رشته حقوق محیط زیست

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی حقوق محیط زیست را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته حقوق محیط زیست ، مشاوره انتخاب رشته حقوق محیط زیست ، تراز و رتبه قبولی در رشته حقوق محیط زیست ، آینده شغلی و بازار کار رشته حقوق محیط زیست ، دروس رشته حقوق محیط زیست ، بدون کنکور رشته حقوق محیط زیست و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

آوای مشاور

 

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته حقوق محیط زیست با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته حقوق محیط زیست

رشته حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته های زیر گروه انسانی می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته حقوق اشاره کردیم ، این رشته شامل گرایش های متفاوتی است که هر کدام شاخه های مربوط به خود را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح رشته حقوق محیط زیست بپردازیم.

داوطلبان متقاضی این رشته باید توجه داشته باشند که نمی توانند پس از پایان تحصیلات مدرسه و در بدو ورود به دانشگاه رشته حقوق محیط زیست را انتخاب کنند ، بلکه باید در مقطع کارشناسی در رشته حقوق تحصیل کرده و بعد از فارغ التحصیلی در این رشته،برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق محیط زیست را برگزینند.

رشته حقوق محیط زیست رشته ای است که به مطالعه قوانین و قواعدی می پردازد که در محیط زیست و مرتبط با حقوق محیط زیست باشد. این رشته به تنظیم فعالیت هایی می پردازد که می توانند صدماتی برای انسان ها به همراه داشته باشند و علاوه بر این به محیطی که در آن زندگی می کنند صدمه بزنند.

ضرورت نیاز به کارشناسان این رشته به دلیل افزایش جمعیت و توسعه تکنولوژی است که آلودگی های شدید محیط زیست را به همراه می آورد.
با توجه به اهمیت این علم در سطح بین المللی و داخلی این کارشناسان باید وجود داشته باشند تا بتوانند این مشکلات را حل کنند.

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق محیط زیست

 

مشاوره انتخاب رشته حقوق محیط زیست 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته حقوق محیط زیست بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته حقوق محیط زیست

 

بدون کنکور رشته حقوق محیط زیست 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته حقوق محیط زیست را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق محیط زیست را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و حقوق محیط زیست که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند . ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته حقوق محیط زیست هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

داوطلبان متقاضی برای ورود به این رشته باید مواد امتحانی زیر را مطالعه کرده و در کنکور شرکت نمایند.

  • متون حقوقی
  • جزای اختصاصی
  • حقوق اداری
  • بین الملل عمومی

تراز و رتبه قبولی در رشته حقوق محیط زیست 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته حقوق محیط زیست

 

 

دروس رشته حقوق محیط زیست 96-97

کلیات حقوق محیط زیست حقوق حفاظت از پوشش گیاهی حقوق انرژی و صنعت ضمانت های حقوقی حفاظت از محیط زیست سمینار
حقوق اداری حقوق حفاظت از جانوران سازمان های داخلی مسئول حفاظت از محیط زیست مسئولیت بین المللی ناشی از خسارات محیط زیست
حقوق حفاظت از ابها حقوق حفاظت از هوا سازمان های بین المللی حفاظت از محیط زیست متون حقوقی به زبان خارجی

 

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته حقوق محیط زیست با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *