رشته زبان شناسی

رشته زبان شناسی: رشته زبان شناسی یکی از رشته های زیرشاخه گروه علوم انسانی می باشد، این رشته به مطالعه پرسش های بنیادی مانند: انسان ها چگونه باهم ارتباط برقرار می کنند؟ زبان چیست؟ زبان انسان چگونه شکل گرفته است؟ آموختن زبان چگونه است؟ و… می پردازد و به آن ها پاسخ می دهد.

درواقع زبان شناسی به بررسی ابعاد مختلف زبان می پردازد مانند: زبان شناسی تحلیلی، زبان شناسی بالینی، زبان شناسی آموزشی، زبان شناسی قضایی، جامعه شناسی زبان و…

دانشجویان این رشته در طول تحصیل به مطالعه رابطه بین ذهن و زبان، زبان و منطق، زبان و قانون، زبان و فرهنگ، زبان و هوش مصنوعی و… می پردازند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان شناسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

مشاوره انتخاب رشته زبان شناسی96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان شناسی  بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

گرایش های رشته زبان شناسی 96-97

زبان شناسی همگانی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان.

آینده شغلی رشته زبان شناسی

فارغ التحصیلان رشته زبان شناسی می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند. برخی از مشاغلی که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در آن فعالیت کنند عبارتنداز:

1_ تجزیه و تحلیل کتب درسی

2_ پژوهش های جامعه شناختی

3_ پژوهش های گویش شناسی

4_ گفتار درمانی در کلینیک های پزشکی

دروس زبان شناسی

آمار و روش تحقیق، تاریخچه زبانهای ایرانی ، آواشناسی عمومی ، اصول دستور زبان ، انگلیسی ویژه ، واج شناسی ، ساخت واژه (مورفولوژی) ، دستور گشتاری ، زبانشناسی تاریخی و تطبیقی ،زبانشناسی رایانه ای وفرهنگ نگاری، ادبیات از دیدگاه زبان‌شناسی ، اصول معنا شناسی ، مکاتب جدید زبانشناسی ، ساخت زبان فارسی ، شیوه استدلال نحوی ، طرح تحقیق ، جامعه شناسی زبان ، تطور زبان فارسی ، تجزیه و تحلیل کلام و کاربرد زبانشناسی ، روانشناسی زبان ، تاریخ مطالعات دانشمندان ایرانی و اسلامی درباره زبان ، گویش‌شناسی .

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان شناسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *