رشته حقوق مالکیت فکری

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی حقوق مالکیت فکری را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته حقوق مالکیت فکری ، مشاوره انتخاب رشته حقوق مالکیت فکری ، تراز رتبه قبولی در رشته حقوق مالکیت فکری ، آینده شغلی و بازار کار رشته حقوق مالکیت فکری ، دروس رشته حقوق مالکیت فکری ، بدون کنکور رشته حقوق مالکیت فکری و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد حقوق مالکیت فکری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته حقوق مالکیت فکری

رشته حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته های زیر گروه انسانی می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته حقوق اشاره کردیم،این رشته شامل گرایش های متفاوتی است که هر کدام شاخه های مربوط به خود را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح رشته حقوق مالکیت فکری بپردازیم.

داوطلبان متقاضی این رشته باید توجه داشته باشند که نمی توانند پس از پایان تحصیلات مدرسه و در بدو ورود به دانشگاه رشته حقوق مالکیت فکری را انتخاب کنند ، بلکه باید در مقطع کارشناسی در رشته حقوق تحصیل کرده و بعد از فارغ التحصیلی در این رشته،برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق مالکیت فکری را برگزینند.

رشته ی حقوق مالکیت فکری یکی از رشته های گروه حقوق خصوصی است . این رشته به مطالعه و حمایت از حقوق افرادی می پردازد که به نو آوری،خلاقیت، آفرینش و ابداع می پردازند.

دانشجویانی که قصد دارند در رشته حقوق گرایش مالکیت فکری تحصیل کنند ، در طول مدت زمان تحصیل خود به مطالعه مباحثی مانند: حقوق مالکیت ادبی ، حقوق علائم و نامهای تجاری ، حقوق انتقال تکنولوژی و دانش فنی ، تعارض قوانین ، حقوق رایانه و نرم افزارهای رایانه ای ، حقوق مالکیت صنعتی و … می پردازند.

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق مالکیت فکری

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق مالکیت فکری 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته حقوق مالکیت فکری بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته حقوق مالکیت فکری

 

بدون کنکور رشته حقوق مالکیت فکری 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله انتخاب رشته می توانند رشته حقوق مالکیت فکری را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق مالکیت فکری را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و حقوق مالکیت فکری که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته حقوق مالکیت فکری هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

داوطلبانی که قصد دارند در این رشته تحصیل کنند باید مواد امتحانی زیر را مطالعه کرده و در کنکور شرکت کنند:

حقوق تجارت ، متون حقوقی ، متون فقه ، حقوق مدنی

توانایی های لازم در رشته حقوق مالکیت فکری

دانشجویان و داوطلبان علاقه مند به رشته حقوق مالکیت فکری  باید از توانایی های مرتبط با این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتند از:

1-جسارت

2-بیان قوی

3-تسلط به زبان و ادبیات فارسی

4-خلاقیت

5-قدرت استدلال

6-آشنایی به علوم فلسفه ، روانشناسی ، جامعه شناسی و …

آینده شغلی و بازار کار رشته حقوق مالکیت فکری

 

بازار کار رشته حقوق مالکیت فکری

 

فارغ التحصیلان رشته حقوق در هر یک از گرایش های حقوق که تحصیل کرده باشند، می توانند در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند. که برخی از مشاغل مشترک رشته حقوق عبارتند از:

1-فعالیت در شهرداری ها

2-فعالیت در وزارت خانه ها و شرکت ها

3-وکالت دعاوی دادگستری

4-مشاور حقوقی بانک ها

تراز و رتبه قبولی در رشته حقوق مالکیت فکری 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته حقوق مالکیت فکری

 

دروس رشته حقوق مالکیت فکری 96-97

حقوق مدنی ۱ حقوق مدنی ۲ حقوق تجارت بین الملل و مالکیت های فکری حل و فصل اختلافات بین الملل راجع به مالکیت های فکری
حقوق ثبت حقوق مالکیت های فکری و هنری و حقوق مرتبط ۲ حقوق اطلاعات متون حقوقی به زبان خارجی
کلیات حقوق مالکیت های فکری حقوق مالکیت های صنعتی حقوق ضد تراست و رقابت حقوق مالکیت های فکری و هنری و حقوق مرتبط ۱
حقوق علایم و نام های تجاری و نشان های جغرافیایی حقوق رایانه و نرم افزارهای رایانه ای حقوق انتقال تکنولوژی و دانش فنی سمینار و پایانامه

 

حقوق مالکیت فکری

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد حقوق مالکیت فکری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *