رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی برنامه ریزی سیستم های اقتصادی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، مشاوره انتخاب رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، تراز و رتبه قبولی در رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، آینده شغلی و بازار کار رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، دروس رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، بدون کنکور رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

 

معرفی رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

رشته علوم اقتصادی با گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته علوم اقتصادی اشاره کردیم ،این رشته علم استفاده بهینه از منابع مورد نیاز انسان را به او یاد می دهد پس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاقه مندان به رشته ی برنامه ریزی سیستم های اقتصادی باید توجه داشته باشند که این رشته مختص به مقطع کارشناسی ارشد است پس نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه و پس از پایان تحصیلات مدرسه ، رشته علوم اقتصادی با گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی را انتخاب کنند بلکه باید در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته علوم اقتصادی پرداخته و پس از فارغ التحصیلی در این مقطع ، با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی پس از قبولی به تحصیل در این رشته بپردازند.

هدف از ارئه و شکل گیری رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی تربیت متخصصان و کارشناسانی است که بتوانند با بهره گرفتن از این علم ،به حل مشکلات و مسائل پیچیده مرتبط با علم اقتصاد در سطوح بزرگ و کوچک پرداخته و آن ها را تجزیه و تحلیل کنند.

فارغ التحصیلان این رشته در صورت تسلط بر دروس آموزش دیده ،توانایی های زیر را دارا خواهند بود:

1- تحقیق و پژوهش ، تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری درباره مسائل اقتصادی

2- تنظیم سیاست های اقتصادی

3- مشاوره و تصمیم گیری اقتصادی

4- حل مسائل اقتصادی برای توسعه و کنترل سیستم اقتصادی

 

مشاوره انتخاب رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

 

مشاوره انتخاب رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

 

بدون کنکور رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

آینده شغلی و بازار کار برنامه ریزی سیستم های اقتصادی 96-97

فارغ التحصیلان رشته ی برنامه ریزی سیستم های اقتصادی علاوه بر توانایی های فوق پس از فارغ التحصیلی می توانند به مشاغل مشترک در رشته علوم اقتصادی راه پیدا کنند که عبارتند از:

  • بانک ها
  • وزارت صنایع
  • وزارت اقتصاد

تراز و رتبه قبولی در رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

معرفی رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته برنامه ریزی سیستم های اقتصادی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *