رشته علوم اجتماعی

رشته علوم اجتماعی: رشته علوم اجتماعی یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. این رشته دارای اهمیت بسیار زیادی می شود، زیرا جمعیت کشورهای در حال توسعه رو به افزایش است و این کشورها با رشد جمعیت با معضلات اجتماعی زیادی رو به رو خواهند شد.

هدف از شکل گیری این رشته آن است که زمانی که جمعیت یک کشور افزایش یابد تعداد متقاضیان برای اشتغال، مسکن، بهداشت و… بیشتر می شود، در نتیجه باید متخصصانی وجود داشته باشند تا بتوانند انسان ها را برای رسیدن به رفاه اجتماعی یاری کنند و به پژوهش، برنامه ریزی و مطالعه، بپردازند.

مشاوره انتخاب رشته علوم اجتماعی

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند.

یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته رشته علوم اجتماعی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

گرایش های رشته علوم اجتماعی

1_ برنامه ریزی اجتماعی

2_ مردم شناسی

3_ خدمات اجتماعی

4_ تعاون و رفاه اجتماعی

5_ پژوهشگری اجتماعی

توانایی های لازم در رشته علوم اجتماعی

داوطلبانی که قصد دارند در رشته علوم اجتماعی تحصیل کنند باید از توانایی های مرتبط با این رشته اطلاع داشته باشند، برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ مطالعه فراوان

2_ پژوهش در زمینه علوم اجتماعی

3_ برنامه ریزی برای رسیدن به رفاه اجتماعی

آینده شغلی رشته علوم اجتماعی

فارغ التحصیلان رشته علوم اجتماعی می توانند در مشاغل مرتبط با رشته ی تحصیلی خود وارد بازار کار شوند که برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ برنامه ریزی اقتصادی – اجتماعی

2_ حمل و نقل

3_ مسایل شهری و روستایی

4_ سازمان های برنامه و بودجه

4_ فرمانداری ها

5_ وزارت کشور

شهرداری ها و…

 

سامانه آوای مشاور

متقاضیان می توانند برای مشاوره تحصیلی و اطلاعات بیشتر در مورد

رشته علوم اجتماعی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره

با مشاورین سامانه آوای مشاور در ارتباط باشند.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *