مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی فلسفه دین را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته فلسفه دین ، مشاوره انتخاب رشته فلسفه دین ، تراز و رتبه قبولی در رشته فلسفه دین ، آینده شغلی و بازار کار رشته فلسفه دین ، دروس رشته فلسفه دین ، بدون کنکور رشته فلسفه دین و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

معرفی رشته فلسفه دین

رشته منطق فلسفه دین یکی از گرایش های رشته فلسفه بوده که زیر گروه علوم انسانی می باشد . همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته ی فلسفه اشاره کردیم ، این رشته به مطالعه تمامی امور موجود در عالم هستی می پردازد. رشته ی فلسفه دین نیز یکی از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته بوده که امکان تحصیل را به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می دهد. متاسفانه این رشته در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود و دانشجویان علاقه مند به این رشته پس از گذراندن دوران کارشناسی می توانند در رشته فلسفه دین به تحصیل بپردازند.

رشته فلسفه دین بر روی مباحث فلسفی که از دین سرچشمه می گیرد تمرکز دارد. در واقع این رشته به ارزیابی باورها و مفاهیم در سنت های دینی می پردازد. موضوعاتی که در این رشته مورد مطالعه قرار می گیرد عبارتند از: معجزه، شر، معرفت دینی، صفات خدا، دعا، استدلال و … اما مهم ترین موضوعی که در رشته فلسفه دین مورد مطالعه قرار می گیرد وجود و یا عدم وجود خداوند است.

 

مشاوره انتخاب رشته فلسفه دین

 

مشاوره انتخاب رشته فلسفه دین 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته فلسفه دین بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته فلسفه دین

 

بدون کنکور رشته فلسفه دین 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته فلسفه دین را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته فلسفه دین را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و …که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته فلسفه دین هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

دروس رشته فلسفه دین

 

دروس رشته فلسفه دین 96-97

دروس اختصاصی رشته فلسفه دین

چیستی دین ، برهان های اثبات وجود خدا ، صفات خداوند و مساله بشر ، معرفت شناسی دینی ، قلمرو دین و انتظار بشر از دین، تجربه دین ، دین و سیاست، علم و دین ، تاریخ و الهیات مسیحی.

دروس اختیاری رشته فلسفه دین

تاریخ فلسفه دین ، عقل و ایمان ، رویکردهای مختلف به دین ، دین و اخلاق، فنا ناپذیری نفس و رستاخیز، فلسفه دین تطبیقی.

تراز و رتبه قبولی در رشته فلسفه دین 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

رتبه قبولی در رشته فلسفه دین

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته فلسفه دین با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *