ثبت نام کارشناسی ارشد

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون ثبت نام کارشناسی ارشد را به شما معرفی کند اعم از :نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 96-97 ، شرایط کنکور کارشناسی ارشد 96-97 ، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 96-97 ، شرایط عمومی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 96-97،شرایط اختصاصی شرکت در کنکورکارشناسی ارشد 96-97 ، مراحل ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 96-97 و غیره …

 

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد 96-97 با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

ثبت نام کارشناسی ارشد 97-98

کنکور کارشناسی ارشد برای داوطلبانی است که مقطع کارشناسی را به پایان رسانده اند و قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر یعنی مقطع کارشناسی ارشد را دارند. کنکور کارشناسی ارشد هر سال توسط سازمان سنجش برگزار می شود که این کنکور از سال گذشته با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ادغام شده است ، یعنی حق داوطلبان که قصد تحلیل در دانشگاه را دارند باید در سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند و در کنکور یکسانی با سایر دانشگاه های دولتی مانند: پردیس های خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، شرکت میکنند.

 

نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد

 

نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 96-97

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت کاملا اینترنتی انجام می پذیرد . داوطلبان باید در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود به سایت سنجش مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام نمایند . داوطلبان حتما قبل از ثبت نام دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 را به خوبی مطالعه کنند و تا شرایط شرکت در این آزمون مطلع شوند و سپس در این آزمون ثبت نام کنند.در مرحله ثبت نام نباید اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و گروه آزمایشی را در فرم ثبت نام وارد کنند. داوطلبان باید دقت داشته باشند که فقط می توانند یک کد رشته اصلی را انتخاب کنند و کارت اعتباری مربوط به آن را دریافت نمایند ، اگر داوطلبی علاقه مند باشد که شانس خود را در دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی و رشته های شناور نیط امتحان کند باید کارت اعتباری جداگانه ای رو تهیه نماید.

چه افرادی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند؟

در ابتدا برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که کلیه داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی باشند و تا 31 شهریور همان سال فارغ التحصیل شوند می توانند در کنکور کارشناسی ارشد 97 ثبت نام کنند.

 

شرایط کنکور کارشناسی ارشد

 

شرایط کنکور کارشناسی ارشد 97-98

1 : داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سال 97 در دوره های روزانه پذیرفته شده اند ، حق ثبت نام در کنکور سال 97 را نخواهند داشت.

2 : دانشجویانی که در مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشند می توانند در رشته دیگری ثبت نام کنند.

3 : داوطلبانی که در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشجو هستند تنها در صورت انصراف می توانند در این آزمون شرکت کنند اما اگر فقط قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد را دارند نیازی به انصراف نیست.

برای اطلاع بیشتر در باره شرایط ثبت نام در کنکور سراسری میتوانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید و در صورت بروز مشکل و یا ایجاد سوال با ما تماس بگیرید.

 

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

 

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97-98

طبق اطلاعیه سازمان سنجش در باره آزمون کارشناسی ارشد 97 ، ثبت نام این آزمون از روز 3 شنبه 16 آذر آغاز شده و تا روز 2 شنبه 22 آذر ادامه خواهد داشت.این آزمون مانند سال های گذشته در روزهای 7 و 8 اردیبهشت 97 برگزار خواهد شد. داوطلبان باید از یک هفته قبل از برگزاری آزمون اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه نمایند و در روز آزمون این کارت را الزاما همراه خود داشته باشند. اعلام نتایج اولیه آزمون معمولا 1 ماه بعد از آزمون در قالب کارنامه انتشار می یابد که زمان دقیق آن متعاقباّ از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97-98

داوطلبان برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد باید شرایط عمومی و اختصاصی زیر را دارا باشند

شرایط عمومی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97-98

1: اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان دیگر

2: عدم احزار ماتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات )

تبصره : اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی از این شرح مستصنا هستن

3: عدم احراز عناد نسبت به به نظام جمهوری اسلامی ایران

تبصره : در صورتی که داوطلب سابقه عناد با نظام جمهوری اسلامی داشته باید تغیر نظر او احراز شود.

4 : عدم احراز فساد اخلاقی

5 : نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونی و القاب آن ها.

6 : عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شهودی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی شرکت در کنکورکارشناسی ارشد 97-98

1 : داشتن مدرک کارشناسی ، یا کارشناسی ارشد

2 : یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مدرک مذکور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد.

تبصره 1 : فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری نمی توانند شرکت مجدد در همان رشته قبلی داشته باشند و حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند.

نکته مهم : بر اساس بخشنامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دلیل محدود بودن امکانات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در هر یک از مقاطع تحصیلی داوطلبان تنها برای یک بار می توانند از امکانات دولتی استفاده نمایند.

لذا پذیرفته شدگان برای بار دوم در دوره روزانه مستلزم به پرداخت شهریه دوره شبانه خواهند بود.

تبصره 2 : دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی که متقاضی شرکت در این آزمون هستند قبل از اقدام کردن به ثبت نام باید از نظر تعهد خدمت به وزارت بهداشت بررسی شود و بعد برای شرکت در آزمون اقدام کند.

تبصره 3 : دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دبیری باید قبل از ثبت نام موافقت آموزش و پرورش را برای ادامه تحصیل دریافت نمایند و در  هنگام قبولی به دانشگاه ارائه دهند.

تبصره 4 : داوطلب شاغل در سازمان ها ، وزارت خانه ها ، و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند.

2 : بر اساس مصوبه شورای عالی به فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر خارجی که به دلیل کیفیت به مدرک فارغ التحصیلی ارزش یابی شده آنان به عنوان معادل تعلق گرفته است ، اجازه داده میشود که در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند . در صورت پذیرفته شدن چنان چه حداقل  80  درصد نمره حدنصاب گزینش آزاد در رشته امتحانی و سهمیه آزاد را کسب نمایند، عنوان معادل از مدرکشان حذف میشود و مجاز به ادامه تحصیل میشوند.

3 : پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال 96 ( اعم از پذیرفته شدگان در شهریور ماه و یا پذیرفته شدگان در تکمیل ظرفیت ) حق ثبت نام  و شرکت در این آزمون را ندارند.

تبصره : پذیرفته شگان نهایی در دوره های پیام نور – شبانه – آموزش عالی غیر دولتی ، غیرانتفاعی ،  بین الملل ، دوره مجازی و نیمه حضوری در آزمون کارشناسی ارشد 96 در صورت عدم ثبت نام و انصراف میتوانند در آزمون ورودی سال 97 شرکت نمایند.

4: دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که از تاریخ 86/06/31 به بعد فارغ التحصیل شده اند در صورتی که معدلشان کمتر از 12 باشد حق ثبت نام در این آزمون را نخواهند داشت.

5 : پذیرفته شدگان دوره های روزانه در این آزمون باید به وزارت علوم تعهد بدهند که طول مدت تحصیل  دوره کارشناسی ارشد را در محل تائیدی وزارت علوم به خدمت مشغول شوند.

تبصره : پذیرفته شدگان شاغل در سازمانها ، وزارت خانه ها ، و نهاد های دولتی باتوجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول تحصیل دوره ارشد در موقع ثبت نام به سازمانها و نهاد دولتی و وزارت خانه مربوط تعهد دهند.

6 : وزارت علوم به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی نمیدهد.

7 : کسانی که از مزایای صندوق رفاه دانشجویان استفاده کرده اند اگر قصد تحصیل در مقاطع بالاتر را داشته باشند باید تضمین کافی به صندوق های مذکور بسپارند.

تبصره 1 : چنانچه هر یک از فارغ التحصیلان پس از اشتغال نسبت به پرداخت اقساط وام اقدام نکنند مشمول عوامل فوق نخواهد بود.

آیا آزمون دانشگاه آزاد از دانشگاه دولتی جدا برگزار می شود ؟

نکته : درست است که آزمون دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد بصورت همزمان برگزار می شود ،اما در مرحله انتخای رشته مسیر این دو دانشگاه از هم جدا میشود. یعنی داوطلبان برای انتخاب رشته در دانشگاه های دولتی باید به سایت سنجش و برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد باید به سایت Azmoon.org مراجعه کنند. 

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد 97-98

 • فقط داوطلبانی که تابعیت غیر ایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران را دارند و دارای اقامت قانونی هستند می توانند برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.
 • حداکثر مدت مجاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 3 سال می باشد.
 • داوطلبان غیر ایرانی نمی توانند در مناطق غیر مجاز انتخاب رشته کنند و در صورت قبولی در مناطق غیر مجاز، قبولی آنها لغو می شود و حق ثبت نام نخواهند داشت.
 • پذیرش این متقاضیان در رشته های خاص که دارای تعهد می باشند غیر مجاز است. ایران، هیچ گونه تعهدی برای اقامت به دانشجو و خانواده آنها نمی دهد.
 • کلیه پذیرفته شدگان در دوره های روزانه موظف به پرداخت 80 درصد شهریه دوره های نوبت دوم می باشند.
 • پذیرفته شدگان باید در هنگام ثبت نام اولیه ،بند 16 را علامت بزنند ، در غیر این صورت قبولیشان لغو می شود.
 • شرط معدل برای داوطلبان غیر ایرانی حذف شده است.
 • متقاضیان تحصیل غیر ایرانی ، در هر مقطع تحصیلی فقط 1 بار مجاز به تحصیل هستند.
 • دانشجویان غیر ایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نمی باشند.
 • پذیرفته شدگان نهایی باید روادید تحصیلی، گذرنامه و اقامت دانشجویی  تهیه کنند.
 • متقاضیان باید دفترچه راهنما را به خوبی مطالعه کنند و قوانین موجود در آن رعایت کنند.
 • داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط فوق می توانند به سایت مراجعه کنند و برای ثبت نام اقدام نمایند.

مقررات وظیفه عمومی 97-98

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتطامی ، داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه باید دارای یکی از شرایط زیر باشند و یکی از کد های 12 گانه خود را در هنگام ثبت نام اینترنتی درج کنند. در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

کد 1 – دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند.

کد 2 _ دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند ( کفالت – پزشکی – ایثار گران و موارد خاص )

کد 3 _ متولدین سال 1352 و قبل از آن به شرط اینکه تغیر سن نداده باشند .

کد 4 : فارغ التحصیلان کارشناسی ( در سنوات مجاز ) دارای برگه آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنها در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت باشد.

تبصره : افرادی که تاریخ اعزام به خدمتشان قبل از اعلام قبولی و پذیرش دانشگاه باشد باید در صورت عدم تمدید موعد اعزام به خدمت اعزام شوند.

کد 5 : دانشجویانی که سال آخر مقطع کارشناسی هستند در تاریخ 97/06/31 در سنوات مجاز تحصیلی ) فارغ التحصیل میشوند.

کد 6 : فارغ اتحصیلان کارشناسی که در سقف مجاز فارغ التحصیل شده اند و از تاریخ فارغ التحصیلی آنها تا زمان پذیرش در مقطع ارشد بیشتر از 1 سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

کد 7 : کارکنان متحد خدمت در سازمان ها و وزارت خانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت مقام اجرایی سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل.

کد 8 : کارکنان شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوطه.

کد 9 : طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی که دارایی معافیت تحصیلی از حوزه هستند به شرط تاییده حوزه علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان یا خراسان می توانند ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن  در دانشگاه تحصیل کنند.

کد 10 : مشمولان دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت در مدت اعتبار آن.

کد 11 : کارکنان وظیفه فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی.

تبصره : کارکنان وضیفه که خدمتشان تا تاریخ 97/06/31 به پایان میرسد مجاز به شرکت در آزمون می باشند.

کد 12 : دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز انصراف از تحصیل داده و از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیشتر از یکسال نگذشته باشد.

 

مراحل ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد

 

تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی

1 : سنوات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 3 سال می بااشد.

2 : فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

3 : دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ی ضرورت و یا اخذ معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

4 : مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آنها نمی باشند.

5 : دانشجویان مورد پذیرش در دانشگاه ها باید برای اخذ معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد با برگ درخواست معافیت مقطع فوق به پلیس 10+ شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه کنند.در غیر این صورت مجاز به تحصیل نیستند.

مراحل ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 97-98

ثبت نام برای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 97 از 16 آذرماه آغاز شده  و تا 22 آذر ادامه خواهد داشت.

الف) هر داوطلب می تواند در دو کد رشته امتحانی (اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون آن شرکت نماید.

ب) داوطلبان بعد از مطالعه دفترچه می توانند به سایت سنجش مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

ج)مراجعه به سایت سازمان سنجش ، دریافت دفترچه راهنما، آماده کردن اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 330000 ریال  برای رشته های انتخابی اصلی، پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 330000 ریال برای داوطلبان علاقه مند به انتخاب کد رشته امتحانی دوم.

د) ارسال فایل عکس اسکن شده : در مقاله مربوط به طور کامل در رابطه با اسکن عکس توضیح داده شده است.

نکات مهم برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 97-98

1- اطلاعات تکمیل شده باید صحیح باشد در غیر این صورت مسئولیت آن به عهده داوطلب خواهد بود.

2- امکان ویرایش اطلاعات وارد شده وجود نخواهد داشت به همین دلیل داوطلبان باید نهایت دقت را در هنگام ثبت اطلاعات داشته باشند.

3-داوطلبانی که می خواهند دو کد رشته امتحانی را انتخاب کنند باید زمان تکمیل اطلاعات و در پایان ثبت نام یک شماره پرونده 7 رقمی و یک شماره پیگیری 16 رقمی دریافت کنند.

4- اگر اطلاعات وارد شده توسط داوطلب غیر حقیقی باشد در یکی از مراحل موجود ثبت نام از آزمون محروم خواهد شد.

5- داوطلبان باید در وارد کردن معدل نهایت دقت را داشته باشند ، در غیر این صورت ثبت نام آنها انجام نخواهد شد.

2- بعد از ثبت نام داوطلب باید در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش ، کارت شرکت در آزمون را دریافت کنند و در حوزه  ای که در کارت تعیین شده حاضر شوند و به سوالات آزمون پاسخ دهند.

 

کارشناسی ارشد

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *