رشته روانشناسی شخصیت

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی روانشناسی شخصیت را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته روانشناسی شخصیت ، مشاوره انتخاب رشته روانشناسی شخصیت ، تراز و رتبه قبولی در رشته روانشناسی شخصیت ، آینده شغلی و بازار کار رشته روانشناسی شخصیت ، دروس رشته روانشناسی شخصیت ، بدون کنکور رشته روانشناسی شخصیت و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

رتبه قبولی در رشته روانشناسی شخصیت

 

معرفی رشته روانشناسی شخصیت

رشته روانشناسی شخصیت ،یکی از گرایش های رشته روانشناسی می باشد،که زیر گروه علوم انسانی است.رشته روانشناسی شخصیت هر ساله در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی و روزانه ارائه می شود. یعنی داوطلبان علاقه مند به این رشته نمی توانند در بدو ورود به دانشگاه در ( مقطع کارشناسی ) به تحصیل در این رشته بپردازند،بلکه باید مقطع کارشناسی را با عنوان روانشناسی به صورت بدون گرایش گذرانده وبعد از فارغ التحصیلی،در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل در رشته ی روانشناسی شخصیت بپردازند. این سخن بدان معنا نیست که داوطلبان گروه های دیگر نمی توانند در این رشته تحصیل کنند ،بلکه این امکان برای این افراد نیز وجود دارد،اما داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای فعالیت در زمینه روانشناسی باید حداقل در دو مقطع به تحصیل در این رشته بپردازند.

شخصیت از دیدگاه روانشناسی آنگونه نیست که جامعه و مردم به آن می نگرند بلکه از نظر علم روانشناسی هر شخص دارای شخصیتی است که باید مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

رشته روانشناسی شخصیت به مطالعه ویژگی های مختلف شخصیت ،مانند ویژگی های ادراکی،هیجانی،بدنی،ارادی و چگونگی رفتار فرد با این جنبه ها می پردازد.

دانشجویان این رشته در طول مدت زمان تحصیل به مطالعه تفکر،رفتار و احساساتی که افراد را از یکدیگر متمایز می کند می پردازد که دانشجویان با توجه به این علم به فعالیت در محیط های علمی به عنوان پژوهشگر ، مدرس و … به فعالیت می پردازند.

 

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی شخصیت

 

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی شخصیت 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته روانشناسی شخصیت بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

 

بدون کنکور رشته روانشناسی شخصیت

 

بدون کنکور رشته روانشناسی شخصیت 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته روانشناسی شخصیت را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته روانشناسی شخصیت را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته روانشناسی شخصیت هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

تراز و رتبه قبولی در رشته روانشناسی شخصیت 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی شخصیت  با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

1 پاسخ به معرفی رشته روانشناسی شخصیت
  1. سلام.
    در مورد رشته روانشناسی شخصیت چرا اینقد اطلاعات غلط دادین.عزیز دل اگر اطلاعاتی ندارین حداقل غلط راهنمایی نکنین.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *