رشته اقتصاد شهری

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی اقتصاد شهری را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته اقتصاد شهری ، مشاوره انتخاب رشته اقتصاد شهری ، تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد شهری ، آینده شغلی و بازار کار رشته اقتصاد شهری ، دروس رشته اقتصاد شهری ، بدون کنکور رشته اقتصاد شهری و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد شهری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته اقتصاد شهری

رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد شهری یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته علوم اقتصادی اشاره کردیم ،این رشته علم استفاده بهینه از منابع مورد نیاز انسان را به او یاد می دهد پس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاقه مندان به رشته اقتصاد شهری باید توجه داشته باشند که این رشته مختص به مقطع کارشناسی ارشد است پس نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه و پس از پایان تحصیلات مدرسه ،رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد شهری را انتخاب کنند بلکه باید در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته ی علوم اقتصادی پرداخته و پس از فارغ التحصیلی در این مقطع ،با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته اقتصاد شهری پس از قبولی به تحصیل در این رشته بپردازند.

 

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد شهری

 

هدف از ارائه و شکل گیری رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد شهری ،تربیت نیروی متخصصی است که بتواند به بررسی و تجزیه و تحلیل مسائل مرتبط با سیستم های شهری مانند: مسکن، حاشیه نشینی، حمل و نقل، توسعه شهرها، اشتغال و بیکاری ، رفاه اقتصادی، مشکلات زیستی و …بپردازند.

در واقع رشته ی اقتصاد شهری ، تلفیقی از علم اقتصاد و جغرافیاست که به بررسی انتخاب های جغرافیایی می پردازد.

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد شهری 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.
مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته اقتصاد شهری بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته اقتصاد شهری

 

بدون کنکور رشته اقتصاد شهری 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته اقتصاد شهری را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته اقتصاد شهری را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و اقتصاد شهری که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته اقتصاد شهری هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد شهری 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

دروس رشته اقتصاد شهری 96-97

دروس رشته اقتصاد شهری

 

اقتصاد کلان پیشرفته مدیریت شهری مالیه عمومی و دولت های محلی اقتصاد خرد پیشرفته
جامعه شناسی شهری روش تحقیق و نرم افزارهای کاربردی در اقتصاد شهری اقتصاد شهری 1.2 مبانی زیباشناسی شهری

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد شهری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *