رشته زبان و ادبیات فارسی

رشته زبان و ادبیات فارسی: رشته زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته های  زیرشاخه گروه انسانی می باشد، علم این رشته توانسته به بشر کمک زیادی در زمینه های شناخت فرهنگ، عرفان و معارف دینی بکند. دانشجوی این رشته نیز در طول تحصیل خود به اطلاعات زیادی در رابطه با عوامل فوق دست پیدا می کند زیرا سرفصل ها و دروسی که در این رشته تدریس می شوند منتهی به معرفت است، یعنی دانشجو را به شناخت می رساند.

رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی دارای یک گرایش است اما در مقطع کارشناسی ارشد به گرایش های ادبیات تطبیقی، نظریه و نقد ادبی، آموزش زبان فارسی، ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات پایداری، ادبیات عامه، ادبیات روایی تقسیم می شود، همچنین این رشته در مقطع دکتری نیز امکان ادامه تحصیل دارد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان و ادبیات فارسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

مشاوره انتخاب رشته زبان و ادبیات فارسی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان و ادبیات فارسی  بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته زبان و ادبیات فارسی

دانشجویان یا داوطلبانی که قصد ورود به رشته زبان و ادبیات فارسی را دارند باید از توانایی های مرتبط با این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ مطالعه دروس متنوع ادبیات به صورت گسترده

2_ حافظه قوی

3_ قلم درست و بیان خوب

4_ علاقمند به دروس ادبیات و خواندن داستان ها و اشعار

آینده شغلی رشته زبان و ادبیات فارسی

فارغ التحصیلان رشته زبان و ادبیات فارسی می توانند در مشاغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود فعالیت نمایند که برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ آموزش و پرورش

2_ حوزه های فرهنگی

3_ ارائه برنامه های ادبی رادیو و تلوزیون

4_ ویراستار و ناظرادبی

5_ پژوهشگر ادبی

6_ نشر کتاب

دروس رشته زبان و ادبیات فارسی

ادبیات معاصر / سبک شناسی/ عروض وقافیه /  تاریخ ادبیات / مبانی عرفان وتصوف / نقد ادبی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته زبان و ادبیات فارسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *