رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای

رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای یکی از رشته های زیر گروه تجربی می باشد، رشته پزشکی هسته ای حوزه ای میان رشته ای می باشد یعنی از دانش علوم مختلف فیزیک پزشکی، پرتونگاری مولکولی و… برای درمان و تشخیص بیماری ها استفاده می کند. هدف از ارائه شکل گیری این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند در مراکز درمانی، تشخیصی و آموزشی، زیر نظر پزشکان درباره داروهای رادیواکتیو و حفاظت آنان در برابر اشعه ها به پزشکان یاری برسانند. رشته کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته ای در مقطع کارشناسی دارای گرایش نمی باشد اما این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش هایی است که عبارتنداز:

اپیدمیولوژی، اقتصاد بهداشت، انفورماتیک پزشکی، رادیولوژی و حفاظت پرتویی، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، تکنولوژی اموزشی در علوم پزشکی، مدیریت برنامه ریزی الکترونیکی، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، تاریخ علوم پزشکی، ارزیابی فناوری سلامت و… همچنین این رشته تا مقطع دکتری امکان ادامه تحصیل دارد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی پزشکی هسته ای با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

مشاوره انتخاب رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته ای بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته ای را دارند باید از توانایی های مربوط به این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ سلامت جسمانی

2_ منظم و دقیق

3_ علاقمندی به رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای

4_ آمادگی برای شرایط سخت موجود در این رشته

آینده شغلی رشته کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته ای

فارغ التحصیلان رشته کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته ای می توانند در مراکز درمانی مختلف به فعالیت بپردازند.

دروس تخصصی رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای

روش های اختصاصی پزشکی هسته ای ، حفاظت در برابر پرتو ها ، تصویربرداری فراصوت ، مبانی پردازش دیجیتال تصویر ، فنون رادیوتراپی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی پزشکی هسته ای با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *