رشته امنیت اطلاعات

در این مقاله سعی بر آن شد که به توضیح و معرفی رشته امنیت اطلاعات بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته با استفاده از این توضیحات و اطلاعات بتوانند با دیدی وسیع و با آگاهی کامل درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب رشته آن اقدام نمایند . داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند .

رشته امنیت اطلاعات : رشته امنیت اطلاعات یکی دیگر از رشته های زیر شاخه گروه انسانی می باشد . این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی شکل گرفته که بتواند به حفاظت، ذخیره، انتقال، بازیابی و… اطلاعات به صورتی امن بپردازد و از فعالیت های که در جهت مجاز حرکت نمی کند جلوگیری کند . 

در واقع متخصصان رشته امنیت اطلاعات با عواملی تهدیدکننده سر و کار دارند که می توانند موجب افشا و یا آسیب به اطلاعات الکترونیکی در دنیای مجازی شوند . پس باید متخصصان به قدری در کار خود ماهر و توانا باشند که بتوانند از خطرات نأشی از سارقان اینترنتی و ویروس ها و… جلوگیری کنند و در صورت به وجود آمدن این مشکل ها بتوانند از اطلاعات سیستم محافظت کنند و مانع از افشای اطلاعات محرمانه مربوط به شرکت ها ، سازمان ها ، بیمارستان ها و حتی دولت شوند .

 

رشته امنیت اطلاعات 96-97

مشاوره انتخاب رشته امنیت اطلاعات 97-98

انتخاب رشته دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد ، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید اتخاذ کنند . انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد می تواند آینده تحصیلی و شغلی فرد را تحت تاثیر قرار دهد . اگر فرد در زمان انتخاب رشته به دلیل عدم آگاهی و یا اطلاعات نادرست نتواند استعداد و علاقه خود را به درستی شناسایی کند و انتخاب رشته مناسبی داشته باشد ، شاید در آینده نتواند با بازار کار مناسب و مطلوبی روبرو شود . پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند .

یکی از راه هایی که می تواند برای داوطلبان در زمینه انتخاب رشته مفید واقع شود ، استفاده از تجارب مشاوران است البته ناگفته نماند که تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته و بازار کار آن نیز امری بسیار حیاتی است . لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از انتخاب رشته و ثبت آن از تجارب مشاوران گروه آوای مشاور بهره ببرند .

بازار کار رشته امنیت و اطلاعات 97-98

 دفاع و حفاظت از حریم خصوصی یک امر بسیار مهم و حیاتی است و موجب دغدغه فکری بسیاری از سازمان ها و دولت ها و شرکت های که با کامپیوتر سرو کار دارند شده است . این دغدغه فکری و حفاظت از اطلاعات خصوصی سبب آن شده تا وجود متخصصان ماهر و کارآمد در این رشته کاملا احساس  شود . 

با توجه به متن بالا رشته امنیت اطلاعات در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی رشد کرده و تکامل یافته است و این امر موجب شده تا فارغ التحصیلان این رشته با بازار کار مناسبی روبرو باشند . 

افرادی که مایل و علاقه مند به تحصیل در رشته امنیت و اطلاعات هستند می بایست از ویژگی های مانند ریز بینی ، توجه به امور ، دقت در انجام کارها ، نظم در کارها ، ریسک پذیری برخوردار باشند و از همه مهم تر این که از کار کردن با کامپیوتر و شبکه های آن لذت ببرند . 

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در سازمان ها و شرکت های مانند : پلیس فتا ، شهرداری، سازمان های امنیتی و نظامی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و بسیاری از شرکت ها و ساختمان های اداری و تجاری شروع به کار کنند . 

گرایش های رشته امنیت اطلاعات 97-98

1_ امنیت اطلاعات : همان طور که در متن بالا توضیح دادیم این رشته به فرآیند مربوط به پردازش، ذخیره، انتقال و… اطلاعات کمک می کند و مانع از دستکاری و خراب کاری در اطلاعات می شود .

2_ امنبت اقتصادی : این رشته می تواند به یک شرکت و یا یک کشور کمک کند تا بتواند از اختلاس، پول شویی و مسائلی از این قبیل جلوگیری کند و امنیت اقتصادی آن شرکت و یا کشور را تامین کند .

3_ امنیت بین الملل : این گرایش شامل مجموعه از اطلاعاتی است که منجر به بقا و امنیت متقابل در سازمان های بین الملل می شود .

4_ ضدتروریسم : این گرایش شامل استراتژی هایی است که برخی نیروها مانند ارتش، دولت، نیروهای پلیس و… انجام می دهند .

5_ امنیت نرم : این رشته کمک می کند تا افراد بتوانند از راه های به وجود آورنده جنگ جلوگیری کنند .

6_ پژوهشگری امنیت : این گرایش با این هدف شکل گرفته که بتواند به بررسی راه هایی بپردازد که به امن کردن اطلاعات کمک کند .

7_ حفاظت اطلاعات : نیز به محرمانه کردن اطلاعات و حفظ آن ها می پردازد .

دروس رشته امنیت اطلاعات

امنیت شبکه امنیت پایگاه داده سمینار پروتکل های امنیتی معما شناسی کاربردی مباحث پیشرفته در امنیت اطلاعات

جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته امنیت و اطلاعات می توانید با مشاورین مرکز در ارتباط باشید و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

آوای مشاور

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته امنیت اطلاعات با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. (همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - 3٫00 امتیاز از 5 - 2 کاربر مشارکت کننده
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *