رشته زمین شناسی

رشته زمین شناسی : هدف از شکل گیری رشته زمین شناسی شناخت پدیده های مختلف در سطح جهان است . ارزش رشته زمین شناسی در کشورما بسیار بالاست ، زیرا ما در کشور خود دارای منابع و ذخایر با ارزشی هستیم. در واقع هدف اصلی ارائه این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند مسئولیت طرح های مختلف مانند سد سازی ، راه سازی و … را برعهده بگیرند.

توانایی های لازم در رشته زمین شناسی

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته زمین شناسی را دارند باید دارای توانایی علمی وجسمی باشند در کنار این دو علاقه ی داوطلبان نیز بسیار مهم است.
توانایی علمی یعنی داوطلب باید برای ورود به این رشته در دروس فیزیک ،شیمی و ریاضی مهارت داشته باشد.

توانایی جسمی یعنی داوطلب باید قدرت تحمل شرایط سخت و تجزیه وتحلیل را داشته باشد.

علاقه مندی : هر داوطلبی برای انتخاب رشته تحصیلی خود باید در ابتدا علاقه مندی اش به آن رشته را در نظر بگیرد.

آینده شغلی رشته زمین شناسی

فارغ التحصیلان رشته ی زمین شناسی می توانند در شرکت های آب یابی، سد سازی ،وزارت خانه ها مثل : نفت ، راه ، جهاد کشاورزی ، آزمایشگاه های زمین شناسی و کلیه مراکزهای مربوط به زمین باشد به فعالیت بپردازند.

مشاوره انتخاب رشته زمین شناسی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زمین شناسی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

(بسیاری از درس‌های این‌ رشته‌ همراه‌ با آزمایشگاه‌ است‌)

دروس‌ پایه‌ رشته زمین شناسی

ریاضی‌ فیزیک‌ شیمی‌ مبانی‌ کامپیوتر

دروس‌ اصلی رشته زمین شناسی

زمین‌ شناسی‌ فیزیکی‌ بلور شناسی‌ هندسی‌ رسوب‌ شناسی‌ سنگ‌ شناسی‌ رسوبی‌ زمین‌ شناسی‌ ساختمانی‌ چینه‌ شناسی‌ زمین‌ ساخت‌ ژئوفیزیک‌، نقشه‌برداری‌
زمین‌ شناسی‌ تاریخی‌ بلور شناسی‌ نوری‌ کانی‌ شناسی‌ سنگ‌ شناسی‌ آذرین‌ سنگ‌ شناسی‌ دگرگونی‌ دیرینه‌ شناسی‌ (ماکرو فسیل‌) فنوژئولوژی‌ ژئوشیمی‌

دروس‌ تخصصی‌رشته زمین شناسی

متون‌ علمی‌ زمین‌ شناسی‌ زمین‌ شناسی‌ صحرایی پترولوژی‌ زمین‌ شناسی‌ مهندسی آب‌های‌ زیرزمینی زمین‌ شناسی‌ نفت زمین‌شناسی‌ اقتصادی زمین‌ شناسی‌ ایران

 

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید.

 

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته زمین شناسی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *