رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

رشته علم اطلاعات و دانش شناسی : رشته علم اطلاعات و دانش شناسی یکی از رشته های گروه انسانی می باشد، این رشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا همان طور که می بینیم علم به شدت درحال پیشرفت است و با افزایش میزان انتشارات به صورت مکتوب و غیر مکتوب ، دسترسی مردم به اطلاعات بسیار مشکل و پیچیده شده است.اهمیت وجود این رشته ذخیره و بازاریابی اطلاعات برای افزایش سرعت دسترسی تمامی کاربران در سطوح مختلف جامعه می باشد. این رشته در مقطع کارشناسی دارای گرایش نمی باشد.

مشاوره انتخاب رشته علم اطلاعات و دانش شناسی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته علم اطلاعات و دانش شناسی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

گرایش های کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی 96-97

1_ مدیریت کتابخانه های دانشگاهی

2_ علم شناسی

3_ مدیریت اطلاعات

4_ مطالعات کتابخانه های عمومی

5_ مدیریت کتابخانه های دیجیتال

6_ مطالعات آرشیوی

توانایی های لازم در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی را دارند از توانایی های مرتبط با این رشته آگاه باشند. این رشته تخصص افرادی است که دارای دامنه مطالعات گسترده باشند و بتوانند در جهت پیشرفت فعالیت کنند. دانشجویان این رشته باید دارای صبر و حوصله بالا بوده و به صورت پیوسته بر مطالعات خود بیفزایند.

آینده شغلی رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

دانشجویان فارغ التحصیل در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی می توانند در تمام کتابخانه های عمومی چه در مدارس مختلف مشغول به کار شوند. مراکز اطلاع رسانی نیز به دنبال فارغ التحصیلان این رشته می گردند و آماده پذیرش آنها هستند.

دروس رشته علم اطلاعات و دانش شناسی 96-97

روانشناسی عمومی مبانی جامعه شناسی کتابخانه و کتابداری
تاریخ ادبیات تاریخ فلسفه اداره کتابخانه

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.( همه روزه )
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *