دانشگاه های بدون کنکور

دانشگاه های بدون کنکور : بدون کنکور شدن بسیاری از رشته ها در چند سال اخیر موجب شده که داوطلبان کنکور سراسری در برخی رشته ها کاهش یابد. این رشته ها، رشته هایی هستند که در سالهای قبل قبولی در آنها به سختی امکان پذیر بود اما با ارائه این رشته ها به عنوان رشته های بدون کنکور کار برای خیلی ها آسان شده است. همچنین این امر باعث شده تا داوطلبان رشته های بدون کنکور را به شرایط سخت و استرس و اضطراب کنکور سراسری ترجیح دهند.افرادی نیز وجود دارند که به نوع خود درگیر مسائل و مشکلات زندگی هستند و نمی توانند وقت زیادی صرف مطالعه کنند، از مجموع این عوامل میتوان نتیجه گرفت که شکل گیری این گونه رشته ها مزیت هایی نیز داشته است.

دانشگاه های بدون کنکور 97-98

لازم به ذکر است که داوطلبان شرکت در دانشگاه های بدون کنکور باید بدانند که دانشگاه ها از نظر بدون کنکور بودن و با کنکور تفاوتی با یکدیگر ندارند، مثلأ فردی که به صورت با آزمون در رشته حقوق دانشگاه آزاد پذیرفته شده هیچ تفاوتی (در مدرک اعطایی از سوی دانشگاه آزاد) با فردی که به صورت بدون آزمون وارد این رشته و دانشگاه می شود ندارد. نه از نظر تعداد کلاس، نه از نظر اساتید و نه از نظر شهریه و مدرک. همچنین می توانیم با اطمینان به شما بگوییم که در حال حاضر هیچ یک از دانشگاه های بدون آزمون رشته های پزشکی را به صورت بدون کنکور ارائه نمی دهند و برای تحصیل در این رشته ها باید حتمأ در کنکور سراسری شرکت کرد.

 

دانشگاه بدون کنکور

دانشگاه های بدون کنکور عبارتنداز :

دانشگاه آزاد ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه علمی کاربردی ، دانشگاه غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و دانشگاه دولتی .

نکته :

دانشگاه پردیس خودگردان در سال های قبل به صورت بدون کنکور در رشته های زیر شاخه پزشکی پذیرش داشته است اما اکنون دیگر این اتفاق نمی افتد.

دانشگاه دولتی روزانه در مرحله تکمیل ظرفیت در سال 95 برخی از رشته های پیراپزشکی را به صورت بدون آزمون و نیمه متمرکز ارائه داده است. برای اطلاعات بیشتر مقاله گروه پزشکی بدون کنکور در دانشگاه سراسری مراجعه کنید و در صورت بروز مشکل و سئوال با مشاورین آوای مشاور تماس بگیرید.

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های بدون کنکور

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *