رشته روانشناسی بالینی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور : سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی روانشناسی بالینی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته روانشناسی بالینی ، مشاوره انتخاب رشته روانشناسی بالینی ، تراز رتبه قبولی در رشته روانشناسی بالینی ، بازار کار رشته روانشناسی بالینی دروس رشته روانشناسی بالینی ، و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

بازار کار رشته روانشناسی بالینی

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی بالینی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته روانشناسی بالینی

همان طور که در مقاله مربوط به رشته روانشناسی اشاره کرده ایم، این رشته در مقطع کارشناسی به صورت عمومی و بدون گرایش وجود دارد اما در مقطع کارشناسی ارشد شامل گرایش های مختلفی است که یکی از آن ها روانشناسی بالینی می باشد که یکی از پرطرفدارترین گرایش های روانشناسی است.

روانشناسی بالینی علمی است که به درک و پیش بینی نابهنجاری ها و ناتوانی های روان شناختی، اجتماعی، هیجانی، رفتاری و زیست شناختی کمک کرده و به درمان مرتبط با آن می پردازد.

روانشناسی بالینی نیز به مداخله، درمان، ارزیابی، تشخیص، پژوهش و نظارت برکاروان درمانگرها می پردازد. روانشناسی بالینی به 4 دسته تقسیم می شود. دسته ای از روانشناسان بالینی برای درمان بیماری با روانپزشکان مشارکت می کنند و به معالجه فرد می پردازند. دسته دوم روانشناسان بالینی زمان خود را به بررسی خصوصیت فرد توسط تست های روانشناسی می گذارنند. دسته سوم روانشناسان بالینی فعالیت های دسته اول و دوم را به صورت ترکیبی انجام می دهند و دسته آخر روانشناسان به آزمایش و تحقیق درباره بیماران و عللائم و درمان های آن ها می پردازند.

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی بالینی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

 

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی بالینی

 

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته روانشناسی بالینی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در روانشناسی بالینی

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته روانشناسی را دارند باید از توانایی های مربوط به این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ علاقمندی به رشته روانشناسی بالینی

2_ تسلط به دروس زیستی

3_ علاقمند به آزمایش و تحقیق

4_ آشنایی با علائم و طرف درمان و…

 

تراز رتبه قبولی در رشته روانشناسی بالینی

 

بازار کار رشته روانشناسی بالینی

فارغ التحصیلان رشته روانشناسی بالینی می توانند در مشاغل زیر به فعالیت بپردازند:

1_ بیمارستان ها

2_ مدارس

3_ تاسیس مرکز مشاوره

4_ مراکز مشاوره کودکان

5_ زندان ها

6_ دانشگاه ها

7_ پرورشگاه ها

8_ کودکستان ها

9_ وزارت کار

10_ کارخانه ها و…

تراز رتبه قبولی در رشته روانشناسی بالینی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز در ارتباط باشید.

 

دروس رشته روانشناسی بالینی

 

دروس رشته روانشناسی بالینی 96-97

 

آزمون های روانشناختی آزمون های روانشناختی اصول روانشناسی بالینی بهداشت روانی روانشناسی سلامت
آسیب شناسی روانی کودک و نوجوان روانشناسی و مشاوره خانواده نظریه های مشاوره و روان درمانی فنون مشاوره و روان درمانی راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی
روانشناسی اجتماعی کاربردی آسیب شناسی اجتماعی روانشناسی صنعتی سازمانی روانشناسی کودکان با نیازهای ویژه 1/1 روانشناسی کودکان با نیازهای ویژه 2/2
توانبخشی کودکان با نیازهای ویژه شیوه های اصلاح و تغییر رفتار پژوهش (عملی انفرادی) در روانشناسی ۳

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی بالینی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *