رشته حقوق خصوصی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی حقوق خصوصی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته حقوق خصوصی ، مشاوره انتخاب رشته حقوق خصوصی ، تراز رتبه قبولی در رشته حقوق خصوصی ، بازار کار رشته حقوق خصوصی ، دروس رشته حقوق خصوصی ، و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته حقوق خصوصی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته حقوق خصوصی

رشته حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته های زیر گروه انسانی می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته حقوق اشاره کردیم،این رشته به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می شود که هر کدام شاخه های مربوط به خود را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح رشته حقوق خصوصی بپردازیم.

 

حقوق خصوصی

 

داوطلبان متقاضی این رشته باید توجه داشته باشند که نمی توانند پس از پایان تحصیلات مدرسه و در بدو ورود به دانشگاه رشته حقوق خصوصی را انتخاب کنند ، بلکه باید در مقطع کارشناسی در رشته حقوق تحصیل کرده و بعد از فارغ التحصیلی در این رشته،برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی را برگزینند.

رشته حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد ،یکی از قدیمی ترین رشته های حقوق است .در واقع حقوق خصوصی به تنظیم روابط میان افراد می پردازد که دولت نقش بسزایی را در این رابطه ایفا می کند.

حقوق خصوصی به مسائلی از قبیل :

حقوق تجارت ، متون فقه ، قواعد فقه ، اصول فقه ، مسئولیت مدنی و … می پردازد.

دانشجویان رشته حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد ، در طول مدت زمان تحصیل خود ،واحد هایی مانند: آیین دادرسی مدنی ، متون اصول و قواعد فقه و حقوق تجارت و .. را می گذارنند و بعد از فارغ التحصیلی به ابن مباحث تسلط پیدا می کنند.

مشاوره انتخاب رشته حقوق خصوصی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق خصوصی

 

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته حقوق خصوصی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته حقوق خصوصی

دانشجویان و داوطلبان علاقه مند به رشته حقوق تجارت بین الملل باید از توانایی های مرتبط با این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتند از:

 

بازار کار رشته حقوق خصوصی

 

آینده شغلی و بازار کار رشته حقوق خصوصی

فارغ التحصیلان رشته حقوق در هر یک از گرایش های حقوق که تحصیل کرده باشند، می توانند در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند. که برخی از مشاغل مشترک رشته حقوق عبارتند از:

  • مشاور حقوقی بانک
  • فعالیت در وزارت خانه ها و شرکت ها
  • فعالیت در شهرداری ها
  • وکالت دعاوی دادگستری

دروس رشته حقوق خصوصی

 

دروس رشته حقوق خصوصی ( تخصصی ، اصلی ، مشترک ) 96-97

متون حقوقی به زبان خارجی حقوق مدنی 1 اصول فقه حقوق بین الملل خصوصی سمینار
حقوق مدنی 2 متون فقه قواعد فقه داوری بین المللی حقوق تجارت

دروس اختیاری رشته حقوق خصوصی 96-97

آیین دادرسی مدنی حقوق اسلامی تطبیقی حقوق تجارت بین الملل اجرای احکام و اسناد حقوق دریایی
حقوق مدنی تطبیقی آیات الاحکام مسولیت مدنی تاریخ حقوق فلسفه حقوق

بازار کار رشته حقوق خصوصی

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته حقوق خصوصی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *