رشته ایران شناسی

رشته ایران شناسی : رشته ایران شناسی یکی از رشته های زیرشاخه گروه انسانی می باشد، ضرورت وجود این رشته شناخت ایران است که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. کشور ما ایران دارای تمدنی کهن بوده و جزء اولین مکان هایی است که انسان ها زندگی خود را به صورت دست جمعی شروع کرده اند و بعد از آن شهرهای بسیاری را به وجود اورده اند. دانشجویان در طول تحصیل در این رشته به مطالعه ایران، تمدن ایران، تاریخ و فرهنگ ایران از زمان باستان تاکنون می پردازند. ایران شناسی به 2 دسته تقسیم می شود: ایران شناسی نو و ایران شناسی کهن. این رشته علوم زیادی را از جمله: ادبیات ، تاریخ، معماری، صنعت، آداب و رسوم، اخلاق و… مورد برسی قرار می دهد و از این علوم برای رسیدن به شناخت استفاده می نماید.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته ایران شناسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 مشاوره انتخاب رشته ایران شناسی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته ایران شناسی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته ایران شناسی

دانشجویان و داوطلبانی که قصد ورود به رشته ایران شناسی را دارند، باید از توانایی های مرتبط با این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ علاقمند به مطالعه تاریخ

2_ علاقمند به تحقیق و پژوهش

3_ ایجاد ارتباط با گذشته ایران از نظر سیاسی، تاریخی، اقتصادی و جغرافیا

آینده شغلی رشته ایران شناسی

فارغ التحصیلان رشته ایران شناسی می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند، برخی از مشاغل این فارغ التحصیلان عبارتنداز:

1_ آموزش و پرورش

2_ صداوسیما

3_ سازمان میراث فرهنگی

دروس رشته ایران شناسی

تاریخ ایران/ تاریخ ادبیات / روش تحقیق / سمینار /تاریخ هنر ایران / ماخذ شناسی

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مرکز در ارتباط باشید و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته ایران شناسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *