رشته فلسفه تطبیقی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی فلسفه تطبیقی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته فلسفه تطبیقی ، مشاوره انتخاب رشته فلسفه تطبیقی ، تراز و رتبه قبولی در رشته فلسفه تطبیقی ، آینده شغلی و بازار کار رشته فلسفه تطبیقی ، دروس رشته فلسفه تطبیقی ، بدون کنکور رشته فلسفه تطبیقی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

معرفی رشته فلسفه تطبیقی

رشته فلسفه تطبیقی یکی از گرایش های رشته فلسفه بوده که زیر گروه علوم انسانی می باشد . همان طور که در مقاله مربوط به رشته فلسفه اشاره کردیم ، این رشته به مطالعه تمامی امور موجود در عالم هستی می پردازد. رشته فلسفه تطبیقی نیز یکی از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته بوده که اکان تحصیل را به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می دهد. متاسفانه این رشته در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود و دانشجویان علاقه مند به این رشته پس از گذراندن دوران کارشناسی می توانند در رشته فلسفه ی تطبیقی به تحصیل بپردازند.

رشته فلسفه تطبیقی رشته ای است که در مقایسه با رشته های دیگر به تازگی ارائه شده است ، این رشته به مطالعه مباحث فلسفی از طریق 2 روش تفصیل و تطبیقی می پردازد و به دانشجویان در مدت زمان تحصیلشان این روش ها را آموزش می دهد.

 

مشاوره انتخاب رشته فلسفه تطبیقی

 

مشاوره انتخاب رشته فلسفه تطبیقی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته فلسفه تطبیقی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته فلسفه تطبیقی

 

بدون کنکور رشته فلسفه تطبیقی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله انتخاب رشته می توانند رشته فلسفه تطبیقی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته فلسفه تطبیقی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته فلسفه تطبیقی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

رشته فلسفه تطبیقی با اهداف زیر شکل گرفته است

1 – توجه به سنت های فلسفی اسلامی – ایرانی و تطبیق آن با سنت های فلسفی غرب

2 – ارائه تعریف جدیدی از مفهوم فلسفه تطبیقی

3 – پرداختن به حکمت ایران باستان و تطبیق آن با فلسفه یونانی

4 – مطالعات تطبیقی در درون فلسفه اسلامی

5 – تطبیق وضعیت کنونی فلسفه در ایران و غرب و معاصر

در واقع رشته ی کارشناسی ارشد فلسفه تطبیقی برای تطبیق فلسفه غرب با فلسفه اسلامی شکل گرفته است.

 

دروس رشته فلسفه تطبیقی

 

دروس رشته فلسفه تطبیقی 96-97

دروس اجباری : کلیات فلسفه تطبیقی، حکمت ایران باستان و فلسفه یونانی ، فلسفه یونانی و فلسفه اسلامی ، فلسفه اسلامی تطبیقی ، فلسفه غرب تطبیقی، تفکر در شرق آسیا و سنت غربی اسلامی ، فلسفه در ایران و غرب بعد از رنسانس .

دروس اختیاری : متون فلسفه تطبیقی ، روش شناسی تطبیقی ، اصطلاح شناسی تطبیقی ، خداشناسی تطبیقی ، معرفت شناسی تطبیقی ، وجود شناسی تطبیقی ، انسان شناسی تطبیقی ، معاد شناسی تطبیقی ، شرق شناسی ، فلسفه هنر تطبیقی ، فلسفه تاریخ تطبیقی ، فلسفه سیاست تطبیقی.

تراز و رتبه قبولی در رشته فلسفه تطبیقی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

رتبه قبولی در رشته فلسفه تطبیقی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته فلسفه تطبیقی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *