پلنگی منتشر شده در انتنشارات سروش .

6- طراحی و ارتباط بصری تالیف برونو موناری منتشر شده در انتشارات رنگ آیتن .

7- شیوه طراحی 1و 2 تالیف محسن وزیری .

منابع خلاقیت نمایشی

داوطلبان ضمن مطالعه کتاب نمایش معرفی شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، کتاب های درسی اعم از : هنر و ادب فارسی ، انسان ، فضا ، طراحی ، اصول و مبانی نمایش عروسکی ، اصول و مبانی ماسک و گریم ، اصول و مبانی طراحی صحنه ، آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان را نیز باید مورد مطالعه قرار دهند .

منابع کمک آموزشی توصیه شده آوای مشاور برای مطالعه این دروس عبارتند از :

1-آموزش خلاقیت نمایشی تالیف ژاله نساری .

2- تاریخ تئاتر جهان 3 جلدی تالیف اسکار براکت ، ترجمه شده توسط هوشنگ آزادی ور .

3- گزیده ی تاریخ تئاتر جهان تالیف جمشید ملک پور .

4- تاریخ سینمای هنری تالیف اولریش گوگور و انو پاتالاس ، ترجمه شده توسط هوشنگ طاهری .

5- چگونگی درک فیلم تالیف جیمز موناکو ف تزجمه شده توسط مصطفی احمدی لاری .

6- درک فیلم تالیف الن کیسبی یر ، ترجمه شده توسط بهمن طاهری .

7- شناخت سینما تالیف لوئیس جانتی .

8- مکتب های ادبی تالیف رضا سید حسینی .

9- هنر سینما تالیف دیوید بور دول .

منابع خلاقیت موسیقی

داوطلبان ضمن مطالعه کتاب خلاقیت موسیقی معرفی شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور باید کتاب های درسی اعم از : مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی ، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک 1و2 ، سازشناسی ایرانی را نیز مورد مطالعه قرار دهند .

منابع کمک آموزشی توصیه شده آوای مشاور برای مطالعه این دروس عبارتند از :

1-تئوری جامع موسیقی تالیف کامران همت پور و حسن نساری .

2- تست های طبقه بندی شده خلاقیت موسیقی ( هیأت مولفین ) .

3- تئوری بنیاد موسیقی تالیف پرویز منصوری .

4- تئوری موسیقی تالیف مصطفی کمال پور تراب .

5- سرگذشت موسیقی ایران تالیف روح اله خالقی .

6- تاریخ مختصر موسیقی ایران تالیف تقی بینش .

7- نظری به موسیقی تالیف روح اله خالقی .

8- ساز شناسی تالیف پرویز منصوری .

منابع خواص مواد

داوطلبان علاوه بر مطالعه کتب درسی که شامل : شناخت مواد و مصاالح ، مصالح ساختمانی ، آشنایی با صنایع دستی ایران ، تکنولوژی چاپ ، الیاف نساجی و آزمایشگاه ، فیزیک نساجی و آزمایشگاه ، تکنولوژی مواد ، متالوژی عمومی شناخت و مواد صنعتی ، عکاسی 1، عکاسی 2 است . باید منابع کمک آموزشی را نیز مطالعه نمایند . منابع کمک آموزشی توصیه شده آوای مشاور برای مطالعه این دروس عبارتند از :

1-آموزش خواص مواد کانون فرهنگی آموزش .

2- مجموعه کتاب های هفت کنکور کانون فرهنگی آموزش .

 

ضرایب کنکور سراسری هنر

 

زیر گروه 5 زیر گروه 4 زیر گروه 3 زیر گروه 2 زیر گروه 1  

دروس تخصصی رشته هنر

 

3 3 3 3 4 درک عمومی هنر
1 1 1 3 1 درک عمومی ریاضی و فیزیک
1 1 2 2 1 ترسیم فنی
1 2 2 4 4 خلاقیت تصویری و تجسمی
1 4 1 1 1 خلاقیت نمایشی
4 1 1 1 1 خلاقیت موسیقی
1 1 1 1 1 خواص مواد

 

پرسش از شما پاسخ از ما

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت نام کنکور سراسری هنر با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *