رشته اقتصاد اسلامی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی اقتصاد اسلامی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته اقتصاد اسلامی ، مشاوره انتخاب رشته اقتصاد اسلامی ، تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد اسلامی ، آینده شغلی و بازار کار رشته اقتصاد اسلامی ، دروس رشته اقتصاد اسلامی ، بدون کنکور رشته اقتصاد اسلامی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

اقتصاد اسلامی

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد اسلامی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته اقتصاد اسلامی

رشته ی علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد اسلامی یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته ی علوم اقتصادی اشاره کردیم ،این رشته علم استفاده بهینه از منابع مورد نیاز انسان را به او یاد می دهد پس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاقه مندان به رشته ی اقتصا اسلامی باید توجه داشته باشند که این رشته مختص به مقطع کارشناسی ارشد است پس نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه و پس از پایان تحصیلات مدرسه ،رشته ی علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد اسلامی را انتخاب کنند بلکه باید در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته ی علوم اقتصادی پرداخته و پس از فارغ التحصیلی در این مقطع ،با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته اقتصاد اسلامی پس از قبولی به تحصیل در این رشته بپردازند.

هدف از شکل گیری و ارائه رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد اسلامی ، تربیت متخصصان و کارشناسانی است که بتوانند با توجه به دانسته های خود در طول تحصیل ،روابط حاکم بر اقتصاد اسلامی را در سیاست گذاری ها و مدیریت اقتصادی کشور اعمال کنند و به تحلیل رفتارهای مردم که مربوط به اقتصاد است بپردازند. اگر این اتفاق بیافتد دانش اقتصادی مردم افزایش یافته و فرهنگ سازی درستس در رفتار اقتصادی مردم شکل می گیرد. یکی دیگر از اهداف مهم این رشته ،تدوین سیاست ها و تئوری های اقتصادی با توجه به اهداف مربوط به این رشته است.

 

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد اسلامی

 

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد اسلامی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته اقتصاد اسلامی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته اقتصاد اسلامی

 

بدون کنکور رشته اقتصاد اسلامی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته اقتصاد اسلامی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته اقتصاد اسلامی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد،دانشگاه غیر انتفاعی،دانشگاه پیام نور و اقتصاد اسلامی که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته اقتصاد اسلامی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد اسلامی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته اقتصاد اسلامی

 

دروس رشته اقتصاد اسلامی 96-97

اقتصاد سنجی میانه روش شناسی اقتصاد اسلامی نظام پولی و مالی اسلام اقتصاد ایران
نظریه اسلامی اقتصاد خرد میانه تحلیل تطبیقی اندیشه های اقتصادی متفکرین مسلمان نظریه اقتصاد اسلامی

 

آوای مشاور

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد اسلامی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *