رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی : رشته ی داندانپزشکی با هدف درمان و تشخیص بیماری های دندان و دهان توسط دندانپزشک به وجود آمده است، دندانپزشکی رشته ای است که با کارهای عملی همراه است به همین دلیل در این حرفه امکان انتقال بیماری زیاد می باشد پس دندانپزشکان باید بتوانند اصول بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

مشاوره انتخاب رشته دندانپزشکی

انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته دندانپزشکی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته دندانپزشکی

1-دانشجوی این رشته باید بر دروس علوم پایه و زبان انگلیسی مسلط باشد و توانایی انجام کارهای عملی را داشته باشد.

2-دانشجوی این رشته باید دستهایی ماهر داشته باشد و بتواند کارهای ظریف را انجام دهد.

3-از سلامت کامل جسمانی و روانی برخوردار باشد.

4-دارای مهارت و خلاقیت در انجام کارهای عملی خود باشد.

آینده شغلی در رشته دندانپزشکی

در سال های اخیر، پزشکان و دندانپزشکان فرصت های شغلی محدودتری پیدا کرده اند، علت این امر رعایت بهداشت و پیشگیری از بیماری ها در کشور است.علاوه بر این جمعیت پزشکان و دندانپزشکان افزایش یافته است که این امر موجب شده دندانپزشکی ارزش والای خود را از دست بدهد.

درس های پایه رشته دندان پزشکی مقطع دکترای عمومی

فیزیک پزشکی آناتومی نظری بافت‌شناسی انسانی عملی ژنتیک انسانی میکروب‌شناسی عملی
بیوشیمی نظری آناتومی عملی فیزیولوژی نظری جنین‌شناسی عمومی ایمنی‌شناسی نظری
بیوشیمی عملی بافت‌شناسی انسانی نظری فیزیولوژی عملی میکروب‌شناسی نظری
آسیب‌شناسی عمومی آمار پزشکی و دندان پزشکی و روش تحقیق بهداشت عمومی و اکولوژی محیط زیست ایمنی‌شناسی عملی

درس های اختصاصی رشته دندان پزشکی مقطع دکترای عمومی

کالبدشناسی و مورفولوژی دندان (نظری)‌ زبان خارجی تخصصی 1 و 2 پروتز ثابت 1 و 2 و 3 و 4 (عملی)‌ پریودنتولوژی 1 و 2 و 3 و 4 (عملی) ارتودنسی 1 و 2 و 3 و 4 (نظری)
کالبدشناسی و مورفولوژی دندان (عملی)‌ جنین و بافت‌شناسی فک و دهان (نظری) پروتز پارسیل 1 و 2 (نظری) جراحی فک و دهان 1 و 2 و 3 و 4 (نظری) ارتودنسی 1 و 2 و 3 و 4 (عملی)
پروتز کامل 1 و 2 و 3 و 4 (عملی)‌ جنین و بافت‌شناسی فک و دهان (عملی) پروتز پارسیل 1 و 2 و 3 (عملی) جراحی فک و دهان 1 و 2 و 3 و 4 و 5 (عملی) گوش و حلق و بینی
پروتز کامل 1 و 2 (نظری) آسیب‌شناسی 1 و 2 (نظری)‌ دندان پزشکی ترمیمی 1 و 2 و 3 (نظری) اندودنتیکس 1 و 2 و 3 (نظری) کارگاه و روش تحقیق و مبانی کامپیوتر
مواد دندانی 1 و 2 آسیب‌شناسی 1 و 2 (عملی) دندان پزشکی ترمیمی 1 و 2 و 3 (عملی) اندودنتیکس 1 و 2 و 3 و 4 (عملی) بیماری‌های روانی
رادیولوژی‌ دهان 1 و 2 و 3 (نظری) پروتز ثابت 1 و 2 و 3 (نظری) بیماری‌های دهان و تشخیص 1 و 2 و 3 (نظری) بهداشت دهان و پیشگیری دندان پزشکی کودکان 1 و 2 و 3 (نظری)
رادیولوژی‌ دهان 1 و 2 و 3 (عملی) پروتز ثابت 1 و 2 و 3 و 4 (عملی) بیماری‌های دهان و تشخیص 1 و 2 و 3 و 4 (عملی) تغذیه دندان پزشکی کودکان 1 و 2 و 3 و 4 (عملی)
فارماکولوژی پروتز ثابت 1 و 2 و 3 (نظری) پریودنتولوژی 1 و 2 و 3 (نظری) بیماری‌های درونی تنظیم خانواده و جمعیت
نظام پزشکی و طب قانونی دندان پزشکی جامعه‌نگر (نظری) دندان پزشکی جامعه‌نگر (عملی) بیولوژی دهان – رساله پایان‌نامه 1 و 2 و 3
سمینار آسیب‌شناسی

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته دندانپزشکی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *