رشته زبان ایتالیایی

رشته زبان ایتالیایی : رشته زبان ایتالیایی یکی از رشته های زیر گروه زبان می باشد، این رشته با این هدف شکل گرفته که بتواند استعداد و ذوق دانشجویان را در زبان ایتالیایی و ترجمه آثار ایتالیایی شکوفا کند.

رشته زبان ایتالیایی

این رشته شامل دو گرایش می باشد یکی زبان و ادبیات ایتالیایی و یکی مترجمی زبان ایتالیایی . برخی از دروسی که در دانشگاه برای این دو گرایش تدریس می شوند عبارتنداز: بیان شفاهی داستان، ساخت زبان فارسی ، گزیده های ادب فارسی ، زبان شناسی همگانی ، اصول و روش ترجمه و ترجمه متون ساده.
گرایش مترجمی زبان ایتالیایی با این هدف ارائه شده است که بتواند نیرویی را تربیت کند که مهارت چهارگانه خواندن ، نوشتن ، درک مطلب و حرف زدن را به خوبی کسب کند و تسلط کافی بر روی این مهارت داشته باشد

دانشجو و داوطلب باید آنقدر تلاشگر باشد تا بتواند بعد از مدت تحصیل خود و حتی در حین سال های تحصیلی با توجه به فنونی که یاد گرفته است بتواند به ترجمه متون مطبوعات ، متون علمی و ادبی زبان ایتالیایی و متون فنی را ترجمه کرده و متونی که در داخل کشور ما وجود دارد را به زبان ایتالیایی برگردانده تا جوامع دیگر نیز با فرهنگ ایرانی آشنایی پیدا کنند.

مشاوره انتخاب رشته زبان ایتالیایی

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان ایتالیایی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

رشته زبان ایتالیایی 96-97

بازار کار رشته زبان ایتالیایی

فارغ التحصیلان و دانشجویانی که درس خود را در رشته زبان وادبیات ایتالیایی و یا مترجمی زبان ایتالیایی به پایان رسانده اند می توانند در مشاغلی مرتبط به رشته ی تحصیلی خود وارد شوند که برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ فعالیت در زمینه های اقتصادی و صنعتی در وزارت خانه ها

2_ فعالیت در مؤسسات خصوصی برای ترجمه مدارک فنی ، تجاری و اداری

3_ ترجمه مطالب عمومی روزنامه ای و خبری و…

دروس رشته زبان ایتالیایی

خواندن متون مطبوعاتی ترجمه پیشرفته ترجمه متون سیاسی ترجمه متون ادبی ترجمه نوار و فیلم ترجمه انفرادی زبان دوم

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

  جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان ایتالیایی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *