رشته زبان و ادبیات ارمنی

رشته زبان و ادبیات ارمنی : رشته زبان و ادبیات ارمنی در مقایسه با زبان های دیگر دارای محدودیت هایی می باشد زیرا معمولأ تعداد افرادی که در دنیا به این زبان صحبت می کنند اندک است این در حالی است که ما کشوری به نام ارمنستان نیز داریم ولی بازهم با این وجود تعداد این افراد زیاد نیست به همین دلیل داوطلبانی که قصد انتخاب این رشته را دارند باید به تمامی این نکات توجه کنند. و یک تصمیم درست بگیرند که بعداز فارغ التحصیلی قصد دارند چه فعالیتی انجام دهند. البته لازم است بگوییم که کشور به وجود افراد علاقمند به این رشته مانند تمام رشته های زبان نیازمند است.

 

رشته زبان و ادبیات ارمنی 96-97 (زمان و ثبت نام)

 

هدف از به وجود آمدن این رشته تربیت افرادی است که بتوانند به دانش آموزان در شهرهای مختلف آموزش دهند. معلمان باید توانایی برگزاری کلاس های خصوصی را نیز برای دانش آموزان داشته باشند زیرا این موضوع هم نوعی بازار کار برای معلمان به وجود می آورد و هم ضعف دانش آموزان را برطرف می نماید.

مشاوره انتخاب رشته زبان و ادبیات ارمنی

انتخاب رشته تحصیلی مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان و ادبیات ارمنی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

بازار کار رشته زبان و ادبیات ارمنی

فارغ التحصیلان و دانشجویانی که در رشته زبان ارمنی تحصیل خود را به پایان رسانده اند می توانند در مشاغلی مربوط به رشته تحصیلی خود فعالیت کنند، برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ دبیری در رشته هایی که به این زبان مربوط است.

2_ فعالیت در وزارت امور خارجه.

3_ مترجمی کتب مختلفی که به این رشته مرتبط است.

4_ فعالیت در کارخانه های صنعتی و بازرگانی.

5_ فعالیت در شرکت های خصوصی.

6_ ترجمه آثار خارجی.

دروس اصلی و تخصصی رشته زبان و ادبیات ارمنی

صرف زبان ارمنی اصول و مقدمات ترجمه ترجمه مقدماتی خواندن و درک مفاهیم پیشرفته ادبیات جدید ارمنی (نظم و نثر) لغت‌شناسی ارمنی انشای ادبی
نحو زبان ارمنی زبان ارمنی مقدماتی (خواندن و درک مفاهیم) آیین‌ نگارش زبان ارمنی ترجمه پیشرفته (ترجمه متون اسلام و سایر متون مذهبی) دستور پیشرفته زبان ارمنی تاریخ ارامنه در ایران ادبیات عامیانه ارمنی (ادبیات شفاهی)
املا نویسی زبان ارمنی تاریخ ارمنستان مکتب‌های ادبی قرائت زبان ارمنی قدیم (متون کتاب مقدس و سایر متون تاریخی و مذهبی) ادبیات میانه ارمنی (نظم و نثر) منابع تاریخی ارمنی درباره ایران تاریخ فرهنگ ارمنی،‌
مقدمات ارمنی قدیم‌(گرابار) صناعات و انواع ادبی ادبیات قدیم ارمنی (نظم و نثر) آواشناسی ارمنی (واج‌شناسی) ‌تاریخ فرهنگ ارمنی تفسیر متون ادبی نظم ادبیات معاصر ارمنی (نظم و نثر)
مقدمه‌ای بر ادبیات ارمنی فنون دستور زبان ارمنی قدیم جمله‌سازی پیشرفته زبان ارمنی تاریخ زبان ارمنی تفسیر متون ادبی نثر اصول و روش تحقیق همراه با تحقیق عملی

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان و ادبیات ارمنی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *