رشته تبدیل انرژی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی تبدیل انرژی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته تبدیل انرژی ، مشاوره انتخاب رشته تبدیل انرژی ، تراز و رتبه قبولی در رشته تبدیل انرژی ، آینده شغلی و بازار کار رشته تبدیل انرژی ، دروس رشته تبدیل انرژی ، بدون کنکور رشته تبدیل انرژی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته تبدیل انرژی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته تبدیل انرژی

رشته مهندسی مکانیک با گرایش تبدیل انرژی یکی از رشته های زیرگروه ریاضی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. همان طور که در مقاله ی مربوط به این رشته اشاره کردیم، رشته مهندسی مکانیک با استفاده از علم فیزیک و علم ریاضی به بررسی نیروهایی می پردازد که بر اجسام وارد می شوند. رشته مهندسی مکانیک دارای گرایش های زیادی است که یکی از این گرایش ها تبدیل انرژی است. علاقه مندان به رشته تبدیل انرژی باید توجه داشته باشند که نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه این رشته را انتخاب کنند ،بلکه باید در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته مهندسی مکانیک پرداخته و پس از فارغ التحصیلی در این رشته ،بعد از کنکور کارشناسی ارشد و در مرحله ی انتخاب رشته ، رشته تبدیل انرژی را انتخاب کنند، و پس از قبولی در این رشته به تحصیل بپردازند.

رشته مهندسی مکانیک-تبدیل انرژی به متخصصان تبدیل انرژی کمک می کند تا بتوانند تکنولوژی و علوم را برای طراحی و محاسبه اجزا و سیستم هایی که فعالیت آنها مبتنی بر انتقال حرارت،تبدیل انرژی و جرم است،آگاهی پیدا کنند و بتوانند به فعالیت در صنایع مختلف بپردازند.

 

مشاوره انتخاب رشته تبدیل انرژی

 

مشاوره انتخاب رشته تبدیل انرژی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.
مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته تبدیل انرژی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته تبدیل انرژی

 

بدون کنکور رشته تبدیل انرژی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته تبدیل انرژی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته تبدیل انرژی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و مهندسی مکانیک که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته تبدیل انرژی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

آینده شغلی و بازار کار رشته تبدیل انرژی

فارغ التحصیلان رشته تبدیل انرژی می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند ، برخی از مشاغل مربوط به این رشته عبارت است از:

1-محاسبه و طراحی اجزا در صنایع

2-صنایع هوایی

3-صنایع نظامی

4-نیروگاه ها

5-صنایع خودرو سازی

6- ذوب فلزات

تراز و رتبه قبولی در رشته تبدیل انرژی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته تبدیل انرژی

 

دروس رشته تبدیل انرژی (تخصصی) 96-97

 ریاضیات پیشرفته 1 انتقال حرارت پیشرفته
ترمودینامیک پیشرفته
انتقال حرارت پیشرفته
ترمودینامیک پیشرفته
محاسبات عددی پیشرفته مکانیک محیط های پیوسته 1 ریاضیات پیشرفته 1
انتقال حرارت پیشرفته
ترمودینامیک پیشرفته

مکانیک سیالات پیشرفته
مکانیک محیط های پیوسته 1محاسبات عددی پیشرفته

 

بازار کار رشته تبدیل انرژی

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته تبدیل انرژی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *