رشته اخلاق اسلامی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی اخلاق اسلامی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته اخلاق اسلامی ، مشاوره انتخاب رشته اخلاق اسلامی ، تراز و رتبه قبولی در رشته اخلاق اسلامی ، آینده شغلی و بازار کار رشته اخلاق اسلامی ، دروس رشته اخلاق اسلامی ، بدون کنکور رشته اخلاق اسلامی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

بازار کار رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

                   تماس با مشاورین آوای مشاور

 

معرفی رشته اخلاق اسلامی : گرایش های رشته فلسفه

رشته اخلاق اسلامی یکی از گرایش های رشته فلسفه بوده که زیر گروه علوم انسانی می باشد . همان طور که در مقاله مربوط به رشته فلسفه اشاره کردیم ،این رشته به مطالعه ی تمامی امور موجود در عالم هستی می پردازد . رشته اخلاق اسلامی نیز یکی از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته بوده که امکان تحصیل را به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می دهد. متاسفانه این رشته در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود و دانشجویان علاقه مند به این رشته پس از گذراندن دوران کارشناسی می توانند در رشته اخلاق اسلامی به تحصیل بپردازند.

 

مشاوره انتخاب رشته اخلاق اسلامی

 

گرایش های رشته اخلاق اسلامی 96-97

رشته ی اخلاق که گرایشی از فلسفه است خود شامل 2 گرایش اخلاق اسلامی و فلسفه اخلاق می باشد که ما در این مقاله به توضیح رشته فلسفه اخلاق می پردازیم.

رشته اخلاق اسلامی همان طور که از نامش پیداست درباره مسائل اخلاقی در چهار چوب اسلام بحث می کند . رشته اخلاق اسلامی شامل 3 بخش اصلی است:

1- ارتباط با خود : چگونگی رابطه انسان با خود ، مانند غذا خوردن

2- ارتباط با مردم : چگونگی رابطه فرد با جامعه و نقش های مختلف اجتماعی

3- ارتباط با خدا : وظایف انسان در برابر خدا مانند روزه ، نماز و …

مشاوره انتخاب رشته اخلاق اسلامی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته اخلاق اسلامی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته اخلاق اسلامی

 

بدون کنکور رشته اخلاق اسلامی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته اخلاق اسلامی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته اخلاق اسلامی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته اخلاق اسلامی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

دروس رشته اخلاق اسلامی

 

دروس رشته اخلاق اسلامی 96-97

دروس مشترک با رشته ی اخلاق اسلامی : آشنایی با متون اخلاق اسلامی ، انسان شناسی ، زبان تخصصی ، کلیات فلسفه اخلاق.

دروس تخصصی و اختیاری : نظریه های اخلاقی 1، اخلاق اسلامی ، اخلاق خانواده ، مبانی اخلاق جهانی ، اخلاق زیستی ، فرا اخلاق 2 ، نظریه های اخلاقی 2 ،  دین و اخلاق ، تاریخ فلسفه اخلاق.

تراز و رتبه قبولی در رشته اخلاق اسلامی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اخلاق اسلامی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *