رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی : رشته روانشناسی همان طور که در مقاله مربوط به این رشته اشاره شده، یکی از رشته های زیرگروه انسانی می باشد. همان طور که می دانیم رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی در سال های اخیر با گرایش ارائه نمی شود یعنی کلیه داوطلبان رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی، این رشته را بدون گرایش مطالعه می کنند اما در مقطع کارشناسی ارشد شامل گرایش های مختلفی می شود که یکی از آن ها روانشناسی صنعتی و سازمانی می باشد.

روانشناسی صنعتی و سازمانی به مطالعه رابطه میان دنیای کار و رابطه انسان ها می پردازد، این رشته دارای دو جنبه عمل و علم است. جنبه عملی آن به حل و رفع مشکل می پردازد و جنبه علمی آن به مطالعه انسان و دنیای کار مربوط می شود. در واقع این رشته به مطالعه سازگاری مردم درباره شغل و ویژگی های محل کار آن ها و مشاغلی که انجام می دهند می پردازد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

آینده شغلی رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی

فارغ التحصیلان رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی می توانند به تشخیص و رفع مشکلات سازمانی و انسانی بپردازند.

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی  بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی

 

دروس رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی 96-97

1- دروس و مبانی مدیریتی: نظریات وتئوری های مدیریتی ، امور استخدامی و مدیریت منابع انسانی ، بالندگی سازمانی ، عملکرد و ارزیابی عملکرد ، آموزش نیروی انسانی.

2- دروس و مبانی روانشناسی: مبانی نگرش و تغییر نگرشها ، انگیزش وهیجان، روانشناسی شخصیت ، اصول آسیب شناسی روانی ، مبانی روانشناسی عمومی ، روانشناسی یادگیری، روانشناسی رشد، روانشناسی تربیتی ، روانشناسی مرضی کودک ، احساس و ادراک ، روانشناسی فیزیولوژیک ، بهداشت روانی ، تاریخچه و مکاتب روانشناسی.

3- دروس مشترک (روانشناسی – مدیریت): رفتار سازمانی، انگیزش شغلی، نگرش های شغلی، مشاوره شغلی، کاربرد آزمون های روانی وشغلی، بهداشت روانی در محیط کار.

4- دروس مستقل : روانشناسی اجتماعی ، روانشناسی مهندسی ، مبانی جامعه شناسی ، روانسنجی ، آمار و روش تحقیق.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *