رشته اقتصاد نفت و گاز

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی اقتصاد نفت و گاز را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته اقتصاد نفت و گاز ، مشاوره انتخاب رشته اقتصاد نفت و گاز ، تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد نفت و گاز ، آینده شغلی و بازار کار رشته اقتصاد نفت و گاز ، دروس رشته اقتصاد نفت و گاز ، بدون کنکور رشته اقتصاد نفت و گاز و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

اقتصاد نفت و گاز

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد نفت و گاز با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته اقتصاد نفت و گاز

رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد نفت و گاز یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته علوم اقتصادی اشاره کردیم ،این رشته علم استفاده بهینه از منابع مورد نیاز انسان را به او یاد می دهد پس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاقه مندان به رشته اقتصاد نفت و گاز باید توجه داشته باشند که این رشته مختص به مقطع کارشناسی ارشد است پس نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه و پس از پایان تحصیلات مدرسه ،رشته علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد نفت و گاز را انتخاب کنند بلکه باید در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته علوم اقتصادی پرداخته و پس از فارغ التحصیلی در این مقطع ،با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته اقتصاد نفت و گاز پس از قبولی به تحصیل در این رشته بپردازند.
هدف از ارائه و شکل گیری رشته علوم اقتصادی با گرایش نفت و گاز ،تربیت کارشناسان و متخصصانی است که بتوانند با مسائلی مانند : اقتصاد نفت و گاز، مدیریت ریسک و قیمت گذاری ها در بازار های جهانی آشنا شوند و از دانش خود در جهت پیشرفت این علم استفاده کنند. در واقع رشته اقتصاد نفت و گاز تشکیل شده از ابعاد حقوقی و اقتصادی.
ضرورت شکل گیری این رشته کمبود نیروی متخصص در این علم است تا بتوانند از مشکلات موجود در مذاکران و قراردادها جلوگیری کنند.

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد نفت و گاز

مشاوره انتخاب رشته اقتصاد نفت و گاز 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته اقتصاد نفت و گاز بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

بدون کنکور رشته اقتصاد نفت و گاز

بدون کنکور رشته اقتصاد نفت و گاز 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته اقتصاد نفت و گاز را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته اقتصاد نفت و گاز را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و اقتصاد نفت و گاز که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته اقتصاد نفت و گاز هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

تراز و رتبه قبولی در رشته اقتصاد نفت و گاز 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

دروس رشته اقتصاد نفت و گاز

برخی از دروس رشته اقتصاد نفت و گاز 96-97

ارزیابی پروژه های نفت و گاز تئوری و سیاست مدل سازی و پیش بینی در بازار های نفت و گاز اقتصاد نفت و گاز
تامین مالی اقتصاد خرد میانه قراردادهای نفت و گاز اقتصاد کلان میانه

آوای مشاور

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته اقتصاد نفت و گاز با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *