رشته زیست شناسی 96-97

رشته زیست شناسی : هدف از به وجود آمدن رشته زیست شناسی شناخت جانداران است. این رشته دارای دو جنبه مهم می باشد که یکی مبارزه با میکروارگانیسم هاست و دیگری استفاده مناسب از آنهاست.

گرایش های رشته میکروبیولوژی

رشته زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی دارای 3 گرایش است که عبارتند از :

1-میکروبیولوژی غذایی : در این گرایش مواد غذایی مانند ماست و پنیر با استفاده از یاری میکروبها ساخته می شوند.

2- میکروبیولوژی پزشکی : این رشته به بررسی میکروب هایی می پردازد که برای انسان خطرناک هستند و همچنین نحوه ی فعالیت آن ها بررسی می گردد.

3-میکروبیولوژی صنعتی :

رشته زیست شناسی 96-97

 

 

توانایی های لازم در رشته زیست شناسی

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته ی میکرو بیولوژی را دارند باید دارای توانایی علمی و جسمی باشند و در کنار آن علاقمند نیز باشند .

توانایی علمی یعنی دانشجوی این رشته باید به دروس زیست شناسی و شیمی تسلط کافی داشته باشد،زیرا لازمه ی تحصیل در این رشته این دروس می باشند. توانایی جسمی یعنی دانشجو باید از توانایی جسمی و روحی خوبی برخوردار باشد.

علاقه مندی : هر دانشجویی برای انتخاب رشته تحصیلی باید در ابتدا علاقه ی خود را در نظر بگیرد.

مشاوره انتخاب رشته زیست شناسی

انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زیست شناسی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

آینده شغلی رشته زیست شناسی

فارغ التحصیلان رشته میکروبیولوژی بعد از اتمام تحصیل می توانند در فعالیت های مربوط به میکروب شناسی،آلودگی های میکروبی ، صنایع غذایی ، تشخیص بیماری و … نمونه هایی از توانایی های فارغ التحصیلان است. دیگر مشاغلی که فارغ التحصیلان می توانند به آن وارد شوند، بیمارستان ها ، وزارت بهداشت ،کارخانه ها و … می باشد.

دروس رشته زیست (میکروبیولوژی)

میکروبیولوژی محیطی و آزمایشگاه پروتوزئولوژی ویروس شناسی اکولوژی عمومی بیوفیزیک فیزیک و آزمایشگاه بیوشیمی 2 و آزمایشگاه
باکتری شناسی و آزمایشگاه میکروبیولوژی صنعتی و آزمایشگاه ایمونولوژی و آزمایشگاه میکروبیولوژی 2 و آزمایشگاه شیمی عمومی و آزمایشگاه زبان تخصصی بیوشیمی فیزیک
باکتری شناسی 2 و آزمایشگاه دروس اختیاری زیست شناسی پرتوی میکروبیولوژی 1 و آزمایشگاه ریاضی عمومی زیست شناسی سلولی و آزمایشگاه زیست شناسی جانوری و ازمایشگاه
میکروبیولوژی غذایی و آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی تکامل مبانی فیزیولوژی جانوری و آزمایشگاه زیست گیاهی و آزمایشگاه بیوشیمی 1 و آزمایشگاه آمار زیستی
قارچ شناسی و آزمایشگاه مبانی فیزیولوژی گیاهی و آزمایشگاه ژنتیک 1 و آزمایشگاه ژنتیک 2 و آزمایشگاه شیمی آلی و آزمایشگاه

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید.

 

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته زیست شناسی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *