رشته علوم تربیتی

رشته علوم تربیتی : یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد. این رشته از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که هر چقدر تعلیم و تربیت در جامعه افزایش پیدا کند، جامعه در جهت رشد و پیشرفت قرار می گیرد. رشته ی علوم تربیتی با هدف تعلیم و تربیت صحیح افراد و ارائه آموزش آنها شکل گرفته است.

 

رشته علوم تربیتی 96-97

 

رشته علوم تربیتی در مقطع کارشناسی به 4 گرایش تقسیم می شود.

1_ مدیریت و برنامه ریزی آموزشی : هدف از ارائه این رشته برنامه ریزی آموزشی و امکانات آموزشی برای شکوفایی ، توانایی کودکان می باشد.

2_ آموزش و پروش کودکان استثنایی : این رشته آموزش کودکان استثنایی را شامل می شود که عبارتنداز : کودکان معلول جسمی ، کودکان دارای اختلال های عاطفی ، کودکان نابینا و نیمه بینا ، کودکان عقب مانده ذهنی ، کودکان ناشنوا و نیمه شنوا و کودکان تیزهوش.

3_ آموزش و پروش پیش دبستانی : این آموزش از ایتدای تولد تا دوره دبستان را شامل می شود که هدف از این گرایش پرورش افراد خلاق ، با ایمان و ماهر است.

4_ تکنولوژی آموزشی : در رشته تکنولوژی آموزشی روش معلمان فعالیت های هدفمندی انجام می دهند تا تغییر رفتار و توانایی به وجود بیاورند.

مشاوره انتخاب رشته علوم تربیتی

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته علوم تربیتی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

بازار کار رشته علوم تربیتی

فارغ التحصیلان و دانشجویانی که تحصیل خود را در رشته علوم تربیتی به پایان رسانده اند می توانند در مشاغل مربوط به رشته ی خود به فعالیت بپردازند. برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ مدیریت مدارس ابتدایی

2_ مربی دوره های پیش دبستانی

3_ مربی کارورزی دانشجویان تربیت معلم

4_ کارشناس پرورش فکری کودکان

5_ کارشناس برنامه ریزی بهزیستی

6_ تهیه وسابل کمک آموزشی پیش دبستانی

7_ مدیریت مراکز آموزشی در سطوح مختلف

دروس رشته علوم تربیتی

گفتار درمانی فیزیولوژی اختلالات یادگیری اختلالات گویایی روش های مشاوره بازی وحرکت درمانی

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته علوم تربیتی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - 2٫00 امتیاز از 5 - 1 کاربر مشارکت کننده
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *