رشته اقتصاد انرژی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی اقتصاد انرژی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته اقتصاد انرژی ، مشاوره انتخاب رشته اقتصاد انرژی ، تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد انرژی ، آینده شغلی و بازار کار رشته اقتصاد انرژی ، دروس رشته اقتصاد انرژی ، بدون کنکور رشته اقتصاد انرژی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد انرژی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته اقتصاد انرژی

رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد انرژی یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته ی علوم اقتصادی اشاره کردیم ،این رشته علم استفاده بهینه از منابع مورد نیاز انسان را به او یاد می دهد پس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاقه مندان به رشته ی اقتصاد انرژی باید توجه داشته باشند که این رشته مختص به مقطع کارشناسی ارشد است پس نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه و پس از پایان تحصیلات مدرسه ،رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد انرژی را انتخاب کنند بلکه باید در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته ی علوم اقتصادی پرداخته و پس از فارغ التحصیلی در این مقطع ،با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته اقتصاد انرژی پس از قبولی به تحصیل در این رشته بپردازند.

هدف از شکل گیری و ارائه رشته علوم اقتصادی – اقتصاد انرژی ،تامین نیروی مورد نیاز وزارت های نفت و گاز و پتروشیمی است. دانشجویان در طول تحصیل خود توانایی های زیادی را به دست می آورند که با تسلط بر همین توانایی ها می توانند به اشتغال بپردازند.

 

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد انرژی

 

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد انرژی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته اقتصاد انرژی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

بدون کنکور رشته اقتصاد انرژی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته اقتصاد انرژی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته اقتصاد انرژی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و اقتصاد انرژی که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته اقتصاد انرژی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

بازار کار رشته اقتصاد انرژی

 

توانایی های لازم در رشته اقتصاد انرژی

1-تجزیه و تحلیل موضوعات اقتصادی

2-شناخت تحولات سیاسی سازمان ها

3-نحوه عملکرد مجامع بین المللی در بازاریابی و توسعه

4-برنامه ریزی مصرف انرژی و تولید آن

5-آشنایی با تکنولوژی های موجود

آینده شغلی و بازار کار رشته اقتصاد انرژی

فارغ التحصیلان رشته علوم اقتصادی در هر یک از گرایش های موجود این رشته که تحصیل کرده باشند می توانند به فعالیت بپردازند. برخی از فعالیت های مشترک گرایش های علوم اقتصادی عبارت است از:

وزارت اقتصاد

وزارت صنایع

بانک ها

تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد انرژی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته اقتصاد انرژی

 

دروس رشته اقتصاد انرژی 96-97

اقتصاد کلان  اقتصاد خرد اقتصادسنجی اقتصاد منابع طبیعی
اقتصاد انرژی اقتصاد اطلاعات انگیزه ها و قراردادها اقتصاد توسعه اقتصاد ایران
تجارت بین الملل بازاریابی بین الملل بیمه حمل و نقل بین المللی اصول مالی و حقوق بازرگانی بین المللی

بدون کنکور رشته اقتصاد انرژی

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد انرژی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *