رشته روانشناسی ورزشی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی روانشناسی ورزشی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته روانشناسی ورزشی ، مشاوره انتخاب رشته روانشناسی ورزشی ، تراز و رتبه قبولی در رشته روانشناسی ورزشی ، آینده شغلی و بازار کار رشته روانشناسی ورزشی ، دروس رشته روانشناسی ورزشی ، بدون کنکور رشته روانشناسی ورزشی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

معرفی رشته روانشناسی ورزشی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی ورزشی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته روانشناسی ورزشی : گرایش تربیت بدنی و علوم ورزشی 96-97

رشته روانشناسی ورزشی یکی از گرایش های رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی می باشد . دانشجویانی که به این رشته علاقه دارند باید ابتدا در مقطع کارشناسی یکی از رشته های مرتبط با تربیت بدنی را انتخاب کرده و پس از فارغ التحصیلی ،برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی ورزشی را انتخاب کنند . روانشناسی ورزشی رشته جدیدی است که توانسته طرفداران خود را در مدت زمان کمی پیدا کند.

ورزش مانند هر فعالیت دیگری نیاز به تمرکز دارد ،اگر ورزشکاران تمرکز مناسب را در هنگام ورزش کردن نداشته باشند ، نمی توانند توانایی های خود را به صورت کامل در انجام آن فعالیت ارائه دهند و به نتیجه مناسبی دست پیدا کنند.

روانشناسان ورزشی می توانند در زمینه های مختلفی به ورزشکاران یاری برسانند که برخی از این زمینه ها عبارتند از:

1-روش های برای تمرکز بیشتر ورزشکاران

2-روش هایی برای افزایش اعتماد به نفس ورزشکاران

3-روش هایی جهت کنترل هیجانات ورزشکاران

4-افزایش میزان پشتکار ورزشکاران

دانشجویان رشته روانشناسی ورزشی پس از فارغ التحصیلی قادر خواهند بود ، به ارزیابی ویژگی های روانی ورزشکاران بپردازند و در حین آموزش به ورزشکاران ، روش های مختلف روانشناسی را به آن ها آموزش دهند . به همین دلیل روانشناسان ورزشی می توانند نقش بسیار موثری در موفقیت ورزشکاران ایفا کنند.

 

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی ورزشی

 

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی ورزشی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته روانشناسی ورزشی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته روانشناسی ورزشی

 

بدون کنکور رشته روانشناسی ورزشی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله انتخاب رشته می توانند رشته روانشناسی ورزشی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته روانشناسی ورزشی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و …که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته روانشناسی ورزشی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

دروس رشته روانشناسی ورزشی

 

تراز و رتبه قبولی در رشته روانشناسی ورزشی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

دروس رشته روانشناسی ورزشی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد اطلاع از دروس تخصصی و صلی و پایه با آوای مشاور و در ارتباط باشید.

 

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته روانشناسی ورزشی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *