رشته بهداشت عمومی

رشته بهداشت عمومی : هدف از به وجود آمدن این رشته ارتقاء سطح سلامت افراد جامعه است، دانشجویان این رشته باید مجموعه ای از علوم را بدانند و دارای اعتقادات و مهارت هایی باشند و بتوانند برای بالا بردن سلامت جامعه تلاش کنند.

این رشته دارای دو گرایش بهداشت خانواده و مبارزه با بیماری ها می باشد.

گرایش مبارزه با بیماری ها

هدف از این رشته آن است که دانشجویان بتوانند برای پیشگیری از بیماری ها فعالیت کنند و بر اساس برنامه های وزارت بهداشت بتوانند بیماری ها را کنترل و ریشه کن کنند.

مشاوره انتخاب رشته بهداشت عمومی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته بهداشت عمومی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

رشته بهداشت عمومی 96

آینده شغلی رشته بهداشت عمومی

1_ پیشگیری در سطوح مختلف

2_ پژوهش ها در عرصه ی بهداشتی

3_ تشخیص و درمان بیماری ها

4_ آموزش به افراد برای جلوگیری از به وجود آمدن خطر

واحد های درسی رشته بهداشت عمومی

تعداد کل واحد های درسی: 67دروس عمومی 13 واحد، دروس پایه 10 واحد، دروس اصلی 14 واحد، دروس اختصاصی 18 واحد، کارآموزی 12 واحد.

گرایش بهداشت خانواده

هدف از به وجود آمدن این رشته تأمین سلامت خانواده، به ویژه کودکان می باشد. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند و یا قصد تحصیل در این رشته را دارند باید بر مراقبت اعضای خانواده تأکید داشته باشند، و آن وظایفی که بر عهده دارند، تحت نظر مسئولین بهداشتی به پایان برسانند.

تعداد واحد های درسی رشته بهداشت عمومی

دروس عمومی 11 واحد، دروس پایه 10 واحد، دروس اصلی 13 واحد، دروس اختصاصی 21 واحد، کارآموزی 12 واحد.

کارآموزی در عرصه بیماری های ارثی و مشاوره ژنتیکی بهداشت روانی و اعتیاد بیوفیزیک بیوشیمی تشریح فیزیولوژی اصول و مبانی جامعه شناسی آمار حیاتی (2)
اقدامات بهداشتی و کمکهای اولیه در شرایط اضطراری  

آموزش بهداشت و ارتباطات

اکولوژی انسانی و بهداشت بین الملل آمار حیاتی (1) اصول و کلیات اپیدمیولوژی اصول مدیریت در خدمات بهداشتی بهداشت محیط (3) بهداشت محیط (1)
بهداشت مواد غذایی اصول برنامه ریزی بهداشتی برنامه ملی مبارزه با بیماری ها برنامه های ملی مبارزه با بیماری های واگیر کاربرد کامپیوتر در تجزیه و تحلیل داده های بهداشتی بهداشت محیط (2) بهداشت حرفه ای اپیدمیولوژی بیماری های شایع در ایران
زبان تخصصی بهداشت باروری بیماری های شایع کودکان و طریق پیشگیری از آن مدیریت و نظالرت در مراکز بهداشتی و درمانی نظام های سلامت در ایران و جهان بهداشت سالمندان تکنولوژِ آموزشی حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین
روش تحقیق در علوم بهداشتی بهداشت مادران و کودکان توانبخشی و رفاه اجتماعی اقتصاد در بهداشت بهداشت دانش آموزان و مدارس میکروب شناسی (1) روانشناسی و بهداشت روان بهداشت دهان و دندان
پاتولوژی جغرافیایی ایران تغذیه کاربردی اصول تغذیه کلیات پزشکی و بهداشت اصول و کلیات خدمات بهداشتی میکروب شناسی (2) مصون سازی فعال و انفرادی فارماکولوژی

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید.

 

رشته بهداشت عمومی

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته بهداشت عمومی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *