رشته زبان ترکی استانبولی 96-97

رشته زبان ترکی استانبولی : رشته زبان ترکی استانبولی یکی از رشته های زیرشاخه زبان است ، این زبان از اهمیت زیادی برخوردار است، به این دلیل که کشور ما باید با کشورهای دیگر ارتباط فرهنگی و سیاسی داشته باشد و همسایگی کشور ترکیه با ایران ضرورت آموختن این زبان را دو چندان کرده است. و اینکه ترکیه نزدیک ترین کشور به ایران می باشد به همین خاطر رفت و آمد راحت تر و آسان تر است.

 

رشته زبان ترکی استانبولی

معرفی رشته زبان ترکی استانبولی

این رشته با این هدف ارائه شده است که به افراد مهارت های چهارگانه زبان را بیاموزد که این مهارت عبارتنداز : خواندن ، نوشتن ، درک مطلب و مکالمه. دانشجویان این رشته علاوه بر معرفی فرهنگ ایرانی می توانند به نقد بررسی آثاری که از نویسندگان ترکی موجود است نیز بپردازند.

برخی از دروس این رشته عبارتند از :

1_ ساختمان دستوری زبان ترکی

2_ نمایشنامه

3_ ادبیات معاصر

4_ یادداشت برداری

5_ زبان شناسی ترکی و…

مشاوره انتخاب رشته زبان ترکی استانبولی

انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان ترکی استانبولی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

دروس پایه و اختصاصی زبان ترکی

زبان شناسی عمومی زبان ترکی مقدماتی گفت و شنودهای مقدماتی آشنایی با فرهنگ ترکی زبان ترکی پیشرفته گفت و شنود پیشرفته خواندن متون ساده
انشای ساده خواندن متون پیشرفته ساختمان دستوری زبان ترکی ترجمه متون ساده نامه‌نگاری خواندن متون مطبوعاتی ادبیات معاصر
آشنایی و تحقیق در متون ادبی قدیم آشنایی با مقالات انتقادی نمایشنامه انواع شعر ترکی سیری در ادبیات ترک ادبیات تطبیقی ایران و ترک سخنرانی و یادداشت‌برداری
ترجمه متون پیشرفته زبانشناسی ترکی مقاله‌نویسی اساطیر ترک زبان انگلیسی

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان ترکی استانبولی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *