رشته زبان روسی

معرفی رشته زبان روسی : رشته زبان روسی یکی دیگر از رشته های زیر گروه زبان است . همان طور که می دانید زبان یکی از ابزار های تعامل با ملت ها است . در سال های اخیر زبان روسی در کشورمان روند رو به رشدی داشته است که همین امر موجب تاسیس دانشگاه های بسیاری در این رشته شده است . این رشته نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم مورد توجه بسیار قرار گرفته است . رشته زبان روسی دارای دو گرایش می باشد که عبارتند از :

1_ مترجمی زبان روسی .

2_ زبان روسی .

یکی از اهداف ارائه رشته زبان روسی در دانشگاه ها ، تربیت افراد شایسته و توانمند جهت تدریس به علاقه مندان این رشته و برآورده ساختن نیازهای جامعه از نظر نیروی متخصص و کارآمد برای تحقیق در مسائل زبان روسی و ترجمه متون مختلف روسی به فارسی یا فارسی به روسی است . به بیان دیگر هدف این رشته تربیت مترجمان ورزیده و ماهر در زمینه‌های فرهنگی، ادبی و علوم انسانی است .

مشاوره انتخاب رشته زبان روسی 97-98

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده تحصیلی هر شخص دارد ، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند . انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت ، و می تواند آینده تحصیلی و شغلی فرد را به خطر بیاندازد . پس داوطلبان باید مرحله انتخاب رشته را بسیار جدی بگیرند و بسیار به ان توجه کنند . اگر فرد در زمان انتخاب رشته به دلیل عدم آگاهی و یا اطلاعات نادرست نتواند استعداد و علاقه خود را به درستی شناسایی کند و انتخاب رشته مناسبی داشته باشد ، شاید در آینده نتواند با بازار کار مناسب و مطلوبی روبرو شود . پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند .

یکی از راه هایی که می تواند برای داوطلبان در زمینه انتخاب رشته مفید واقع شود ، استفاده از تجارب مشاوران است البته ناگفته نماند که تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته و بازار کار آن نیز امری بسیار حیاتی است . لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از انتخاب رشته و ثبت آن از تجارب مشاوران گروه آوای مشاور بهره ببرند .

بازار کار رشته زبان روسی

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب یک رشته ، توجه به بازار کار آن رشته و یا فرصت شغلی است که آن رشته برای علاقه مندان خود به وجود می آورد است و از آنجا که رشته زبان روسی در ایران از بازار کار نسبتا خوبی برخوردار است ، می توان گفت فارغ التحصیل های این رشته شانس خوبی برای ورود به شغل مورد نظر خود دارند .

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند پس از اتمام تحصیلات در مؤسسات ، دانشگاه های مختلف تحقیقاتی و اطلاعاتی مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مشغول به کار شوند تا با توجه به زمینه یا گرایش تخصصی خود ، نیاز واحدهای مربوط به زبان روسی را تأمین نمایند .

دروس مشترک مترجمی و رشته زبان روسی

آشنایی با آثار ادبی روسی اصول و روش ترجمه بیان شفاهی داستان  تلخیص متون  دستور زبان  زبان‌شناسی همگانی
اصلاحات و تعبیرات زبان نامه‌نگاری ترجمه از فارسی به روسی  خواندن متون مطبوعاتی  زبان روسی عمومی  گفت و شنود
اصول و روش تحقیق بررسی ترجمه متون اسلامی  ترجمه متون مطبوعاتی  خواندن و درک مفاهیم  زبان دوم  آیین نگارش

دروس تخصصی گرایش زبان و ادبیات روسی

جمله‌نویسی و مقدمات انشاء درآمدی بر ادبیات سخنرانی و مناظره
خواندن و تفسیر متون ساختمان و نمونه نمایشنامه مکتب‌های ادبی

دروس تخصصی مترجمی زبان روسی

خواندن مفاهیم فنون یادگیری زبان مقاله‌نویسی ترجمه شفاهی ترجمه مکاتبات و اسناد

جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته زبان روسی می توانید با مشاورین مرکز در ارتباط باشید و یا به سایت سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایید .

 

آوای مشاور

جهت اطلاعات بیشتر در مورد  معرفی رشته زبان روسی با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد . (همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

1 پاسخ به معرفی رشته زبان روسی
  1. ایا برای خواندن زبان روسی در دانشگاه باید با این زبان اشنایی داشته باشیم؟ یا در دانشگاه از ابتدا زبان شروع می کنند؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *