رشته سنجش و اندازه گیری

رشته سنجش و اندازه گیری : رشته سنجش و اندازه گیری یکی از گرایش های رشته روانشناسی می باشد. اما این گرایش برای داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است. بدین معنی که رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی در سال های اخیر به صورت بدون گرایش ازائه می شود و کلیه داوطلبان رشته روانشناسی و گرایش های آن این رشته را با عنوان روانشناسی مطالعه کرده و بعد از اتمام تحصیل، برای انتخاب رشته در کارشناسی ارشد یکی از گرایش های مربوط به این رشته را انتخاب می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته سنجش و اندازه گیری با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

رشته سنجش و اندازه گیری علمی است که به سنجش و اندازه گیری در تحقیقات آموزشی و روانشناسی می پردازد. به بیان دیگر این رشته با استفاده از ابزارهای کمی و کیفی به ارزشیابی، ارزیابی، اندازه گیری و سنجش صفات و ویژگی های انسانی پرداخته و در موقعیت های مختلف روشهای مختلف را به کار می گیرد.

مشاوره انتخاب رشته سنجش و اندازه گیری 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته سنجش و اندازه گیری بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

آینده شغلی رشته سنجش و اندازه گیری

کارشناسان و متخصصان رشته سنجش و اندازه گیری ، توانایی سنجش اطلاعات آموزشی و اطلاعات خروجی سیستم ها را دارند و بعد از اتمام تحصیل خود می توانند با استفاده از روش های اندازه گیری و آزمون های استعداد تحصیلی که آموخته اند در یک سطح وسیع به فعالیت در امر سنجش تربیتی و آموزشی مشغول شوند.

دروس اصلی و تخصصی رشته سنجش و اندازه گیری 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد دروس این رشته با مشاورین مرکز در ارتباط باشید.

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته سنجش و اندازه گیری با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *