درباره کنکور96-97

درباره کنکور : کنکور به آزمون یا امتحانی گفته می شود که دانسته های داوطلبان را برای ورود به دانشگاه مورد سنجش قرار می دهد.

درباره کنکور

کنکور در کشور ما توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود که این سازمان خود زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. سازمان سنجش عامل اصلی برگزاری کنکور سراسری در ایران می باشد که معمولأ برگزاری این آزمون به صورت یک مرحله ای بوده و در هر سال 1 بار برگزار می شود.

کنکور برای پنج گروه آزمایشی : علوم تجربی ، علوم انسانی ، علوم ریاضی و فنی ، زبان های خارجی و هنر به صورت جداگانه برگزار می شود.

 

درباره کنکور

شرایط کنکور 96-97

علاوه بر سازمان سنجش که عامل اصلی ورود داوطلبان به دانشگاه های دولتی است ، دانشگاه آزاد نیز آزمونی برای ورود دانشجویان به دانشگاه های آزاد برگزار می کند. لازم به ذکر است در سالهای اخیر کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری با هم ادغام شده اند. یعنی داوطلبان برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد دیگر نیاز نیست به صورت جداگانه ثبت نام خود را انجام دهند بلکه هر دو کنکور را که در غالب یک کنکور برگزار می شود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور  ثبت نام می کنند. البته درست است که این دو کنکور با هم ادغام شده است اما باید توجه داشته باشیم که در مرحله ی انتخاب رشته مسیرشان کاملأ از هم جدا خواهد شد.

داوطلبان برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و ثبت نام کنکور سراسری که شامل دانشگاه های پیام نور ، دانشگاه غیرانتفاعی ، دانشگاه های دولتی ، دانشگاه پردیس خودگردان ، دانشگاه فرهنگیان می شود باید از شرایط ثبت نام در کنکور ، زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری و… اطلاع داشته باشند.

 

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد درباره کنکور با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *