رشته زبان و ادبیات عربی

رشته زبان و ادبیات عربی: رشته زبان و ادبیات عربی یکی از رشته های زیرشاخه انسانی می باشد، زبان عربی دارای اهمیت بسیار بالایی است و آشنایی با این زبان نیاز مردم در کشورهای امروزه می باشد زیرا زبان عربی زبان اول اسلام و فرهنگ و تمدن کشورهای مسلمان است و مسلمانان در هر جای این جهان می توانند با بهره گیری از این زبان به منابع اصلی اسلامی دست پیدا کنند و بر این زبان مسلط شوند.

دانشجوی رشته زبان و ادبیات عربی در طول تحصیل به مطالعه متون مختلف نظم و نثر پزداخته و به ترجمه متون عربی به فارسی و بالعکس می پردازد.

مشاوره انتخاب رشته زبان و ادبیات عربی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان و ادبیات عربی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم رشته زبان و ادبیات عربی

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته زبان و ادبیات عربی را دارند باید از توانایی های مربوط به این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ انگیزه و علاقه به رشته زبان و ادبیات عربی

2_ تسلط به ادبیات فارسی و ادبیات عربی

3_ استعداد زبان آموزی

4_ تلاش و پشتکار زیاد

5_ فعالیت در زمینه زبان عربی

6_ تسلط به قواعد و لغت زبان عربی

آینده شغلی رشته زبان و ادبیات عربی

فارغ التحصیلان رشته زبان و ادبیات عربی در دوره های بالاتر از کارشناسی می توانند توانایی بیشتری نسبت به فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارائه دهند و در زمینه های تخصصی تر به فعالیت بپردازند، دانشجویان این رشته می توانند در سازمان های مختلف پژوهشی مانند دانشگاه ها و همچنین در مراکز تحقیقاتی به عنوان مترجم و محقق مشغول به فعالیت شوند.

دروس رشته زبان و ادبیات عربی 96-97

آزمایشگاه 1 و 2 و 3 – صرف 1 و 2 – نحو 1 و 2 – ترجمه و تجوید قرآن کریم – روش تحقیق و ماخذ شناسی – مکالمه 1 و 2 و 3 – تمرین صرف و نحو 1 و 2 – متون حدیث – ادب متعهد اهل بیت – روزنامه ها و مجلات عربی – ادب سیاسی در دوره اسلام –

قرائت متون عرفانی – ادبیات تطبیقی – فن ترجمه – انشاء 1 و 2 و 3 – علوم بلاغی 1 و 2 – زبان خارجی تخصصی 1 و 2 – متون نهج البلاغه – ترجمه از عربی به فارسی و بالعکس – عروض و قافیه – فقه اللغه – قرائت متون تفسیری قرآن کریم – نامه نگاری و خلاصه نویسی – نقد ادبی – متون نظم و نثر از سقوط بغداد تا عصر حاضر – تاریخ ادبیات از سقوط بغداد تا عصر حاضر –

متون نظم و نثر دوره عباسی اول – تاریخ ادبیات دوره عباسی اول – متون نظم و نثر عباسی دوم – تاریخ ادبیات دوره عباسی دوم – متون نظم و نثر دوره اندلس –

متون نظم و نثر دوره معاصر 1 و 2 – تاریخ و ادبیات دوره معاصر 1 و 2 – متون نظم و نثر عربی در ایران از آغاز تا سقوط بغداد – متون نظم و نثر عربی در ایران از سقوط بغداد تا دوره معاصر – تاریخ ادبیات از دوره جاهلی تا پایان دوره اموی – متون نظم و نثر از جاهلی تا پایان دوره اموی

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان و ادبیات عربی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *