رشته شنوایی سنجی

رشته شنوایی سنجی : شنوایی سنجی با هدف مطالعه شنوایی و اختلالات مربوط به آن شکل گرفته است. در واقع شغل یک شنوایی شناس، استفاده از دستگاه های مختلف برای ارزیابی شنوایی و تشخیص اختلالات و ضایعات آن است. شنوایی شناس بعد از ارزیابی این موارد نتیجه را به پزشک متخصص ارائه می دهد.

مشاوره انتخاب رشته شنوایی سنجی 96-97

انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته شنوایی سنجی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران آوای مشاور در تماس باشند.

رشته شنوایی سنجی 96-97

رشته شنوایی سنجی دارای 4 بعد اصلی می باشد

1_ تشخیص اختلالات شنوایی و ارزیابی آن.

2_ مشاوره به افراد ناشنوا و کم شنوا.

3_ حفاظت شنوایی.

4_ توانبخشی شنوایی.

توانایی های لازم در رشته شنوایی سنجی

دانشجوی این رشته باید بیش از هر چیزی در این رشته دقت داشته باشد، زیرا در صورت بی دقتی می تواند باعث اتفاقات جبران ناپذیر شود.

همچنین باید زبان انگلیسی را به خوبی بداند زیرا کتاب های تحصیلی این رشته به زبان انگلیسی می باشد. علاوه بر زبان انگلیسی دانشجوی این رشته باید به درس فیزیک علاقه زیادی داشته باشد.

آینده شغلی رشته شنوایی سنجی

فارغ التحصیلان رشته شنوایی سنجی می توانند جذب در درمانگاه ها و بیمارستان ها شوند و یا خودشان به طور شخصی با یک پزشک گوش و حلق و بینی کلینیک دایر کنند.

بازار کار فارغ التحصیلان شنوایی سنجی در شهر های کوچک مناسب تر است زیرا ما در شهر های کوچک با کمبود شنوایی شناس روبه رو هستیم.

درس های پایه برای رشته شنوایی سنجی

فیزیک عمومی تشریح و فیزیولوژی سر وگردن وگوش و حلق وبینی بافت شناسی و آسیب شناسی عمومی  فارماکولوژی  اصطلاحات پزشکی
میکروبیولوژی تشریح و فیزیولوژی مغز و اعصاب بهداشت عمومی مبانی علم گفتار  اصول توانبخشی
تشریح ژنتیک پزشکی کمک های اولیه  روش تحقیق  اکوستیک
تشریح و فیزیولوژی عمومی روانشناسی عمومی بیوشیمی  آواشناسی

درس های اختصاصی برای رشته شنوایی شناسی

مبانی علم شنوایی رشد طبیعی گفتار و زبان و اختلالات آن ایمیتانس ادیومتری اختلالات ارتباطی افراد کم شنوا روش های توانبخشی روان شناسی مبتلایان به کم شنوایی سمینار شنوایی
ارزیابی پایه شنوایی ارزیابی تکمیلی شنوایی رادیولوژی سرو گردن تجویز و ارزیابی سمعک و سایر وسایل کمک شنوایی تربیت شنوایی نویز و حفاظت شنوایی پروژه
آناتومی و فیزیولوژی دستگاه شنوایی و تعادل بیماری های مغز و اعصاب شنوایی شناسی تشخیصی 1و2 بیماری های اطفال مدیریت در شنوایی شناسی زبان انگلیسی اختصاصی کارآموزی در عرصه 1و2 و 3 و 4 و 5و 6و 7
بیماری های گوش و روش های درمان آن سایکواکوستیک فیزیوپاتولوژی اختلالات شنوایی وتعادل مبانی آزمون های الکتروفیزیولوژیک الکترونیک در تجهیزات شنوایی زبان آموزی

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته شنوایی سنجی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *