رشته خلبانی

رشته خلبانی : رشته مهندسی هوانوردی رشته ای است در زیر گروه ریاضی ، این دارای 3 گرایش می باشد که عبارتنداز:

1_ خلبانی

2_ مراقبت پرواز

3_ ناوبری هوایی.

در این بخش، قصد داریم رشته هوانوردی با گرایش خلبانی را برای شما شرح دهیم.

رشته مهندسی هوانوردی خلبانی رشته ایست که فقط در دانشگاه دولتی تدریس می شود پس نتیجه می گیریم پذیرش این رشته تنها از طریق آزمون سراسری امکان پذیر است.

دانشجویان در این رشته مسائل مربوط به علوم و فنون هوایی را می آموزند. هدف از ارائه به وجود آمدن این رشته تربیت خلبانانی است که به نیروی هوایی کشورمان بپیوندند و در رشته های تخصصی مسافر بری ، آموزشی و یا خلبان جنگی آموزش ببینند ، دانشجویان زمانی فارغ التحصیل می شوند به عنوان یک افسر و کارشناس می توانند وارد بازار کار شوند.

 

رشته مهندسی هوانوردی خلبانی

توانایی های لازم در رشته خلبانی

دانشجویان و یا داوطلبانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند باید از توانایی های مربوط به این رشته اطلاع داشته باشند برخی توانایی ها عبارتنداز:

آمادگی کامل برای پذیرفتن مسئولیت که این آمادگی در این رشته از 3 طریق بررسی مطی شود، یکی قبولی در آزمون سراسری که توانایی علمی دانشجو را می سنجد، یکی اینکه در مرحله ی معاینات جسمانی از سلامت کامل برخوردار بوده و وزن مناسب و حداقل قد 165 سانتی متر داشته باشد.

توانایی صحبت کردن با میکروفن _ توانایی مراقبت پرواز _ تسلط به زبان انگلیسی _ حفظ آرامش و ایمنی از دیگر توانایی های مربوط به این رشته است.

بازار کار رشته خلبانی

فارغ التحصیلان رشته مهندسی هوانوردی در گرایش خلبانی باید به موقعیت شغلی خود توجه داشته باشند یعنی باید بدانند که رشته ی خلبانی در حال حاضر در دانشگاه علوم و فنون هوای شهید ستاری ارائه می شود و دانشجویان با درجه ی ستوان دومی از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند فارغ التحصیلان این رشته می توانند در نیروی هوایی مشغول به کار می شوند.

مشاوره انتخاب رشته خلبانی

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی هوانوردی خلبانی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

دروس‌ پایه‌ رشته خلبانی

ریاضی‌ عمومی فیزیک‌ مبانی‌ و برنامه‌ریزی‌ کامپیوتر معادلات‌ دیفرانسیل

دروس‌ اصلی‌ رشته مهندسی خلبانی

مبانی‌ مهندسی‌ برق‌، مکانیک سیستم‌های‌ کمک‌ ناوبری‌ سرویس‌ هواشناسی زبان‌ تخصصی مبانی‌ مدیریت کاربرد کامپیوتر و اتوماسیون‌ در مراقبت‌ پرواز
نقشه‌کشی‌ و نقشه‌خوانی‌ هوانوردی ناوبری‌ هوانوردی فرودگاه‌ها اصول‌ مخابرات‌ آمار و احتمالات‌ مهندسی
الکترونیک‌ عمومی هواشناسی‌ عمومی مکانیک‌ پرواز حقوق‌ هواپیمایی اصول‌ رادار

دروس‌ تخصصی‌رشته مهندسی هوانوردی (خلبانی)

مراقبت‌ هوانوردی‌ و طرح‌ پرواز، سرویس‌های‌ ترافیک‌ هوایی‌، سرویس‌های‌ اطلاعاتی‌ هوانوردی‌، دستورالعمل‌های‌ ناوبری‌ و مراقبت‌ پرواز (کنترل‌ منطقه‌ای‌ ، کنترل‌ تقرب‌ و ارتفاع‌سنجی‌ ، برج‌ کنترل‌ ) ، دستورالعمل‌های‌ کنترل‌ هواپیما به‌ وسیله‌ رادار، آموزش‌ عملی‌ رادار، تجسس‌ و نجات‌، بررسی‌ سوانح‌، طراحی‌ دستورالعمل‌های ‌پرواز، عملیات‌ هواپیمایی‌، صلاحیت‌ پرواز، سیستم‌ ناوبری‌، ارتباطات‌ و نظارت‌ ماهواره‌ای‌، روش‌ تدریس‌ هواپیمایی‌، سیمولاتور برج‌ کنترل‌، سیمولاتور کنترل‌ منطقه‌ای‌، سیمولاتور تقرب‌ پرواز.

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

 

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته خلبانی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *