رشته علوم اقتصادی

رشته علوم اقتصادی : علوم اقتصادی یکی از رشته های زیر گروه ریاضی می باشد که این رشته به صورت مستقل یعنی مطالعه علمی جنبه های گوناگون رفتار انسان که مربوط به اقتصاد است. در واقع این علم مانند علوم جامعه شناسی و روانشناسی جز و علوم اجتماعی محسوب می شوند.دلیل پیوند علم اقتصاد به علم ریاضی و آمار جنبه کاربردی این رشته است که بسیار گسترده تر از جنبه نظری آن است.

 

رشته علوم اقتصادی 96-97

 

رشته علوم اقتصادی دارای 5 گرایش می باشد که عبارتنداز:

1_ اقتصاد بازرگانی : در این گرایش دانشجو با جنبه های تحصیلی و توصیفی تولید، بازاریابی، مالیات، حسابداری و حسابرسی آشنا می شود.

2_ اقتصاد نظری : این گرایش به بررسی مدل های ریاضی اقتصاد می پردازد و بیشتر جنبه ی تئوری و انتزاعی دارد.

3_ اقتصاد صنعتی : دانشجویان در این گرایش با جنبه های مختلف بازرگانی بین المللی، سیاست و رقابتریال مقررات کاری، منافع و مضررات و… آشنا می شوند.

5_ اقتصاد کشاورزی : در این گرایش دانشجویان به مطالعه اقتصاد در زمینه محصولات کشاورزی و زراعت می پردازند.

6_ اقتصاد پولی و بانکداری : در این گرایش دانشجویان با سیاست های اقتصادی و تجزیه و تحلیل صورت حسابها، عملکرد بانک های داخلی و خارجی و… آشنا می شوند.

مشاوره انتخاب رشته علوم اقتصادی

انتخاب رشته تحصیلی مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته علوم اقتصادی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته علوم اقتصادی

داوطلبان و دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته اقتصاد را دارند باید از توانایی ها مربوط به این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ اطلاع از مباحثی مانند مشتق و انتگرال

2_ علاقمندی به مباحث اجتماعی و جامعه شناسی

3_ تسلط و علاقمندی به درس ریاضی و دیدگاه تحلیل گری

4_ علاقه مندی به مباحث اقتصادی و فعالیت های اجتماعی و…

بازار کار رشته علوم اقتصادی

فارغ التحصیلان رشته علوم اقتصادی می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند برخی از مشاغلی که می توانند وارد شوند عبارتنداز:

1_ وزارت صنایع

2_ سازمان برنامه و بودجه

3_ بانک مرکزی

4_ وزارت اقتصاد و…

دروس رشته علوم اقتصادی

دروس تخصصی اقتصاد نظری : اقتصاد کشاورزی, اقتصاد مدیریت, اقتصاد ریاضی, اقتصاد سنجی, تاریخ عقاید اقتصادی, برنامه‌ریزی اقتصادی, اقتصاد منابع .

دروس تخصصی اقتصاد بازرگانی : اقتصاد مدیریت, روش‌های مقداری در بازرگانی, مدیریت تولید, ارزیابی طرح‌های اقتصادی, حسابداری شرکت‌ها, حسابداری صنعتی, اصول بازاریابی, اصول بیمه, مدیریت مالی.

دروس مشترک در همه شاخه‌های علوم‌ اقتصادی : زبان خارجه تخصصی, اصول سازمانی و مدیریت, حقوق تجارت, مبانی جامعه‌شناسی, ریاضیات, آمار, روش تحقیق, اصول حسابداری, جغرافیای اقتصادی ایران, اقتصاد خرد , اقتصاد کلان, پول و بانکداری, مبانی فقهی اقتصاد صدر اسلام , نظام‌های اقتصادی , تجارت بین‌الملل, اقتصاد توسعه, اقتصاد ایران.

دروس تخصصی اقتصاد پول و بانکداری : عملیات بانکی داخلی, عملیات بانکی خارجی, سیاست‌های پولی و مالی, بانکداری اسلامی, روش‌های مقداری در بازرگانی, سازمان‌های پولی و مالی بین‌المللی, حسابداری شرکت‌ها, تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی, ارزیابی طرح‌های اقتصادی, تأمین منابع مالی و بورس اوراق بهادار, مدیریت مالی.

دروس تخصصی اقتصاد کشاورزی : اقتصاد کشاورزی , توسعه و سیاست کشاورزی , اقتصاد منابع , اقتصاد سنجی , ارزیابی طرح‌های اقتصادی , بازاریابی محصولات کشاورزی , مدیریت مزرعه , جامعه‌شناسی روستایی , پژوهش عملیاتی.

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته علوم اقتصادی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *