رشته حقوق عمومی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی حقوق عمومی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته حقوق عمومی ، مشاوره انتخاب رشته حقوق عمومی ، تراز و رتبه قبولی در رشته حقوق عمومی ، بازار کار رشته حقوق عمومی ، بدون کنکور رشته حقوق عمومی ، دروس رشته حقوق عمومی ، و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

بدون کنکور رشته حقوق عمومی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته حقوق عمومی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته حقوق عمومی

رشته حقوق یکی از پر طرفدار ترین رشته های زیر گروه انسانی میباشد. که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند.همان طور که در مقاله مربوط به رشته حقوق اشاره کردیم ، این رشته به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می شود که هر کدام دارای شاخه های متفاوتی هستند. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح حقوق عمومی بپردازیم.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که نمی توانند بعد از پایان تحصیلات مدرسه و در بدو ورود به دانشگاه ، رشته حقوق عمومی را انتخاب کنند ،بلکه باید در مقطع کارشناسی در رشته حقوق تحصیل کرده و بعد از فارغ التحصیلی در این رشته ،برای تحصیل در این رشته ،در مقطع کارشناسی ارشد ،رشته حقوق عمومی را انتخاب کنند.

رشته حقوق عمومی در مقطع کارشناسی ارشد به بررسی رابطه میان اشخاص حقیقی و حقوقی و دولت در سطح یک جامعه می پردازد.

هدف از شکل گیری و ارائه رشته حقوق عمومی ، چگونگی اداره حاکمیت و مفهوم قدرت در حاکمیت با توجه به در نظر گرفتن حقوق هر شخص می باشد.از مباحث مورد بررسی این گرایش می توان به مفهوم حاکمیت و قدرت و چگونگی جلوگیری از ضایع شدن حقوق افراد جامعه اشاره کرد.

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق عمومی

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق عمومی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته حقوق عمومی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

دروس رشته حقوق عمومی

 

رشته حقوق عمومی خود به صورت مستقل به گروه های زیر تقسیم می شود:

1-حقوق اساسی

2-حقوق اداری

3-حقوق کار

4-حقوق مالی

بدون کنکور رشته حقوق عمومی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته حقوق عمومی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق عمومی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و حقوق عمومی که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته حقوق عمومی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

برخی از دروس رشته حقوق عمومی 96-97

متون حقوقی ، متون فقه ، بین الملل عمومی ، حقوق اداری و حقوق اساسی.

تراز و رتبه قبولی در رشته حقوق عمومی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

رتبه قبولی در رشته حقوق عمومی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته حقوق عمومی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *